Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy engedjem el a régi dolgokat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy engedjem el a régi dolgokat?

Figyelt kérdés

A történet 4 évvel ezelőtt kezdődött, mikor az első hosszabb kapcsolatom után megismertem egy lányt, akivel el tudtam volna képzelni az életemet. Vele pont olyan kapcsolatom lehetett volna, mint amilyenre mindig is vágytam. Nagyon erős érzelmeket váltott ki belőlem akkor, de már ez megszűnt. Kb. 2.5 évig voltunk jóban, majd eltávolodtunk egymástól, már nem beszélünk. Ha más élethelyzetben ismerkedtem volna meg vele, akkor akár össze is jöhettünk volna.


Azóta viszont összehozott az élet egy nagyszerű lánnyal, akivel jól érzem magam, minden rendben van és szeretem. Nem olyan kapcsolatom van, mint amilyet régen elképzeltem, amilyen lehetett volna azzal a valakivel. Rendben van ez is, de olyan más.


Na és itt jön a problémám. Nem tudom elengedni azokat a gondolatokat, hogy akár lehetett is volna másféle kapcsolatom, pont olyan, mint amilyet megálmodtam. Úgy tudnám leírni ezt az érzést, mintha majdnem megnyertem volna az 5-ös lottót, ha a számhúzó a kihúzott helyett az egyel mellette levőt választotta volna.


Most, ahogy ezt leírtam és visszaolvastam, elég nagyravágyónak tűnhetek... Viszont én ezeket el szeretném engedni és csak a jelenlegi kapcsolatomra szeretnék fókuszálni, mindenféle "mi lett volna, ha..." gondolat nélkül, de még mindig nem megy.


Hogy tudnám ezt elengedni?


2019. nov. 20. 14:15
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

"Ha más élethelyzetben ismerkedtem volna meg vele, akkor akár össze is jöhettünk volna."

De ugyebár nem így történt.


Elengedni régebbi dolgokat csak akkor tudsz, ha megkapod azt, amit szeretnél vagy annál sokkal jobbat.

Még nem vagy abban a fázisban, hogy elégedett legyél.

2019. nov. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen életet képzeltél el akkor és a mostani miben különbözik?
2019. nov. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Oké, hogy valamilyet elképzeltél, de egyáltalán nem biztos, hogy azzal a lánnyal olyan lett volna. Ezt kellene tudatosítanod magadban.
2019. nov. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Itt nem a régi dolgokkal van a baj hanem azzal, hogy nem szereted a párodat. Hogyha valakibe beleszeretsz eltűnik minden "mi lett volna ha" a múltadból mert tudod, hogy akkor nem lennél most együtt a pároddal. Tök mindegy, hogy mi volt régen aki szereti a párját annak ezek nem számítanak. Te csak egyszerűen összejöttél egy csajjal aki iránt max egy kis emberi szeretetet érzel de a kapcsolatnak semmi értelme.
2019. nov. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#1. és #4. Sajnos ez nem ennyire egyszerű.

Így, ebben a formában ahogy itt leírtátok, nincsen igazatok.

2023. jan. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Sztem nagyon becsülendő a törekvésed!

Remélem túl vagy ezeken a nyomasztó érzéseken!


Ha esetleg mégsem akkor igazu, nekedvaló szakember segíteni fog...

(Nem szégyen!)


Színvonalas szaktanácsot csak jó szakember tud adni.

Bármiben.


Minél bonyolultabb pl. egy jogi hzuzavona, annál komolyabb szakjogász kell a megoldáshoz pl.!

Hajrá!

2023. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Helyesbítés:

..igazu = igazi..

2023. jan. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!