Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A költségek újraosztása?

Figyelt kérdés

Pár hónapja összeköltöztem a barátommal, előtte albérletben éltem többedmagammal (azaz ismerem a saját megélhetési költségeimet). A barátomnak 2 éve volt egy lakása és eljutottunk odáig, hogy összeköltözünk. Megállapodtunk abban, hogy ő fizeti a saját lakáshitelét + rezsit, én pedig az ételeket. Kiszámoltam, hogy én eszek/iszok X forintot egy hónapban, akkor ő csak kijön X*3 forintból, mert tisztában vagyok vele, hogy mégis férfi és nálam többet eszik.

Nos... nem. Egyetem mellett be kellett vállalnom még egy munkahelyet (azaz immáron heti 7/7 napot dolgozom valamennyit, ha órám van, akkor kevesebbet), hogy tudjam fizetni. Mert neki csak az adott zöldségmárka a jó, amiből egy kis dobozni 600 ft és hetente megeszik belőle simán 3-4 dobozt, csak egy féle drága sajt (amiből naponta többször eszik). Csak teljeskiőrlésű zsemle/tészta, minimum ilyen márkájú felvágottak stb. És rengeteget eszik, bár nem látszik rajta...

Tegnap reggelire kapott 3 db házi készítésű nagy zsemlét, felvágottakkal, kétféle zöldséggel, 3 db főtt tojással. Majd panaszkodott, hogy ő éhes, így megette a tegnapi maradékot tízóraira, ami egy púpos tányér. Az ebédből 3x szedett, majd nekiállt nasit enni, uzsira még 2 zsemle mindennel megtömve, vacsira még 3 + az ebédből maradék.

Eljutottunk odáig, hogy lassan 2 munkahellyel se bírom a havi 110e+ kaja kiadást, én meg egyáltalán nem eszek zöldségeket, hogy kevésbé fogyjon.

Próbáltam vele beszélni, hogy ez nem állapot, de elég támadóan reagált, hogy mit próbálom felrúgni az egyezséget. Próbálkoztam azzal, hogy fizetem a rezsit teljes egészében, ha ő a SAJÁT ételét átvállalja, de megfontolni se volt hajlandó.

Elkezdtem azt, hogy a hűtőben néha 2 napig nincs az adott dologból, amit szeret, de nagyon ki van akadva olyankor, hogy ő ragaszkodik ahhoz. Legközelebb meg eljön velem vásárolni és telepakolja a kosarat, hogy mindenképpen legyen otthon.

Ti hogyan osztanátok újra a költségek felosztását ilyenkor?


2019. nov. 3. 11:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%

Fel kell nőni. Aki felhánytorgatja, hogy a másik mennyit eszik vs aki hisztizik, ha nem kapja meg a zöldségmárkáját. ::)))) Ez az igazán szánalmas élet.


Elképzelni nem tudnék ilyen problémákat nem csak 20 évesen de 50 évesen sem. Az emberek képesek saját életüket akadálypályává változtatni ilyenekkel.

2019. nov. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
22%

Nem olvastam végig, de nyilvánvaló, hogy együttélésnél ezek mindennapos feszültségforrások.

Én a sovány húst szeretem ő a zsírosabbat, mindketten ragaszkodunk bizonyos ízekhez és márkákhoz - ketteske, jót nevettem :)- van amiből ő eszik többet és van amiből én. Sosem egyszerű...

2019. nov. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
46%
*vagyis egyeske :)
2019. nov. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
En a kapcsolatot gondolnam ujra azzal a faszival, aki elvarja hogy az egyetemista 7/7 napot dolgozo baratnoje ot etesse. Hogy tudsz ilyenre ferfikent nezni? Nem villog a bazi nagy vörös veszjelzo, hogy nem kene magad ilyen szituacioba hoznod egy ilyen szinvonalu faszi mellett? Az ilyenek lesznek azok kesobb akik nem ertik, hogy a 26 ezres (vagy mennyi epp ki tudja) gyesbol miert nem tudsz etetni 3 embert, es kulonben is te csak vakarod otthon a seggedet, mig o dolgozik. Ezerrel verned a fejedet a falba ha kivulrol olvasnad ezt a sztorit.
2019. nov. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Értem :)))))))

Akkor megyek és bevállalok egy 3. munkahelyet. Elvégre a hétvégén az estéim még szabadok <3

2019. nov. 3. 12:10
 6/21 Noren1989 ***** válasza:
Legalább a humorérzéked megmaradt...
2019. nov. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
91%

Mennyi idos vagy ?


En kb annyit koltenek az o kajajara amit az alberletbe adnek bele, ha extra igenyei vannak vegye meg maganak..

2019. nov. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

Mi is nemrég, pár hónapja költöztünk össze, és havi max 50 ezerből megvan a kaja, és ebben az is benne van hogy néha eszünk egy gyrost vagy pizzát rendelünk. Egyikőnk sem ragaszkodik bizonyos márkákhoz és nem is eszünk sokat. Sőt néha csak alap dolgok vannak itthon és azokhoz keresünk recepteket. Mi az elejétől fogva tudatosan bemértük kb mennyit szánunk kajára, és ehhez tartjuk magunkat.


Szerintem itt nem is ezzel van a gond, hanem egyrészt azzal, hogy nem hajlandó megbeszélni, másrészt meg azzal hogy hiába tudja milyen sokat költesz erre és többet kell dolgoznod miatta, akkor sem adja lejjebb az igényeit. Azért megnézném, ha rajta múlna, mennyit szánna a kajára.


Ha ezt nem tudjátok megbeszélni, akkor szerintem ez menthetetlen. Az önzősége valószínűleg másban is megnyilvánul.

2019. nov. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%

Elég hülyén osztottátok el. Ilyen esetben közösen kellene fizetni a rezsit, és mindenki fizetné a saját kajáját, mivel totál nem ugyanazt eszitek.

A pasid meg a férfiatlanság mintaképe. Elvárja, hogy két munkahelyen robotolj egyetem mellett, hogy etetni tudd őt, megbeszélni semmit sem hajlandó, hanem hisztizik mint a fürdős kva.

Nagyon remélem, hogy nem szülsz egy ilyen embernek gyereket. Kinézem belőle, hogy kisbaba mellett is a te feladatod lenne az ő kajáltatása meg a gyerek minden költsége.

2019. nov. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%

Gondolkozz már, tiszta ráfizetés neked ez a kapcsolat.

Fizeti a lakáshitelét, aminek köszönhetően egyszer lesz egy lakása, amihez neked SEMMI közöd nem lesz. Ha ő gondol egyet és kidob téged, mehetsz ahová akarsz.

Fizeti a rezsit, ami kb. ugyanannyi lenne, ha te nem laknál ott. A fűtés, a gáz akkor is annyi amennyi, akár egy, akár két fő lakik ott. Kb. jelentéktelen amennyi vizet vagy áramot fogyaszthatsz és ami plusz terheli őt ezáltal.

Közbe meg te eteted őt a saját pénzedből.

2019. nov. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!