Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ezt hogy kezelnétek/oldanátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt hogy kezelnétek/oldanátok meg?

Figyelt kérdés
Feleségemmel a kapcsolatunk eleje óta voltak olyan problémák hogy úgymond nem tudott "leszakadni" a szüleitől. Most hogy jön a karácsony megint előjöttek a gondok. Tavaly náluk karácsonyoztunk (23-26-ig) és elmondtam neki normálisan hogy úgy az igazságos ha most nálunk karácsonyozunk mivel nekem is vannak szüleim nem megyek bele abba hogy innentől amíg vele vagyok ott töltöm az ünnepeket. Még nem is lenne probléma ha itt laknának a szülei a közelbe de nem, pont az ország másik végén így még kocsival is 3 óra utazás. Odáig eljutottunk hogy akkor csak 24.-én legyünk ott, de én meg pont a 24.-ét mondtam hogy azt itt töltjük. Nem lehet vele megbeszélni se hogy akkor ő menjen vonattal vagy akármivel haza majd én megyek utána, mert ha én nem megyek akkor ő se viszont ha ő se megy akkor utána ne is legyek vele együtt (kabaré) valamint ha ő nem lesz ott 24.-én akkor nem kapja meg a szüleitől azt a pénzt amit neki adnának. Na ez volt már az a pont amikor teljesen elegem lett, hogy most pár ezer ft-ért töltsem ott miatta megint a karácsonyt vagy tényleg azt várja el hogy én lemondok a családomról és mindig úgy lesz ahogy ő akarja. Ti mit csinálnátok?
2019. dec. 11. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A kapcsolat elején is voltak problémák, mégis elvetted, tehát elfogadtad őt olyannak, amilyen, jóban-rosszban. Menj vele a szüleihez!
2019. dec. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
A szüleihez gondolom ritkán juttok el, a tieidnél meg akár minden vasárnap ebédelhettek. Ne karácsony előtt veszekedjetek, hanem találjatok ki egy rendszert, ami mindenkinek megfelel.
2019. dec. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Se a szülők nem normálisak, se a lányuk. Szülőként eszembe nem jutna pénzzel zsarolni a gyerekem (a szeretet ünnepén elég morbid is).

Hány évesek vagytok egyébként?

2019. dec. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem hajlandó kompromisszumra, akkor nem is eröltetném. Én elmennék a saját szüleimhez, mert a páromnak nem a gyereke vagyok, hogy majd ö megmondja, hogy mit csinálhatok. Ha azt mondja, hogy akkor ne is legyél együtt vele, akkor hagyd el. Vagy táncolj úgy továbbra is, ahogy ö fütyül. Eddig is ilyen volt, mégis elvetted. Tiéd a választás.
2019. dec. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
Azért ha valakinek egy házasságban nem egyértelmű, hogy ti már ketten alkottok egy családot ami mindennél fontosabb ott vannak bajok fejben. Eszembe nem jutna a szentestét a szüleimmel tölteni. A párom a családom, egyértelmű, hogy vele töltöm hiszen ez szűk családi ünnep.
2019. dec. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kapcsolatunk elején mindketten otthon a saját szüleinkkel és testvérünkkel töltöttük a szentestét, és karácsony első napján találkoztunk, egyik nálunk, másik nap náluk.. (fiatalon jöttünk össze). Később úgy döntöttünk nem szeretnénk külön tölteni egy napot sem, ezért egyik évben egyikőnk, másik évben másikónk szüleinél töltjük már a Szentestét is. Ha lesz gyerekünk, akkor valószínűleg hármasban - négyesben leszünk 24-én és a másik két nap megyünk a szülőkhöz. Ha most is egy városban laknánk velük, akkor lehet most is úgy lenne, h 24.kettesben. Az én szüleimnél is legalább 30 éve együtt van a család 24-en (nagynénémék, mama stb.) mégis elfogadták h nem minden évben vagyunk ott. Nem mintha hagytam volna választást. Én úgy gondolom, h nem a férj házasodik a feleség családjába, és nem is a feleség a férj családjába, hanem ketten lesznek egy kis család, és egy nagyobb család... Ezért megőrülök az ilyen emberektől akik elvárják h minden évben náluk legyen a nagy családi banzáj.. Szeretem a családom, de felfogtam h a férjemnek is ugyanolyan fontos a családja mint nekem az enyém. És ez oda vissza működik... Ha a férjem ezt nem értené meg,akkor valószínűleg nem lenne a férjem... Nálunk mindkettőnk szülei messzebb laknak, nem vezetünk nyilvántartást h hol pontosan hány órát töltünk ds törekszünk arra, hogy senki ne érezze magát háttérbe szorítva. Nyilván mindeki sokkal jobban kezeli és elviseli a saját szüleit, és szívesebben van ott (jobb esetben), de képzeljük már a házastársunk helyébe is kicsit magunkat..Mondjuk ehhez az is kell, h engem is családtagnak tekintenek anyósomék és a páromat is nálunk.
2019. dec. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!