Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez a fajta viselkedés mire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez a fajta viselkedés mire utalhat?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve vagyok együtt a barátommal, akiről azt kell tudni, hogy apa nélkül nőtt fel, és gyerekkorában bántalmazták is. Ő nem erőszakos, csak akkor, ha nagyon nyomós oka van rá, pl. valamilyen nagy trauma éri, de embert akkor sem bánt. Sőt, ilyenkor általában ő érzi rosszul magát, állítólag már 2 szívrohama is volt korábban hasonló helyzetben, de ennek a részleteit nem tudom. Pár hónapja együtt élünk az albérletében, mivel bevallotta, hogy nem nagyon szeret egyedül aludni, fél, hogy rémálma, láza, stb. lesz éjszaka, bár ezek tapasztalatom szerint ritkán fordulnak elő, tehát nincs semmi extra. Ha nem nála alszunk, akkor a szüleimnél, és megyünk mindketten, tehát már nincs olyan nap, amit nem töltünk együtt, régebben volt 1-1. Ha olyan dolgom van, amit csak egyedül tudok elintézni, pl. a múltkor lánybúcsúban voltam, akkor eleged, nem féltékenykedik, de akkor sem szívesen. Időközben összevesztem az egyik haverjával, és megmondtam neki, hogy neki persze nem muszáj ugyanezt tenni, de pár dolgukból ki akarok maradni, erre meg eldöntötte, hogy akkor már ő sem akar vele barátkozni, inkább elfogadja az én véleményemet, pedig nem köteles. Mire véljem ezt a viselkedést? A gyermekkori sérülései miatt ragaszkodik hozzám ennyire, vagy valamilyen célja van ezzel? Nem vagyok gazdag, úgyhogy az anyagi motiváció nem valószínű, bár annál egy fokkal jobban él a családom, mint ahonnan az övé indult. Bizonyos jogokat is meg tudná szerezni tőlem, ha nagyon akarná, de kijelentette, hogy ezzel nem is fog próbálkozni egyáltalán.

2019. dec. 9. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem ertettem azokat az embereket akik a gyerekkorral takaróznak!! Apa nélkül nőtt fel? Én anya és apa nélkül. Egy rideg öregasszonynál aki a nagymamám. Akinek egy kedves szava soha nem volt hozzám. Rettegtem tőle mert ha elborúlt az agya megvert. Lelkileg mindennap megalázott.. De ez a múlt. Én jobb anya lettem mint az enyém volt aki eldobott mint egy sz@rt.. Ragaszkodó vagyok én is de azért mert a férjem össze kapna valamelyik barátnőmmel azért én nem szakítanám meg a kapcsolatot.. Nem mer aludni egyedül? Az én 7 éves kislányom külön szobába alszik egyedül.. Ne legyen igazam de szerintem nem a gyerekkorral van baj hanem a fejével.. Én ovatosságra intenélek vele kapcsolatban..
2019. dec. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod mit élt át gyerekkorában első.
2019. dec. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hidd el hogy tudom.. Sajnos tudom...
2019. dec. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ő olyan fajta aki felolvad mint önálló személyiség egy kapcsolatban s elmosódnak a határok a két fél közt. Az érzelmi, mentális kiegyensúlyozottsága tőled függ, ezt éreztetni is szokták az ilyen típusú emberek ha valami apró bizonytalanság üto fel a fejét számára. Kapcsolatfüggő.

Ez ha te is így éled meg a kapcsolatot akkor baromi erős tud lenni de ha mint írod szükséged van a magántérre, egyéni időre ami pszichésen belehet vallani sokkal egészségesebb hozzáállás hát.. sok sikert, le kell fektetni kőkeményen az igényeid s ragaszkodni hozzá.

Megérti ha értelmes s a ti fontosabb mint az ő igényei...


Bár ha egyéb mentális sérülései, fura szokásai is vannak a szakítás is sokkal nehezebb egy ilyen embertől.

Tipikus zaklató, patológiás tüneteket mutató attitüd önkárositó fenyegetésekkel tarkítva. Ha a kapcsolat lételeme s úgy érzi elveszti a talajt maga alatt ez lesz.

2019. dec. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1-es válaszoló vqgyok.. Az utolsó olyan jol meg fogalmazta.. Én nem mertem írni hogy igen ilyen fajta viselkedési tipusoktól nagyon nehéz szabadulni. Sajnos hajlamosak némelyik ember az öngyilkossági kisérletével,es ehez hasonló dolgokkal..
2019. dec. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!