Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Baj van velem, ha nem akarok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj van velem, ha nem akarok családot és kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Sosem volt igényem rá. Kamaszkoromban jártam fiúkkal, mert ez számított normálisnak, és nem akartam kilógni a sorból. Aztán már felnőttként volt egy férfi az életemben, akit tényleg szerettem, de ő családot akart, én meg nem, úgyhogy inkább elküldtem, mert megérdemli, hogy boldog legyen valaki mással, én biztos nem fogom megadni neki a boldog családosdit, mivel nem erre vágyom, maximum boldogtalan családosdit tudnék neki adni.

Nagyon nagyra értékelem az egyedül töltött időt. Szeretem a lakásom, amiben egyedül vagyok, jó, hogy ha hazaérek, akkor már nem kell másokkal beszélnem. És hiába szeretem akármennyire a barátaimat, maximum heti egyszer találkozok velük, mert a hét többi részében úgy érek haza, hogy embert nem akarok látni.

Közelebb vagyok a harminchoz, mint a húszhoz, mindenki azt várja, hogy végre megállapodjak, eljegyezzenek, férjhez menjek és gyerekeim legyenek, de én ezt nagyon nem akarom. Nagyon szeretek egyedül lenni.

Ott vannak azok, akik azt mondják, hogy majd mi lesz, ha megöregszek, egyedül fogok meghalni - és úgy mondják, mintha ez egy rossz dolog lenne, pedig nagyapám, aki világéletében nagycsaládban élt, a kórházban könyörgött, hogy hagyjam már békén, tudta, hogy meg fog halni, és nem akart tanúkat a haláltusájához. Egészen addig azt gondoltam, az a normális, ha az ember családban él, és családban hal meg, mert mindenhol ezt nyomták belém, de aztán elgondolkodtam, hogy tényleg akkora baj-e, ha én egyedül akarok élni egész életemben, és egyedül akarok meghalni is?

Ti mit gondoltok erről? Lehet boldog egy élet, ha egyedül egy hivatásnak vagy hobbinak szentelik, ún. család nélkül? Van olyan, hogy valakinek tényleg nincs szüksége erre, vagy majd magányos, megkeseredett öregasszony leszek?


2019. nov. 25. 01:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%

"mindenki azt várja, hogy végre megállapodjak, eljegyezzenek, férjhez menjek és gyerekeim legyenek"


Ki az a mindenki? Mert szerintem a kérés nélküli tanácsadás, pláne intim magánéleti témában a pofátlanság netovábbja.

2019. nov. 25. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%

Sztem baj van veled, én ezt gondolom.

Csak légy őszinte a későbbi udvarlóidhoz, közöld velük is ezt, és akkor rendben lesz minden.

2019. nov. 25. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Én egyet tudok veled abszolút mértékben érteni. Sőt én sem terveznék családot alapítani, én is ugyanezeket érzem mint te (nem tudnék jó anya lenni stb.) Ennek több oka is van, de inkább nem részletezném. Erre rákontrázott, hogy az előző párkapcsolatom is egy kínlódás volt. Szó szerint tönkretett idegileg. Sokszor már a jelenlététől is rosszul voltam. Agresszív volt és türelmetlen. Ilyen emberrel éljek le egy életet? Hát nem. Akkor inkább szingliként. Ettől függetlenül még változhat a véleményem a későbbiekben, talân ha találnék hozzá egy alkalmas párt, akit nagyon szeretek és ő is nagyon szeret. Lehet ebben az esetben elgondolkodnék a családalapításon.
2019. nov. 25. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Ugyanígy vagyok én is. Figyi, egyedül születtünk, egyedül is halunk meg. Illúzió, hogy azért legyen valakid, hogy ne egyedül menj el. 3qF
2019. nov. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
31F
2019. nov. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Miért lenne baj? Sajnos a társadalom nagyon agresszíven sulykolja belénk (főleg a nőkbe), hogy a család az "kell" és ha nincs, akkor valami nagyon fontos dolgot hagysz ki. Mondjuk ez az egyedül halsz meg dolog nekem új, mifelénk inkább azt szokás mondani, hogy "öreg korodban legyen aki segít" ami ellen szintén nagyon könnyű ellenérveket találni.

Nincs azzal baj, ha nem akarsz gyereket. Azt viszont csak te tudhatod, hogy ez csak egy ideiglenes dolog, vagy van-e esély, hogy idősebb korodra megbánod. Ha tippelnem kéne, akkor az alapján, amit itt elmondtál, arra gondolnék, hogy te valószínűleg nem fogod megbánni.

Amit viszont biztosan tudok, hogy sokkal rosszabb lenne, ha most gyereket vállalnál azzal a filozófiával, hogy "lehet, hogy később megbánom, ha most nem teszem meg".

2019. nov. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
42%

Egyedül meghalni nem a halál pillanatát jelenti, hanem az előtte lévő 20-40 évet, amikor már idős vagy és még annyi ember sem lesz kíváncsi rád, mint most, mert a barátaid, idősebb családtagjaid szépen kihalnak, vagy ellesznek a maguk bajaival.


Akinek nem lesznek gyerekei, annak az élete második fele nagyon máshogy néz ki az első feléhez képest. De persze mindenki azt hiszi, hogy majd 70 évesen is partytime, és világutazás, és móka és kacagás lesz, mint 35 évesen.

2019. nov. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ezzel semmi baj. Én inkább azt tekintem betegnek, akinek az összes gondolata meg az egész élete akörül forog, hogy valakinek az utánfutója legyen. Átkozott silány az az élet a szememben, amiben valakinek az az életcélja, hogy valakinek a valakije legyen. Totális függés, a boldogsága alárendelése mindannak, ami jóformán nem is az ő érdeme, mert az utolsó hülye is tud találni párt, ha megfelelő szintre adja le. Ezzel nem a kapcsolatokat meg a családot akarom lehúzni, mert nekem is van, egyszerűen csak azt mondom, az ember életében ez akkor is lesz, ha teszi a dolgát és eli a maga életét. És egyáltalán nem érdem.


Hogy te melyik mellett döntesz, az a te magánügyed, ez a döntés pedig legfeljebb neked fájhat, másoknak nem. Innentől fogva nincs miről beszélni. Akinek gondja van azzal, hogy ilyen vagy, tegyen róla, vagy örüljön neki hogy ő ne legyen ilyen és ne veled foglalkozzon.

2019. nov. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
21%
Igen, baj, de sajnos a nők túlnyomó többsége szintén nem akar családot.
2019. nov. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%

Mintha a saját gondolataimat olvastam volna most... Pont így érzek én is.

Akit szeretek, azzal is elég nekem heti 1-2 találkozó. Nekem bőven elég annyi kommunikáció, amennyit napközben találkozom a kollégákkal, emberekkel.

Egyszer laktam együtt egy exemmel, és borzasztóan lefarasztott, amikor esténként megkaptam, hogy én miért pihenek, én miért vagyok fáradt, miért nem foglalkozom vele, stb. A gyerekekkel is úgy vagyok, hogy nagyon cukik, de én képtelen lennék 0-24 figyelni valakire, mikor így is örökké úgy érzem, hogy alig van időm bármire is.


Engem már jó ideje nem érdekel, ki mit gondol erről, én úgy fogom élni az életemet, hogy jól érezzem magamat.


24N

2019. nov. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!