Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a párotok ezt csinálná, ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párotok ezt csinálná, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
A párom bizonyos embereknek nem tud nemet mondani még kisebb dolgokra sem, ami miatt én nem igazán tudok rá felnézni. Mondtam neki, hogy lehetőség szerint változtasson ezen, elég kisebb dolgokban, de azt nagyon kellene, viszont ez nem igazán sikerült neki. Mondtam neki, hogy ok, akkor ez nem az én dolgom, csináljon, amit akar, de őszintén szólva, szereti ezt csinálni? Erre még azt mondta, hogy nem, de ezt a mintát látta a családjától, hogy ha ő nem ugrál úgy, ahogy más fütyül, akkor ő egy rossz ember. Erre megintcsak azt mondtam, hogy akkor tényleg ki akarok maradni a dolgaiból, előbb-utóbb úgyis vagy rajön magától, hogy ez így nem jó, vagy soha, de én nem fogom tudni meggyőzni. Viszont az is felmerült, hogy segítséget kérnénk ezzel kapcsolatban, ismerek olyan embert, aki tudna segíteni. Szerintetek mi lenne a jó megoldás?

2019. dec. 13. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
A jó megoldás nem élni olyan emberrel, aki mások akaratának van kiszolgáltatva. Ha nagyon fontos a kapcsolat, lehet próbálkozni azzal a (valószínűleg) szakemberrel, akit ismersz, de nagyon nehéz az alaptermészetet megváltoztatni.
2019. dec. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk iy volt ebből gond... Mivel hajlott a megoldásra csak nem volt meg benne a rutin, hogy lemondjon valamit, eleinte együtt tettük meg. Megbeszéltük, hogy ez miért nem okés így, miért kerül ő hátrányba ettől, miért nem fontos, hogy igent mondjon, mit nyer azáltal, hogy nemet mond és végül belátta az adott helyzetre, hogy az úgy nem oké és túl nagy ár azért, hogy mások szemében jó legyen... Aztán együtt nemet mondtunk. Aztán a következőnél is ez ment.

Volt, mikor betelt a pohár és kicsit jobban pusholtam, hogy ne jellemtelenkedjen már, hanem mondjon nemet és álljon ki magáért mert ezt esküszöm nem nézem tovább, de végül átvette azt a jó tulajdonságom, hogy hogyan kell a számító embereket leszarni és jót röhögni azon, ha valaki felfújja magát azon, ha nem adod meg neki azt, amivel valójában nem is tartozol neki.

2019. dec. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy haverom ilyen, nagyon jo lelku gyerek, de o sem tud nemet mondani. Ki van hasznalva de nem akar konfliktust, mert attol fel. Irto szerencsetlen, noje sincs 3 eve, akkor is csak egy rovidebb. Eleg tutyi mutyi egyszeruen nem lehet ra felnezni. Beszeltem mar vele de se kep se hang, az ilyen emberek sokszor igy szocializaoldtak, nem lett nekik megtanitva, hogy neha onzonek is kell lenni. Sjanos hameg a csaladi minta is ez, aligha latok eselyt hogy valtozni fog.
2019. dec. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyanazt csináltam, mint a kettes.

A párom rosszindulatú szülei most engem utálnak, meg manipulátornak tartanak, mert végre nem hagyja magát a párom nekik.... Kicsit sz..r érzés, mert magamra veszem ezeket a dolgokat, ugyanakkor meg tudom, hogy jobban érzi magát, hogy végre nem bántják.

2019. dec. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért jó lenne tudni, mit nevezel te ugráltatásnak. Lehet, hogy csak szeret segíteni másokon, esetleg a családján, ami neked nem tetszik.
2019. dec. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!