Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan zavar? Mit lehet tenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Párkapcsolatban élünk már több éve, mindketten 20-as éveink közepén vagyunk. A konkrét probléma most az, hogy a barátom Messengeren folyamatosan kommunikál egy lány ismerősével. Ha üzenete jön, 90 százalék, hogy ez a lány (is) írt neki. Kb minden alkalommal amikor feloldja a telefont ott van a chatbuborek új üzenettel. Amikor felhoztam, hogy ez engem zavar, elkezdte titkolni előttem, ha a közelébe mentem lezárta a képernyőt, letette a mobilt, stb.hogy ne lássam hogy vele írogat. Ezt is elmondtam neki, hogy ez nem megoldás, rettentően zavar ez a titkolózás. Mostmar nem titkolja, de az alapprobléma nem szunt meg, még mindig nagyon nagyon zavar, hogy egész nap folyamatosan írogatnak egymásnak. Baratomat meg az zavarja, hogy én ezt sokszor felhozom, mert tényleg sokszor beszéltünk már róla, zavarja a féltékenységem, meg hogy nem korlatozhatom őt abban, hogy kivel beszéljen, meg hogy jóban van ezzel a lánnyal, a barátja, kedveli, nincs köztük semmi, velem van, engem szeret stb. Szögezzük le: nem az zavar, hogy egy lannyal beszélget, nem az zavar hogy van egy lány barátja, nem az hogy van egy közös témajuk és azt megvitatják egy hosszú beszélgetésben; hanem az, hogy konkrétan folyamatosan írogatnak egymásnak, minden rezdülésüket megosztva. Én megbizom a baratomban 100 százalékig, de tudom, hogy bejön ennek a csajnak, mert csak úgy nem tartasz fent egy beszélgetést ilyen folyamatosan... És abból az egy két pillantasbol amit a képernyőre vethettem, láttam, hogy olyanokat ír, hogy "majd együtt is jatszhatnank" "na majd együtt együnk olyat" stb... Próbálom visszafogni magam, hogy ne szóljak a témáról semmit, próbálom, hogy ne zavarjon, de igenis nagyon zavar és nem tudok ellene mit tenni. Barátom kijelentette hogy márpedig ő nem fog kevesebbet beszélni vele, nem mondhatom meg hogy kivel beszéljen stb... Én úgy gondolom, hogyha az ember párkapcsolatban van, akkor nem oke, nem korrekt, nem fair egy ilyen beszélgetésbe belemenni, ennyit írogatni egy másik lannyal. Mit gondoltok, tulreagalom a dolgot vagy jogosan zavar ez az egész? Hogyan lehetne ezt normálisan, felnőtt emberek módjára megbeszélni, kompromisszumra jutni? Köszönöm a segítségeteket!
2019. dec. 30. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk is voltak ilyen helyzetek, és mindig magamat okoltam, hogy bizalmatlan vagyok. Aztán kiderült, hogy a párom végig megcsalt engem. Mindig volt valami nő, akivel "csak úgy jóban voltak". Bánom, hogy elpazaroltam rá sok évet.
2019. dec. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Én csak a saját példámat tudom felhozni: én is összebarátkoztam egy kollegámmal, tényleg barátok lettünk, szexuális téma sose merült fel, az első 2-3 évben folyamatosan beszélgettünk, éjjel-nappal, telefonáltunk is, sokszor találkoztunk munka után is. Vőlegényem az elején szkeptikus volt de bemutattam neki, eljött velünk egyszer-egyszer és látta, hogy tényleg olyanok vagyunk mint két testvér. Onnantól egyáltalán nem zavarta, meghívtuk az esküvőnkre is. Kérd meg, hogy mutassa be neked. 27/N
2019. dec. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Ha szakítanátok, nagyon rövid időn belül ezzel a "lánybaráttal" jönne össze.


Amúgy nekem ez nem férne bele egy párkapcsolatba, pláne a reakciója erre az egészre.

Az ellenkező neművel mindenkinek van valamennyi kapcsolata, barátsága de nem napi/órás helyzetjelentés stb. Ez biztos, hogy több vagy az egyik, vagy mindkét fél részéről.

2019. dec. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

“Barátom kijelentette hogy márpedig ő nem fog kevesebbet beszélni vele, nem mondhatom meg hogy kivel beszéljen stb...”

Legyen már önbecsülésed! Egy ilyen mondat után nekem már nem lenne a barátom.

2019. dec. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Engedd el. Ez a fickó nem szeret téged, és nem korrekt. Ez jobb sosem lesz. Kell ez neked?
2019. dec. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%

Csak tapasztalatból mondom, hogy férfi és nő között NEM lehet csak barátság.

Főleg ha még be is jönnek egymásnak.

Nekem is volt barátom aki a lány haverjának rögtön felvette a telefont ha írt neki messengeren rögtön válaszolt rá, bezzeg ha a haverja írt valamit volt hogy órák után se válaszolt a haverjának.

Aztán végül kiderült, hogy nem csak haverja a lany hanem anno volt közöttük szerelmi kapcsolat is.

Én csak olyannal jönnek mostmar össze akinek nincsenek lány haverjai aki csak rám szenteli az idejét és minden figyelmét. Lehet, hogy önzőség legyen az, de még egyszer nem kell nekem olyan aki hazudik közben meg anno jártak a lány,, haverjával".

2019. dec. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Igen, jogosan zavar. Te vagy a fix hülye, akit kihasználhat, közben a másikkal enyeleg. A helyedben az új évet már nélküle kezdeném.
2019. dec. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

De van egy ötletem. Mond meg neki, hogy mutassa meg miről beszélgetnek hogy találkozzatok hármasban menjetek el valahova és figyeld meg a reakcióját, hogy viselkednek egymással.

Szerintem ez a kapcsolat közöttük mélyebb és nem csak barátságról van szó.

2019. dec. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
Mese habbal a srác dumája. Ha engem, mint nőt nem érdekel más, akkor nem beszélgetek vele ennyit, főképp nem zárom le a képernyőt. Ha fizikálisan még nem is ment félre, elméletileg már megtette. Annyi gerinc miért nincs a féregben, hogy előbb szakít veled, ha amoda húz a szíve? Ja tudom miért. Dugni jó addig téged. Én a helyedben kivágnám.
2019. dec. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is saját példát hoznék. Ugyanezt éltem át a párom mellett. Lánybarát, sok csevegés, azonnal felvette neki a telefont és majd hatalmas vigyorral az arcán beszélgetett vele. Az intuícióm nem hagyott nyugodni és utánamentem a dolognak. Puhatolóztam a közös ismerőseinknél illetve a laptopjába és a telójába is belenéztem. Rá is jöttem, hogy bár soha nem jártak, a páromnak évekig hatalmas szerelme volt ez a nő, mindent megtett érte és a mai napig sem közömbös neki. Szóval ha gyanakszol akkor menj el a végsőkig és derítsd ki, hogy mi zajlik. Sokáig én sem akartam belenézni a párom beszélgetéseibe mert és akartam lenni a jófej barátnő aki ilyet nem csinál, hatalmas hiba volt... A legrosszabb ami történhet, hogy nem tolsz el éveket egy ilyen csávóra.
2019. dec. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!