Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért KELL tisztelni a másik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért KELL tisztelni a másik nemet?

Figyelt kérdés

Ateista aktivistaként mindig is gyűlöltem a vallásból levezezett ostoba érveket, ami igaz a párkapcsolatokra is. A kulturkereszténység mocskában fuldokló szakemberek bezzeg folyamatosan nyomják a TV-ben a szereteteről, tiszteletről a szöveget. Én Nietzsche elveivel értek egyet. Aki a hideg, erős, racionális gondolkodást részesítette előnyben. Filozófiájából levezethető, hogy sem egy nemzet, sem egy ember, sem egy eszme NEM tisztelendő, csak akkor, ha az megalapozott. Még a saját nemem sem vagyok hajlandó tisztelni, nemhogy a nőket, KIVÉVE, ha rászolgál!


A Nitzsche-i tanítasok fényében tehát a "hogy beszélsz egy lánnyal?" kérdés értelmetlen. Aki nem viselkedik tiszteletre méltóan semmiképpen sem vagytok hajlandó tisztelni. - ez a Nitzsche-i gondolatmenet.


2019. dec. 13. 08:53
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
nietzsche-i*
2019. dec. 13. 08:55
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a tisztelet szöveg inkább arra irányul, hogy nem vagyunk bunkók a másik nemmel.
2019. dec. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a másik nemet kell tisztelni, hanem minden embert. Véleményem szerint a tiszteletet kiérdemelni nem lehet, de elveszíteni igen. Én minden embernek megadom a tiszteletet egészen addig, míg nem tesz valamit, ami miatt elítélném.
2019. dec. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
Felmondok baxdmeg
2019. dec. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

21. századi felfogas szerint nem magára az emberre, hanem a nemekre vetül a hangsúly.


A kulturkeresztény szakemberek nem az emberről, hanem férfiról és nőről beszélnek, főleg ez utóbbiról.

2019. dec. 13. 09:28
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

Egy minimális tiszteletett nem kell, de illik megadni. Ha az illető ezzel visszaél, akkor onnantól a minimálisat sem.

A nagyobb tiszteletre meg rá kell szolgálni. Én tudok őszintén tisztelni egy kisgyereket is, meg szarba se veszem a "nagy embereket" akikért rajonganak. Ez csak tőle függ.

2019. dec. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A minimalis tiszteleten az alapvető etikettet értem, ez nyilvan megadható. De az, hogy éreztessem a másikkal, hogy tisztelem, ahhoz azt ki kell érdemelni. A tiszteletet persze én sem várom ingyen, de ennek oda-vissza kell működnie.
2019. dec. 13. 09:37
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell, ha nem akarsz tőlük semmit. De már elmondtam a korábbi hülye kérdésednél is, hogy nem tisztelni valakit több energia, mint leszarni. Akik meg ezeket a kérdéseket szülik, nyakig a másik nem seggében járnak és a taknyukon csúsznának, ha nem állhatnának szóba velük, nemhogy leszarják őket. Szóval adott egy vagon gyökér, aki azért nem tiszteli a másik nemet, mert a párkeresés vagy a nőies/férfias minőség nevű verseny veszteseinek tartja őt, de leszarni nem tudja, mert megpusztulna, ha nem akarna neki mégis valamilyen szinten megfelelni. Ezáltal függ tőle. Ezáltal pedig jobban tenné, ha már tisztelné azt, akinek alá van rendelve, különben örökké alá lesz neki rendelve. Ha már leszarni nem tudja.
2019. dec. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Érekes 8-as, te mégsem tudod leszarni az én kérdéseimet.


Önamagad paródiája vagy.

2019. dec. 13. 10:14
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy azt tiszteled aki kiérdemli még nem bűn.

De ez alapvetően nem arra irányul hogy ki előtt kell meghajolnod... (átvitt értelemben).

Ez szimplán (és ennek semmi köze a valláshoz) annyit tesz hogy mindannyian emberek vagyunk, senki sem képes önmagától repülni vagy valami tehát senki sem egy übermensch (ha már nietzsche) ezért alapvetően NORMÁLISAN viszonyulsz az emberekhez.

Ha pl véletlen valaki meglök a buszon, nem üvöltesz rögtön rá. Mert semmivel nem vagy több mint ő. A tisztelet itt inkább azt jelenti hogy emberségesen bánsz másokkal, nem kezeled őket úgy mint egy rovart akit kb. lecsapsz ha idegesít.

2019. dec. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!