Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hipochonder, depressziós barátnő. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Sokáig tudta titkolni előttem a betegségét. Majdnem 100kmre laktunk egymástól és amikor találkoztunk mindig jó kedvű, vicces, aranyos lánynak tünt. Feladtam érte mindent, elköltöztem, munkahely váltás, a családommal és a barátaimmal is megromlott a kapcsolatom, elvakultan szerelmes voltam. Már az összeköltözésünk előtt is volt olyan, hogy panaszkodott mennyire rosszul érzi magát, mindig táppénzen volt. Nagyon aggódtam érte, részben ezért is költöztem össze vele. Orvostól orvoshoz jártunk, de mindenhol azt mondták semmi baja, pszichés a probléma. Viszont ezt nem akarja vagy tudja megérteni. Az az igazság, hogy az apukáját rákban veszítette el és betegesen fél, sőt bebeszéli magának, hogy ő is az. Elküldték pszichiáterhez, aki antidepresszánsokat írt fel neki, de komolyan mondom azóta még rosszabb is a helyzet. Kiderült, hogy pánikbeteg és súlyos depressziója van, sokszor vannak öngyilkos gondolatai is. Nem rég láttam, hogy rákeresett mi a legfájdalommentesebb módszer rá. Vettünk egy kiskutyát, mert nagyon vágyott rá és eleinte imádta, odáig volt érte, úgy láttam jobban van, de már ő sem érdekli egyáltalán, sőt azt mondja idegesíti, tüntessem el. Tegnap este hatalmas sírásban tört ki és remegett, hogy ő szeretne velem boldog lenni, de meg fog halni és mennyire fél. Mindent megtennék, hogy újra olyan legyen, mint a kapcsolatunk elején, mert abba a lányba szerettem bele, de nem látom ebből a kiutat. Elhagyni pedig nincs szivem meg hiába ez a sok szarság nagyon szeretem őt. Mit lehetne tenni ebben a helyzetben?
2019. dec. 28. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az antidepresszáns pont, hogy nem hipochindriára való. Sajnos nagyon kevés olyan pszichiáter van, aki tényleg érti a dolgát, és nem csak felír valami random szert... mert antidepresszáns az bármire jó. Ha rosszabbul lesz tőle? Fogjuk rá, hogy ez így hat. Agybaj... Nem véletlen, hogy sokan pont az "antidepresszánstól" lesznek öngyilkosok. Vajon miért írják rá ezt az összes antidepresszáns lehetséges mellékhatásai közé? Remélem, nem szedi már ezeket a vackokoat...

Egy JÓ pszichológus kellene már akkor inkább. Aki felderíti az okokat, és segít a feldolgozásában. Nem gyógyszerekkel, hanem pszichoterápiával. Nem fog egyik napról a másikra megváltozni minden, és lassan fog menni, de ha van megoldás, akkor errefelé kell keresni.

És természetesen próbálnék minél többet beszélgetni vele, mellette lenni. Hogy érezze, hogy szeretem.

2019. dec. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már nem szedi a gyógyszereket, mert volt, hogy napokra kiütötte és rosszabbul volt sokkal tőle. Próbálok vele sokat beszélgetni, néha látom rajta, hogy örül is neki, de sokszor inkább támadóan reagál akármit mondok. Volt egy jó barátnője, aki segíteni akart neki, de elmarta őt is magától. A munkahelyéről is elfogják küldeni a sok táppénz miatt, ezek is sokat rontanak az állapotán. Sokszor kértem már, hogy feküdjön be a pszichiátriára, engedje, hogy segítsenek rajta, de erre mindig azt mondja, hogy a ráktól semmi sem tudja megvédni. Nagyon szomorú így látni őt.
2019. dec. 28. 20:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy önmagán csak önmaga tud segíteni, ami nem egyszerű feladat. A "külvilág" legfeljebb csak támogatást tud neki nyújtani, de megoldani nem tudja a problémáit. Megmondom őszintén, a pszichiáterekben és a gyógyszereknek mondott akármikben nem hiszek (most nem a fájdalomcsillapítókról és hasonlókról van szó, hanem az antidepresszánsokról és társaikról), hiszen az orvostudomány (ami szerintem csak részben tudomány, zömmel inkább kísérletezés) még egyáltalán nem tart ott, hogy ismerje az agy működését, a pszichét, akkor hogyan is tudnának olyan gyógyszereket felírni, amelyek segíthetnek? Szerintem fontos az, hogy a barátnőd érezze a környezete törődését, azt, hogy nincs egyedül, viszont tudatosítania kell, hogy csak ő maga tud kilépni ebből a helyzetből. Viszont az a legnagyobb probléma, hogy sokan menthetetlenek, hiába tesz bárki bármit, akkor is megkárosítják saját magukat. Sok az önsorsrontó közöttük, ők maguk is szenvednek ugyan, de képtelenek kitörni a világukból. Ebben az esetben szerintem annyit tehetsz, hogy ameddig lehet, mellette maradsz, és megpróbálod őt "terelgetni", de ha ő nem akar megváltozni, akkor az már nem a te felelősséged lesz.
2019. dec. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Húúúúú, megértelek, kérdező.


Nekem is volt depressziós barátnőm.

Nagyon lehet szeretni őket, mert ragaszkodnak, hisz támaszt keresnek. És tényleg nagyon aranyosak, vidámak a kapcsolat elején. Csak nem stabilak.

Boldog kapcsolatot velük nem lehet fenntartani.

A szüleid pontosan érezték, mi a gond ezzel a lánnyal, ezért ellenezték.

A szomorú az, hogyha vele maradsz, nemhogy boldog párkapcsolatod nem lesz, de a te idegeid is rámehetnek.


