Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ismertek olyan családot, ahol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismertek olyan családot, ahol megnő a feszültség az ünnepek közeledtével a megnövekedett kiadások miatt?

Figyelt kérdés
Ismersz olyan párt, akik az ünnepek előtt állandóan össze vesznek a megnövekedett kiadásokon, más szóval a pénzen? Tudsz olyanokról, akik évről évre ezt csinálják? Nálunk az egyik felettünk lévő szomszédaink művelik ezt folyton decemberben, nem közvetlenül felettünk laknak, de még úgy is lehallatszik a kiabàlàsuk. Ismertek ilyeneket?

2019. dec. 13. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
pénzügyi nehézségek mindenhol konfliktust okoz. ehhez nem kell karácsony
2019. dec. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ez kb. mindenhol így van. A pénzügyi nehézségek mindenkinél feszültséget szülnek karácsony ide vagy oda.

De ilyenkor még jön a logisztika, kihez mikor menni karácsonyi vacsorára, ebédre,kik jönnek , mikor jönnek, mit vegyél , mikor állítsunk fát, mit főzzünk stb stb.

Ezek a tipikus dolgok meg ott is feszültséget okoznak ahol pl nincsenek pénzügyi bajok.

Szóval szerintem ilyenkor mindenki kicsit feszültebb.

2019. dec. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tavaly a párom azon veszekedett az édesanyjával, hogy miért költött annyi pénzt karácsonyi ajándékra ahelyett, hogy a testvérét támogatnák pl. belőle, ahogy megegyeztek. Bár akkor pont eleve nem ez volt az egyetlen feszültségforrás köztük.
2019. dec. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk gyerekkoromban is a karácsonyi készülődés volt a legkedvesebb gond, nem bánta se anyám se a mama hogy mennyi pénzt költenek. Finom ételeket csináltak, sütöttek mindenfélét, a fán meg 25-30 éve is szaloncukor helyett minicsokik lógtak. Úgy nőttem fel hogy a hétköznap is vasárnap volt nálunk. Egy évben egyszer van ilyen ünnep... A többi napokra hagyjátok a szűkölködést.
2019. dec. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell nagy ajandelokat venni. Ami ennél sokkal rosszabb,jopofat vágni olyan csaladtagokhoz akik egész évben bunkok. A szeretet ünnepe. A hátam közepére nem kivanom ezt a szineszkedos karacsonyt.
2019. dec. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem költünk karácsonyra túlságosan. Mindenkinek mindene megvan, évközben megvesszük.
2019. dec. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki annyira idióta, hogy a karácsony még mindig arról szól neki, hogy verjük magunkat 10 év hitelbe az meg is érdemli... Nem tudom mikor szoknak már le erről a hülyeségről az emberek, hogy minden családtagnak meg barátnak kell ajándék és legalább 30 ezer forint értékben. Januárban meg üresek a boltok mert kenyérre sincs pénz.

Akinél folyamatos konfliktus van a megnövekedett költségek miatt az ne növelje a költségeit. Ennyi.

2019. dec. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi hónapokkal előtte össze szedegetjük az ajándékokat, így a december csak egy sima hónap. Nem nullázzuk le magunkat, így nincs feszültség sem.
2019. dec. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!