Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kell egy kapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell egy kapcsolatban hosszú ideig mást mutatni, mint akik vagyunk valójában?

Figyelt kérdés
Ti hogy reagáltok, ha a szerelmetek teljesen más, mint akinek addig mutatta magát? Miért jó hazudni? Az egyenes út kiment a divatból?

2019. nov. 8. 12:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Azert mert az ember sokszor tisztaban van azzal, hogy milyen hibai vannak, csak jobb a strucc politikat folytatni, meg azzal ervelni, hogy ez vagyok en, mint hogy elgondolkodna helyes e, amit teszek. De ideig oraig meg probalja ezeket a tulajdonsagokat bujtatni, mert nyilvan nem tul megnyeroek, de orokke nem lehet es kibujik a szog a zsakbol. Abszolut tarsadalmi betegsegnek tartom, hogy manapsag mindenki olyna buszke, hogy vagy elfogadsz igy vagy lephetsz elvet vallja, meg akkor is ha lehet o a hulye es nem mindenki mas.
2019. nov. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Ennek több oka lehet, vagy nem bízik magában és "túlfesti" saját magát, vagy egyszerűen csak egy manipulatív ember aki direkt csap be másokat. Utóbbit nagy ívben kerüld, mert sosem volt őszinte és sekélyesek az érzelmei.
2019. nov. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

Ha a végső okra vagy kíváncsi, akkor az az, hogy az emberi civilizáció spirituális értelemben teljesen tudattalan, ennek köszönhetően pedig születésünk óta az egós tudatállapot építésére és fenntartására vagyunk nevelve, ami rengeteget félelemet, szorongást szül bennünk, melyekkel azonosulunk, majd ezen félelmek hatására próbálunk megfelelni mások és a társadalom elvárásainak, hogy ne lógjunk ki a sorból, és úgymond """"normálisak"""" legyünk. Direkt tettem 4 macskaköröm alá.

De végső soron nincsenek semmilyen elvárások, ez csak a mi projekciónk, amit tévesen vetítünk ki a világra. Nincs semmilyen elvárás, aminek meg kéne felelni. Ha feladod a megfelelést és önmagadként kezdesz el viselkedni, magad is megláthatod.

2019. nov. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én mindig magamat adtam, és így is elfogad a társadalom. Nem értem, miért kell megfelelni olyan normáknak, amivel nem ért egyet az ember és nem tud azonosulni.
2019. nov. 8. 13:53
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Azert, mert ha nem felelnenk meg semmilyen normaknak, kb. Az allatok szintjen elnenk. Es elnezest kerek most az allatoktol... :) A normak kellenek, hogy legyen egy szabalyrendszer, ami segit, hogy kozossegben eljunk. Csak ugye vannak az embereknek olyan belso kesztetesei, erzelmei, gondolatai, melyek ezekkel a normakkal szembe mennek, ezert ideig oraig az emberek probalnak ennek megfelelni. Mondok ey eletszeru peldat...en a munkahelyemen barmennyire is kihoznak a sodrombol nem emelhetem fel a hangom senki fele, mert nem ferne bele ebbe a normaba. Viszont egy parkapcsolatban elofordul, hogy a kornyezet es a veszekedes kivaltja az emberbol. Persze ez sem fer bele, csak mashol van a hatarvonal. A normalhoz kell alkalmazkodni, ettol te meg lehetsz onmagad. Egy szonak is szaz a vege, az emberek altalaban tisztaban vannak azzal, hogy amit tesznek, vagy tennenek az nem normalis, de egy ido itan levetkozik a gatlasaikat, mert a hatarok egybeesnek a komfortzonajaval, na ekkor van az hogy mas lesz mint ami eddig volt. Akugy jo neha ilyen kerdeshez is hozzaszolni az oldalon.
2019. nov. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igazad van egyfelől, szerintem is kellenek a normák, azonban az én olvasatomban a norma nem csak pozitív kicsengésű dolog.

Például munkahelyi norma, ami például az én munkahelyemre igaz, más helyre meg már viszont nem. Szóval nem általánosító példa, csak szemléltetni szeretném a dolgot.

Csak azért nem fogom például megcsalni a páromat, mert a többi munkatársam szerint ez a normális, még akkor se, hogy ha szankció követi azt, ha én nem ennek a munkahelyi normának megfelelően viselkedek ( értsd: nem izgat, ha megutálnak, kitúrnak, kibeszélnek, megszólnak; akkor is vannak elveim és nem csalom meg a másikat).

2019. nov. 8. 14:38
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hat persze, ez igaz, de ezert teljesen mas egy munkahelyi mint egy parkapcsolati. A megcsalas meg felvet boven moralis kerdeseket is. Pont ez a lenyege a szocializacionak, hogy megtanuljuk hol mi a “divat”. A norma alapvetoen irott es iratlan szabalyok osszessege ami parkapcsolatban is megvan. Attol meg hogy egy kissebb- nagyobb kozossegben kialakul egy attitud, peldaul a megcsalas helyes, attol meg nem lesz norma. :) attol meg valahol moralisan az egy kudarc. Bar kicsit azt erzem ez tobb kulon kerdest is megerdemelne, de elegge elkanyarodtunk az elejetol. :D
2019. nov. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Meggyőztél, logikus, amit mondasz :D
2019. nov. 8. 15:32
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Én dobnám is azonnal. Nálam az őszinteség alap. Pasi létemre soha nem akartam még ugymond "eladni" magam senkinek. Sőt, direkt kihangsúlyozom a hibáim is. Ez vagyok én :)

Szokott működni az őszinteség.

2019. nov. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

"nem izgat, ha megutálnak, kitúrnak, kibeszélnek, megszólnak"

Ez mondjuk azért elég fura. Mért nem izgat az ilyesmi? Ennyire nem érdekelnek az emberek? Persze az oké hogy azt csinálod amit te jónak tartasz, de attól még érdekelhet, ha nem vagy teljsen antiszociáls.

2019. nov. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!