Bármilyen nehéz ezt olvasnod, ettől a lánytól el kéne búcsúznod. Még akkor is, ha ő emiatt öngyilkos lesz! Tönkre fogsz menni bele, ha vele maradsz.

Nekem az volt a "szerencsém", hogy ő hagyott el. Pokolian fájt, de ma már tudom, hogy a lehető legjobb dolog történt velem akkor, ami egyáltalán történhetett. Szerencsére én nem adtam fel állást, bár szüleimmel nekem is elég rossz volt akkor a viszonyom.


Tudom, erre most azt mondod: "Szó sem lehet arról, hogy elhagyjam."


Várjál néhány hetet, hónapot. Próbáld kívülről nézni ezt a kapcsolatot. Próbáld végiggondolni, hogy ezzel a lánnyal lehet-e közösen gyerekeket fölnevelni. Kérdezz meg másokat is, akik mindkettőtöket ismernek. És hidd el, csak időleges javulás lesz a kapcsolatban. Utána mindig visszakerül a depis hangulatba, aminek minden baját állandóan rád fogja zúdítani.

2019. dec. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Láttad a Joker filmet? Most amúgy is felkapott. A beteg embereket nem kilökni kell, hanem segíteni nekik, főleg ha szeretek őket. Egyébként meg ha elküldték mindenhonnan, az nem jelenti azt, hogy ő a hülye. Nekem három problémám is volt, amivel kapcsolatban évekig kaptam hogy pszichés betegség és, 3-4 orvoson is túl voltam, mire volt egy aki hajlandó volt foglalkozni velem és hát rohadtul kiderült, hogy mégsem pszichés betegségem van, csak hát Magyarországon nulla az egészségügy.


Hát ebbe rengetek időt és ha itthon vagytok, akkor pénzt kell beleölni. Az a baj, hogy a pszichés betegségeket még világ szinten sem ismerik el rendes betegségeknek mind mai napig, nemhogy Magyarországon. Én rengetek pszichológust is megjártam, mire találtam egyet, aminek bármi értelme is volt. Engem is rögtön nyugtatózni akartak, aztán két napra úgy kiütöttek, hogy kb létezni nem voltam képes, pedig nem vagyok őrült, csupán nem tudtam aludni a stressz miat, úgyhogy óvatosan azzal, hogy mit szedtek be. Anti-depit 1-2 évig kell szedni, az annyira nem vészes, de nyugtatót/altatót nem szabad szedni, hiába mondják. Másfelől ha 23-25 év körüliek vagytok, akkor ez a korral is jár.

2019. dec. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
28 évesek vagyunk egyébként. Azért írtam ki ezt a kérdést, mert már komolyan felmerült bennem a szakítás gondolata, de nem hiszem, hogy meg tudnám tenni. Vágyom egy boldog életre vele, annyira szeretnivaló lány. Meg közben van bennem egy olyan érzés is, hogy mi van, ha tényleg az orvosok tévednek. Illetve milyen ember lennék, ha elhagynám őt a bajban?
2019. dec. 28. 20:53
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egyébként akkora a sötétség az eü-ben, hogy félelmetes, és nagy divat lett mindenre ráfogni, hogy "idegi alapon van".

Ok, vélhetőleg és remélhetőleg nem rákos a barátnőd. De lehetnek tünetei, és állhat mögöttük valós probléma, ami akár a depresszióját is okozhatja. Pajzsmirigyproblémák, inzulinrezisztencia, ezek pl. népbetegségek lettek mára, a diagnosztikájuk viszont gyerekcipőben jár. Vagy egy nem cöliákiás gluténérzékenység (NCGS), azt még labor sem mutatja ki semmilyen formában, viszont attól még van, és rombol.

Szóval szerintem ilyesmi irányban el lehetne indulni, ha úgy érzed, szeretnéd és van még erőd folytatni vele.

2019. dec. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Na remel jol kitorlodott az elozo hozzaszolasom. Roviden itt a motivacion kell dolgozni te ismered, valahogy ra kell venni hogy eljusson szakemberhez. Erdemes pszichologusnal (klinikai szakpszichológus) kezdeni o meg szukseg eseten tudja tovabbitani viszont ha a gyógyszert se szedi ha nincs megfelelo motivacio nem fog befekudni a pszichiatriara. Kezd kedvesen es csak ha nagyon nincs mar eszkozod adj neki ultimatumot. Probald elotte bevonni masokat is h ne rad haruljon az egesz es probaljatok felmerni mennyire aktovak a gondolatai,volt-e korabbi kiserlete amirol nem beszelt, keszitett-e tervet. Ha aktivan foglalkozik ezzel, es nem lehet meggyozni, lejet elobb utobb be kell vitetni, rendorseget, mentot rahivni nyilvan mint utolso lehetoseg es csak veszhelyzet eseten.
2019. dec. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szia! Ilyen tünetek lehetnek vitaminhiánytól is, leginkább b vitamin. Ezeket kellene pótolni valamilyen készítménnyel. Illetve a magnézium, ami még segíthet. Plusz sok pozitív élmény. Nekem ezek sokat segítettek hasonló problémákon.
2019. dec. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Szóval: beleszerettél egy 100 km-re lakó elképzelt ideálba, leépítettél miatta mindent az addigi életedből, alárendeltél neki mindent az új életedben, mindezt egy olyan kapcsolatért, ahol a másik valószínűleg már a kezdetekben sem volt egy párkapcsolat működtetéséhez szükséges alapszinten. Mondd, hány évig akarod még folytatni a rossz döntéseid sorát?
2019. dec. 29. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!