Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire hallgattok a rossz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire hallgattok a rossz megérzésekre egy párkapcsolatban? Intő jelek esetén szakítotok?

Figyelt kérdés
Egy éve van barátom, többször is szólt a " vészcsengő " a fejemben, amit például az előző 4 éves kapcsolatomban elhallgattattam. Ennek az lett az eredménye, hogy 4 éven keresztül hagytam magam megalázni és csak nagy nehézségek árán szakítottam. Most elég sok a hasonlóság, szól a fejemben a vészcsengő, és nem tudom, újból elhallgattassam-e, vagy majd ráérek szakítani megint, ha már nagyon gázos lesz a helyzet. Ti mit szoktatok csinálni? Hallgattok a megérzéseitekre?
2019. okt. 29. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a vészcsengő dolog hülyeség. Inkább szedd össze azokat a dolgokat, amik miatt érzed, hogy valami nem kerek. Bármit, ami neked rosszulesett vagy gyanús. Majd azok alapján lehet beszélni.


Nekem is volt ilyen érzésem, a sok apróságból állt össze bennem a kép, hogy jobb, ha nem maradok ebben a kapcsolatban... Tények nélkül megérzések alapján idióta dolog szakítani.

2019. okt. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először azon kell elgondolkozni, hogy vannak-e olyan múltbéli sérüléseid, olyan lelki gondjaid amik miatt irreálisan bizalmatlan vagy, vagy éppen sokkal indokolatlanabbul ugrasz bizonyos dolgokra amikre nem feltétlenül kellene. Például ha nem vagy magaddal megelégedve vagy elhanyagoltak régebben akkor a párod viselkedésétől függetlenül sokkal nehezebben fogod elhinni, hogy valaki szeret téged.

De nagyon nem mindegy az sem, hogy mit is mond ez a vészcsengő és milyen jeleket látsz. Tehát mondjuk ha ilyesmit, hogy folyton azt érzed a párod meg akar változtatni, vagy gyanúsan, titokzatosan viselkedik és megcsalás lehet mögötte akkor ezekre nem árt hallgatni. Ha ugyan azokat a jeleket látod mint az előző kapcsolatodban akkor az azonnali szakítás legyen, ezekről már tudod, hogy hova vezetnek. Igazából azt mondanám, hogy ha a te lelki állapodod nem indokolja az ilyen vészcsengőket, tudod, hogy nem sérelmek miatt vannak bizalmi gondjaid akkor valószínűleg nagyon is jogosak a megérzések és mindenképpen hallgass rájuk.

Én például tudom magamról, hogy rendben vagyok lelkileg, nem a saját belső bizonytalanságom miatt látok intő jeleket. Így én mindig hallgatok ezekre a megérzésekre főleg ha tényleg vannak fizikai intő jelek is.

2019. okt. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem túl jól bejöttek eddig a megérzéseim, szóval, nagyon. Nem pazarlom az időm többet. Nem írtál konkrétumot, de én úgy vagyok, minek várjak?
2019. okt. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sunshinedoll ***** válasza:

Én hallgatok a megérzéseimre, nekem is volt korábban, hogy elnyomtam magamban őket, de mindig kiderült, hogy hallgatnom kellett volna rájuk.

Most már nem sz-rozok.

2019. okt. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!