Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A párommal tavasszal tervezzük, hogy összeköltözünk. Viszont voltak/vannak gondok a családjában. Az édesanyja kb az összes pénzüket "eljátszotta", nem tudjuk hova lett, és a párom magára akarja vállalni ennek a felelősségét, hiába mondom neki, hogy az anyjáé a felelősség. Közben nálam változások vannak, a munkahelyem elég bizonytalan, eddig úgy volt, hogy januártól kalap kabát, most viszont májustól, de az igazság az, hogy bármikor kirúghatnak minket. Ráadásul a bizonytalan helyzet miatt, én jövőre elkezdek mást kitanulni, plusz álláskeresésben is vagyok, emiatt kevesebb melót tudok vállalni. A párom mondta, hogy mivel ő is számíthatott rám az édesanyjával kapcsolatban, ezért én is számíthatók rá, és ha hirtelen megszűnik a munkahelyem, bármikor odaköltözhetek hozzá. Én albérletben lakom, a párom a szüleitől örökölt lakásban. Viszont mivel az anyjával való dolgok még nem értek véget, sőt még biztos fognak kiderülni dolgok, ezért egyik pillanatról a másikra eldöntötte a párom, hogy mégse mehetek így hozzá lakni, sőt a tavaszi összeköltözésünk is bizonytalan, összeköltözni akar, de nem tudja még hol, lehet albérlet lesz.

Én viszont most nem tudom mit tegyek. Helyezzem az ő problémáját előtérbe? Sajnos a munkahelyemmel kapcsolatos dolog is elég égetőek. És ha tudom, hogy nem költözhetek hozzá, akkor nem mondom a munkahelyemen, hogy kevesebb munkát tudok vállalni. Sajnos jelenleg úgy néz ki, ha megszűnik a munkahelyem, akkor haza kell költöznöm a családomhoz vidékre.


Ti mit tennétek? Nem akarok a páromon élősködni, szó sincs erről, csak már egy éve nyaggat, hogy váltsak munkahelyet, mert utálom ahol most dolgozom. Így most, hogy bizonytalanná is vált a helyzet, végre léptem egyet annak irányába, hogy más munkát keressek, és most közli, hogy mégse mehetek hozzá lakni ha gond lesz.


Tanácstalan vagyok.



2019. dec. 20. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A történeted több helyen is sántít:

1. attól, hogy a pasid anyja zűrös, ti miért nem tudtok összeköltözni? A kettőnek semmi köze egymáshoz. Az írod, hogy a hapsinak saját lakása van. Oda te miért nem mehetsz?

2. Ha bizonytalan a melóhelyed, miért nem váltasz most rögtön? Munkaerőhiány van szinte minden szektorban, néhány hét alatt bárki el tud helyezkedni, aki dolgozni akar.

Azt sem értem, hogy miért vállalsz kevesebb munkát. 1-1 állásinterjúra elmegy az ember, az addig oké. Ez viszont nem kellene, hogy drasztikus penzkieséssel járjon nálad.


És hogy én mit tennék?

Keresnék új munkahelyet, mielőbb, és megállnék a magam lábán.

A pasimmal pedig elbeszélgetnék arról, hogy mik a tervei, mert a leírtak alapján nektek nem valószínű, hogy azonos a jövőképetek.

2019. dec. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés frankón mutatja az élet nagy kérdéseit, amiben elválasztják az élet jó és rossz oldalát. Szerintem azon kívül, hogy mi köze van az anyám problémájának ahhoz, hogy kivel szeretnék élni meg hogy miért számít, hogy van-e munkám vagy nincs együttélés szempontjából az is nagy baj, ha valaki nem tudja, hogyh azzal él akivel szeret, akkor érzelmileg és mentálisan is sokkal erősebben tudja kezelni a problémákat valamint anyagi nehézségek idején az összeköltözés teljesen jó megoldás. Szóval nem értem miért kérdés ez? Ha együtt akartok lenni, akkor legyetek együtt. Menni fog, nem kell félni.
2019. dec. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1: a párodnak le kéne szakadnia az anyjáról. Nálunk is el volt tévedve anyuka, nálunk is ez volt az első lépés, addig egy dobozt nem raktam arrébb, hogy költözzek.

2: olyan helyre normális ember nem költözik, ahol másnap lehet, hogy az utcára kerül. A párom anyja nevén volt a párom lakása, mikor odaköltöztem. Nem engedtem meg neki mindent, főleg azt nem, hogy a fián uralkodjon, ezért egyre inkább ki akart utálni onnan meg kitalálta, hogy én a lakására pályázok. 2 hétig laktam ott, a végére fájt odamenni, mert hétvégén odaette a fene és elkezdett hatalmaskodni, mintha ő járna a fiával. Én meg összepakoltam a párommal és húztunk albérletbe, majd a saját otthonomba, mikor végre sikerült eladnunk a családi házat.

3: a munkahelyeden még 3 hónapig maradsz. Én jellemzően 2 hét- 2 hónap alatt találtam új állást eddig. Ráadásul 4 évig tanultam estin és dolgoztam egyszerre teljes állásban. Mire vársz?

2019. dec. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1-es


Sajnos van köze hozzá anyukának, mert az ő nevén van a lakás, és nem akarja átíratni a fia nevére, pedig a párom többször mondta neki.

Munakahellyel meg azért nehéz, mert ez az első munkahelyem, sose voltam munkakereső, gyakorlatilag egyetem után találtam gyakorlati helyet, ami jelenleg a munkahelyem. Félek a munkanélküliségtől, és borzasztó félek a váltástól.

Kevesebb munkát azért vállalok, mert szeretnék mást kitanulni, úgymond több lábon állni. Vállalkozó vagyok, és eddig is vállaltam más munkákat, de a fizetésem jelentős részét, egy helyről kapom sajnos.

A jövőképünk azonos, mindketten szeretnék majd egyszer egy saját kuckót, esetleg házat, az lenne mindkettőnk álma, hogy majd a gyerekeket egy saját kertes házban tudjuk felnevelni. De erre őszintén mekkora a lehetőség ma?


2-es

Teljesen igazad van, csak a félelem van bennünk. Nagyon sok ismerősöm ment mostanában szét. Összeköltöztek, majd utána szétköltöztek. Bár nyilván ezt nem lehet elkerülni, meg kell próbálni, hátha bejön.


3-as.

Neked is igazad van. Bár a párom már le van szakadva az anyjáról, csak fél, hogy ezek a pénzbeli dolgok őt is utolérik, és az anyja miatt nem tud majd teljes életet élni. Mivel ugye a lakás az anyja nevén van, és nem akarja átíratni a fiára, ezért a párom fél, hogy mint a pénz, az is eltűnik majd, szépen fogalmazva. Hogy esetleg kölcsönt vesz fel a lakásra, ami nagyon nem jó dolog.


Köszönöm azért a válaszokat. A munkahelyes dolog tényleg az én saram. Párom is mondta már, hogy ne féljek ennyire a váltástól.

2019. dec. 20. 10:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha szétmentek, akkor sincs mitől félni. Ha nem működik, akkor nem működik. De ne fogjuk már rá olyan dolgokara, amihez ehhez nincs köze.
2019. dec. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!