Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van értelme még a párkapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme még a párkapcsolatunknak?

Figyelt kérdés
Egy 25/F vagyok. A barátnőm 19 és másfél éve vagyunk együtt. Tudom magamról hogy van egy rossz természetem, van hogy úgy bántom meg hogy észre sem veszem. Igaza van nagyon sokszor aláztam már a földig talán még lejjebb is, de ez csak mind azért van mert sokszor azt érzem hogy a szobakutya többe van nézve mint én. Az este teljesen azt éreztem hogy csak a kutya létezik és veszekedés közben azt mondtam neki hogy nekem ő nem kell. Elkezdett rinyálni össze is pakoltam inkább hogy elhagyom, de nagyon szeretem. Mit tegyek? Hogy tudnám megváltoztatni?

2019. dec. 21. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem neki kell megváltoznia.
2019. dec. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
A változtatás nem működik. Te megbántod őt, ő jobban szereti a kutyáját, mint téged. Miért erőltetitek?
2019. dec. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért akarod őt megváltoztatni? Magadra nem gondolsz ilyen irányban? Neked nem kellene megváltoznod? Leírásod alapján tényleg nem mindennapi természeted van, de mivelhogy ennek tudatában vagy, könnyebb a megváltozás is.

Fogadjátok meg, hogy mindketten megváltoztok - jó irányba!

2019. dec. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem érzem erőltetettnek csak rosszul esik. Egy esti össze bújásnál ha azt mondom neki így most nem kényelmes menjen már a helyére azért is elkezd sírni. Arra gondoltam hogy pszichológushoz kéne járnia
2019. dec. 21. 16:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Igyekezz arra, hogy a többféle mód közül igyekezz az egyik módon őt kielégíteni és ne azt mondd neki, hogy menjen a helyére. Ezt a teheneknek mondják az istállóban.
2019. dec. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Súlyos hibája a jámbornak, ha saját maga helyett mást akar megváltoztatni.


Ahogy nézem, te vagy a gazda, ez a probléma. Nyilván védekezik ellene és igaza van, te meg ovis hisztit csapsz. Ez van. Változz te!

2019. dec. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Beszéljétek meg őszintén mit szeretnétek ettől a kapcsolattól. Ha nem megy a dolog. Akkor szakítsatok. Fiatalok vagytok, felesleges egymás idejét pazarolni ha nem illetek össze, és bántjátok csak a másikat. Előbb utóbb valamelyikőtök lelép majd.
2019. dec. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Te nem vagy normális.
2019. dec. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudod, hogy rossz a természeted, de azért csak a másik változzon. Ez szerintem így okés? De komolyan!

Azt mondod, menjen el pszichológushoz, mert elküldöd a helyére, bezzeg ha nem ugrik első szóra, akkor már egyből te vagy megsértődve. Hogy is van ez?

Végig csak azt olvastam ki, hogy neked mi kell, hogyan igazíthatod őt a te igényeidhez, és hogy neki meg kell felelnie neked még akkor is, ha nehéz, és hogyan idomíthatnád.

Megmondom. Ostorral. De úgy, hogy add a kezébe, hogy verjen már meg vele, mert megérdemled, te barom! (Na jó, ez egy kicsit így túlzás, de csak egy kicsit. Talán megérted.)


Nekem az jött le, hogy mindketten tele vagytok komplexusokkal, szeretetéhséggel, és egyikőtök sem tudja igazán, mikor milyen fajta szeretetnyelvet igényel a másik, és ha tudjátok, akkor se biztos, hogy meg tudjátok adni. És hogy valóban őszintén szeretitek-e egymást, vagy csak elvárjátok egymástól, azt, hogy betöltse azt az űrt a másik, ami önmagatokból hiányzik. Tudod, ha nem tiszteled magad, akkor nem az a megoldás, hogy a másikat megbántod, hogy tiszteljen, ha nem figyelsz az érzéseidre, nem az a megoldás, hogy a másikból kikényszeríted ezt a figyelmet, ha magadat nem szereted, nem az a megoldás, hogy a másikból kicsikarod a szeretetet. Mellesleg, amíg magadat nem tudod szeretni, addig a másikat sem tudod szeretni, elfogadással, figyelemmel... ugyanez a helyzet. Szállj magadba egy kicsit. És ugyanezen ő is elgondolkozhat, elgondolkozhattok együtt és külön-külön is.


Bakker, mikor beszélgettetek úgy igazán utoljára? Mikor kérdezted meg tőle, hogy ő mit szeretne, és hogyan? Mikor adtál neki valami ajándékot, mikor mutattad ki a szeretetet? Aztán csodálkozol, hogy bánatában a kutyával elégíti ki a szeretetéhségét, mert tőled semmit se kap?! Te meg még féltékenykedsz is?!


Tudod, neked kell igazán pszichológus.

2020. jan. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!