Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Pasik, ti megértitek amikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pasik, ti megértitek amikor egy nő magyaráz nektek valamit?

Figyelt kérdés
Párommal kisebb hullámvölgyekbe kerültünk. Az elmúlt 3 hónapban. A párom mindig mondja hogy ha bánt valami momdjam el, de igazából szerintem nem is figyel rám, mert ha másnap vagy harmadnap visszakérdezek, elmondani se tudja hogy miről beszélgettünk előtte. Így a gondokat nem tudjuk megoldani, mert szinte figyelembe se veszi amit mondok, csak az ő sérelmeit hajtogatja, és ha én megbántom akkor képes napokig hozzám se szólni.a megbántás is abból adódik hogy ha elmondom mi a baj, min kéne változtatni, hogy jobb legyen mindkettőnknek ő azt a személye elleni sértésnek veszi. Szerinte a pasik nem tudják átlátni női szemszögből a dolgokat, és ezzel nincs is probléma, mert nekik ezeknél fontosabb dolgaik vannak, más alapján mérlegelnek mint a nők.
2019. nov. 5. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Nekem szimpatikus hogy elmondod a problémáidat, nem szeretem ha valaki csak utalgat és várja hogy megfejtsem mit akar.


A párod szerintem meg csak simán leszarja amit mondasz... egyik fülén be, másikon ki.

2019. nov. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Szóval ha van rajtad sapka az is baj, ha nincs, az is baj :) Viszont ha több napra megbántódik, valami mégis megmarad... csak nem a tanács vagy a kérés, hanem a bántásként megjegyzi és a plusz terhes feladatot elhessegeti. Szerintem a legtöbb férfi arra vágyik, hogy egyáltalán ne mondd el neki, hogy mit csinál szerinted rosszul, hanem inkább sokszor dicsérd meg - na nem ugyanazért :D Szóval figyelj az arányokra: sok dicséret és kevés kritika. És az ötleteid ne legyek kész parancsok, hanem pl. kérdések felé, hogy ő mit gondol, hogy lehetne ez jobb, hogy kellene megoldani... Az egyébként igaz, hogy más szögből látják a dolgokat, de az gáz, ha szerinte az övé magasabb rendű, mint a te szöged, ahelyett, hogy valami közös szögön dolgoznátok. Ha már nem bírod és folyton elbeszéltek egymás mellett, vedd rá (ha tudod, mert az a legtöbb férfi szerint felesleges pénzkidobás) párterápiára, ami pont arról szól, hogy egy harmadik személy rávezet titeket arra, hogy egymás szemével kezdjetek látni.
2019. nov. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Problémától függ. Ha végeláthatatlan dologról van szó, akkor ne is kezdjen bele. Akkor sem, ha az a hú de nagy probléma nem is probléma...

Amelyik probléma nem oldódik meg magától, azzal nem érdemes foglalkozni.

2019. nov. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A magasabb rendűséget azzal magyarázza, hogy ő sokat letett már az asztalra, szép karriert befutott, és ehhez az ő látásmódja kell, mert ő másképp értékeli a dolgokat, és pont azért sikeres. Én elmondtam neki hogy becsülöm amit elért, de a magánéletet nem lehet az üzlethez hasonlítani, és néha engednie kéne az én kéréseimnek is. Szeretek vele kettesben lenni, de ha megyünk valahova valaki mindig csatlakozik hozzánk az ő ismeretségi köréből. Múltkor is szex közben hívták, és mondta hogy siessünk kicsit, mert vissza szeretné hívni aki hívta.
2019. nov. 5. 12:30
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Ez attól függ, hogy milyen témakörben és mélységben akar "magyarázni" egy nő. Valamikor már előre tudom, hogy mit fog mondani, valamikor meg iszonyú gyorsan fel bosszant, hogy most ezen mit kell megbeszélni...
2019. nov. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szemléltetésnek #3-astól íme a tipikus férfi hozzáállás :) Azaz a lelkizés munkás és fárasztó teher, inkább hagyjuk ki a párkapcsolatból, az bárcsak maradna a nyugalom és élvezetek szigete, a "teljesítményes fiók" az a munkahely.

A tipikus női viszont: a kommunikáció a folyamatos "fejlesztésekről" (mint fészekrakás, hétvégi programok vagy a le nem hajtott vécédeszka kérdése és még vagy ezer, majdnem egyenrangú sürgősségű post it) a legfontosabb része a párkapcsolatnak, életnek, és ha nem mondhatom el a magamét, és nem tudom meg, mi van a te fejedben ezekről, akkor felrobbannak az elektródáim és tuti már nem is szeretsz :D

Persze ezek csak erős sarkítások, vannak beszélőke terén nőiesebb férfiak és férfiasabb nők, de nézz csak meg egy női célközönséges filmet, ahol minden csupa dráma, szerelem, család, kavarás és beszéd a részletekről, és egy tipikus férfi-filmet, ami csupa cselekmény, harc, verseny na meg pénz és néhány poén (aztán ha épp megmentik a lányt, nála már csak szex és nyugi van, amíg újra nem kell valamiért harcolni).


Telefonos jelenet elég ciki. Akadnak olyan énközpontú emberek, akik megrekedtek egy 3 éves érzelmi intelligencia szintjén, és egyszerűen nem értik, hogy ha nekik valami jó, az a másiknak miért nem az. Ha ő gyanúsan sokszor ilyen lekezelő veled és még haragtartó is, akkor azzal nem fogsz tudni mit kezdeni, és sosem lesz belőle egy empatikus és udvarias figura. És akkor jön a nagy kérdés, hogy elég-e a szerelmed és az ő minden más előnye.

2019. nov. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!