Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért marad valaki egy bántalm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért marad valaki egy bántalmazó kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nemrég volt egy eset, ahol majdnem halálra vertek egy nőt, kiderült ez már a harmadik alkalom volt, de sosem tett feljelentést, és ezek után is az illetővel maradt. Szintén nemrég történt, ahol egy férfi a feleségét, és a gyerekét is megölte. Miért adnak mindig egy újabb esélyt? Miért hiszik, hogy jobb lesz, hogy változni fog? És mielőtt kérdeznétek, igen, én is voltam ilyen kapcsolatban, de az első verés után léptem, és soha többet nem találkoztam az illetővel.
2019. nov. 18. 15:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Van, ahonnan ki lehet lépni, igen. És van ahonnan miután elmentél, ha újra találkoztok, valószínűleg attól kell tartanod, hogy nem maradsz életben.


Van az a típus is sajnos, aki minden erőszakos tett után hihetetlenül kedves és elhalmozza a másikat, van, akinek ezzel be lehet tömni a száját...


Más meg ezt látta otthon és jogosnak tartja az ilyen jellegű büntetését, még ő kér bocsánatot is utána...


Egy barátnőm példáját tudom csak felhozni arra, hogy mire képesek ezek az emberek. Én külföldön élek, félévente más helyén az országnak, munka miatt. Van egy nagyon kedves barátnőm, akivel 4-5 éve nagyon jó barátok vagyunk, nagyon sokat segített nekem. Neki volt egy ilyen kapcsolata, a párja folyamatosan fenyegette, hogy megöli, nem mehetett ki a lakásból, be volt az egész kamerázva. Titokban beszélgettünk online, név nélkül egy zárt szerveren, ott tudtunk egyeztetni a végére. Mondtam neki, hogy markoljon fel annyi pénzt, amennyit tud, jöjjön ki hozzám, a többit innen megoldjuk. A pasit konkrétan bezárta a fürdőszobába, megszökött a házból, eljött az első géppel egy szatyor holmival, a reptéren én vártam már. Egy hétig volt nálam nagyjából, mikor a pasija ott téblábolt a környéken, mint a mérgezett egér. Nem akartam hinni a szememnek. Végül az itteni rendőrökkel vitettem el, mert betörte az ablakomat. Utanais baromi hosszú pereskedés ment, amibe ezek után én is jól bele lettem keverve... Egyébként magánnyomozót fogadott, úgy tudta meg az egészet... Hihetetlen beteg ember, minden papírt nekem kellett intéznem odahaza, a barátnőmet jóformán aláírni csempésztem haza. Másfél évig kínlódtunk ezzel a sz*rházival. Legszívesebben nekimentem volna szöges léccel már akkor, mikor elvitték tőlem, de ebből nem tud az ember jól kikerülni. Ha kinyírja vagy helyreteszi, még őt csukják le...

2019. nov. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Mert szánalmasak és kapcsolatfüggők. Inkább maradnak a biztos pont mellett minthogy egyedül maradjanak.
2019. nov. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Én félholtra vertem az #1-eshez hasonló történetnél a csávót. Szerencsétlen 10 kilóval nehezebb is volt nálam úgyhogy nem volt neki egy kellemes élmény.

Feljelenteni nem mert.

De mondanom sem kell, hogy a csajjal majdnem 2 év után szétmentünk később, úgyhogy nem érte meg ez a hollywoodi csinnadratta.

2019. nov. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ennek elég bonyolult a pszichológiája, ez a cikk például adhat némi útmutatást. [link]
2019. nov. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3-as szerintem jól tetted, ezek csak az erőszakból értenek.
2019. nov. 18. 15:52
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Alapvetően a nárcisztikus embereknek van egy olyan tulajdonsága, hogy mesterien rombolják le az önbecsülésed és úgy vágnak el a külvilágtól, hogy észre sem veszed. Kevés embernek van annyira erős személyisége, hogy egy ilyen ember ne tudja őket a nullára rombolni. Tényleg képesek veled elhitetni, hogy semmit sem érsz, hogy egyedül egy semmi vagy és szükséged van rájuk. Emiatt nehéz lépni.

Ebből a konkrét esetből pedig azért lehetett nagyon nehéz mert tényleg az élete forgott kockán a nőnek. Itt azért nem egy-két pofonról van szó ami egyszer megtörténik és utána elfelejtitek egymást. Tényleg benne volt a pakliban, hogy megöli a pasi.

2019. nov. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint én ennyire erős vagyok? Mert mikor velem próbálták ezt csinálni, lerombolni az önbecsülésemet, én ezt éreztem, és annál jobban ellenálltam, nem hagytam magam. És amikor megvert az illető, nem volt kérdés, hogy ezt bármikor újra megteszi, és én ezt nem akartam megvárni, pont ezért mert gondoltam hogy ez egyre csak súlyosbodna.
2019. nov. 18. 16:31
 8/12 A kérdező kommentje:
De amúgy ma már nálunk is van olyan fogalom elvileg, hogy jogos önvédelem.
2019. nov. 18. 16:33
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Én még benne vagyok.

Nem tudok lépni, mindenkit ellenem fordított.

Itthon vagyok a négy fal között.

És igen, én is valami hasinlon keresztül irkalok a barátnőmmel.

2019. nov. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
Ha azt mondja a beteg f asz párod, aki már felkent a falra párszor, hogy "ha elhagysz, megkereslek, megeroszakollak és megöllek, ha feljelentesz, akkor pedig el sem tudod képzelni hogy mit teszek veled amikor kiszbadulok", aztán pedig felmesz a netre, és találsz egy olyan statisztikát, ami kimutatja hogy a bántalmazó kapcsolatokat otthagyo nőket gyakran gyilkolja meg az exuk, vagy legalább is alaposan megbosszulja az esetet; te pedig egyedül érzed magad a világban, akkor talán nem olyan ésszerűtlen dolog azt hinni, hogy néha egy-egy pofon még belefér.
2019. nov. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!