Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom nárcisztikus vagy ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nárcisztikus vagy ez más lehet?

Figyelt kérdés

Fél éve járunk és van pár dolog a barátommal kapcsolatban, amit nem tudok hova tenni. Alapvetően egy gondoskodó és figyelmes ember, a kapcsolatunkra sok időt és energiát áldoz. De mégis olyan, mintha túlértékelné saját magát és ez picit zavaró. Lehet, hogy velem van a baj és csak túlreagálom, szóval érdekel hogy ti mit gondoltok. Nem egy beképzelt pökhendi alak, de gyakran utal rá a családja és a barátai előtt is, hogy sokkal okosabb másoknál. Egyetértek azzal, hogy értelmes és okos, de azért nem egy Einstein, ő pedig sokszor hozzá hasonlítja magát. Az egyetemet kétszer annyi idő alatt tudta elvégezni, ami önmagában nem baj, de így szerintem nem is annyira kimagaslóan nagy eredmény, mint aminek ő hiszi. Sokszor hangoztatja, hogy ő mennyire különleges és már gyerekként is kitűnt. Arra is büszke, hogy mennyire szorgalmas, de a valóságban inkább azt látom, hogy lusta. Imád szerepelni. Sok ilyen ember van, de nála a szereplés felülírja a minőséget. Az instagramot, youtube-ot, a facebookot elárasztja a képeivel és a videóval és a legtöbb semmitmondó. A videóban próbál okosnak tűnni és például Nietzschétől idéz, hogy aztán hozzátehesse hogy ő tanult ember mert ilyeneket olvas. Szabadidejében írni is szokott és ezt becsülöm, de ezt is túlmisztifikálja, azt gondolja, hogy a leghíresebb írók szintjén áll és ez a szakmája, pedig nem. Ha beszélgetünk, akkor gyakran félbeszakít és ez idegesít. Kicsit olyan,mintha mindig ő akarna lenni a középpontban és azt hiszi mindenkit érdekel az ő életének minden egyes perce. Nem tudom mi ez. Semmi más baj nincs vele, de ettől néha szakítani támad kedvem.


27N és 33F


2019. nov. 3. 07:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Menekülj de komolyan. Végig manipulálni és irányítani fog. Minél hamarabb lépj le!!
2019. nov. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A félbe szakítás elég idegesítő. Én nem szeretek másokat félbe szakítani, de amúgy is csendes típus vagyok, inkább vagyok hallgató fél. De szerintem alap tisztelet hogy meghallgatom a másikat. Max akkor vágnék más szavába, ha az illető annyira szó fosó, hogy megszólalni nem lehet mellette. Sokszor jártam már úgy, még sógornőmnél is, hogy telefonálunk, mondanám a dolgomat, erre folytatja tovább a dolgát, megint jön egy kis szünet, megint mondanám a dolgom, erre megint belekezd valamibe.

Szóval tudom, hogy idegesítő.

2019. nov. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez beteg :)
2019. nov. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Veled szemben hogy viselkedik? Illetve másokkal. Nem kicsinyek le, szól le durván dolgokèrt? Nem próbál irányítani, nem fèltèkenykedik?


Az eddigi leírásból inkább úgy tűnik, mintha inkább kisebbsègi komplexusos lenne, amit ezerrel próbál kompenzálni.

2019. nov. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fuss. Voltam együtt hasonló emberrel. Menekülj, amíg tudsz.
2019. nov. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ez lapát lenne, mert a szememben ultra gáz, aki így viselkedik.
2019. nov. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A nárcizmusnak jópár típusa van. Amelyiket a leggyakrabban emlegetik az a malignus, rosszindulatú nárcizmus ahol a nárci mindenkit manipulál, hazudik, becsap a saját érdekei miatt.


A párod nem ilyennek tűnk hanem sérülékeny nárcisztikusnak akiknek azert kell folyton a megerősítés mert nincs önbizalma.

2019. nov. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ilyen párom nem volt, de a családomban van ilyen pasi (30-as). Még közli hozzátartozóként is nehéz elviselni, nem hogy párként. (Én a magam részéről ignorálom, más nem segít, de megtehetem, nem a pasim).

Menekülj, komolyan.

2019. nov. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyertelmu, hogy narci. Menekulj!!!
2019. nov. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!