Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Unalmas, langyos tocsogó -...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Unalmas, langyos tocsogó - mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Hat hónapja járok egy férfival.Heti háromszor - négyszer találkozunk Az a helyzet, nem az estem, nem fogott meg. Nagyon szűkszavú - nincsenek barátai, rendkívül száraz, unalmas ember. A szex se megy, mindig nekem kell kezdeményezni, nagyon prűd. Semmi közös témánk nincs - a program az, hogy elmegyünk valahova, de nem beszélgetünk, vagy legalább is ő nem kezdeményez témát. Mindig nekem kell szórakoztatni, témát felvetni, amire legtöbbször csak tőmondatokat kapok. Ha egy légtérben vagyunk, pár perc beszélgetés után (90%-ban én beszélek ) csak a TV-t bámuljuk, annyira nem tudunk egymással mit kezdeni. Olyan nagypapás típus. Mintha enyhén autisztikus lenne. Rajtam kívül csak egy, pár évig tartó kapcsolata volt, kb. 35 éves koráig szűz volt.

40 éves vagyok, ő 50.


Hogy miért vagyok vele mégis? vannak erényei: az az igazi nagybetűs , jó ember. Olyan, mintha a bátyám, apám lenne. A gyerekeim nagyon megkedvelték, mert sok ajándékot hoz nekik - bár ők is érzik, hogy nem passzolunk.

Az a helyzet, ő azt mondta belém szeretett. Állandóan verseket ír hozzám, gyermeteg montázsokat készít, szívecskéket, nyuszikat. Mintha éretlen lenne.

A kapcsolat elején éreztem, hogy nem tudok szerelmes lenni belé, de gondoltam, adok egy kifutást a dolognak, hátha kipattan a szikra - hiszen egy jó embert meg kell becsülni!

De nem így történt. Nem érzek semmit iránta egy baráti szereteten kívül. A kapcsolatunk első pár hetében elmondtam ezt neki - teljesen ledöbbent, de kérte, hogy fojtassuk. Belementem.Aztán szépen megszoktuk egymást, de a lelkem elvágyódik. Ő pedig tervez velem, minden szabadidejét nálam akarja tölteni - és halálra untat.

Komolyan mondom, mintha a sors szívatna vele - adva egy hősszerelmes, tök unalmas lovag. Egész családom biztat, hogy szeressem meg - ilyen jó lehetőséget sosem kapok - de ez nem működik parancsszóra. Elhalmozott ajándékokkal - persze feleslegesen - olyan dolgokkal, amikre nincs szükségem, és nem kértem.


Az a szerencsétlen helyzet állt elő - hogy megszerettem, mint embert, de nem a férfit látom benne. Nem kérdés, hogy a kapcsolat nem lesz hosszútávú -én egy szenvedélyes, intelligens társalgásra kiéhezett , nagyon fiatalos nő vagyok, ez nekem kevés.

De megbántani sem akarom. Ő konfliktus kerülő, és is. Sosem vesztünk össze.


Te mit tennél a helyemben? Persze, meg kéne beszélni őszintén, de nem tudom, hogy kezdjek hozzá.



Sietve hozzáteszem, átérzem a problémáját, és nem akarom álltatni, kihasználni.



2020. jan. 2. 20:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Gáz hogy becsapod, nem korrekt. Hiába mondtad ezt el neki, ha ő tervez veled. Mondd el neki hogy szereted mint barátot de nem romantikus értelemben. De ne áltasd se őt, se magadat, se másokat tovább. Csak annál jobban fog sérülni.
2020. jan. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

Ezt irod:

"Olyan, mintha a bátyám, apám lenne."

Ebben benne Van a lényeg,soha nem fogod társkènt szeretni.

Az lenne neked a legjobb ha különvàlnànak útjaitok, mert előbb után jön majd v.ki aki elrenyi a tetszésedet.

2020. jan. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Erre, külsősként (akiket nem érint az eseted), mi aligha adunk használható jótanácsot. Ha vele maradsz, jót tehetsz a gyerekeidnek, neki pedig mindenképpen, de magadnak savanyú életed lesz (hacsak nem békélsz meg a mostani helyzettel, mert ő már aligha fog lényegesen változni).

Ha elhagyod őt: neki bánatot okozol, magadnak (talán) jobb lesz. A gyerekeidről ebben az esetben nem tudok nyilatkozni. Tudsz még találni megfelelő párt, akit a gyerekeid is elfogadnak? Talán igen..., de biztosra nem állítom.

2020. jan. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Leülnék vele, és elmondanám, mit érzek, mi a probléma. Ha nagyon köti az ebet a karóhoz, hogy adjunk egy esélyt a dolognak, akkor kikötnék egy határidőt (mit tudom én, pár hét), hogy ha addig nem változik semmi, akkor tényleg vége. Egyéb esetben vagy tovább szenvedek és rabolom mindkettőnk idejét, vagy egy idő után óhatatlanul elkezdem máshol keresni azt, ami innen hiányzik. Hogy ez utóbbiak közül melyik lenne a rosszabb, arról napestig vitatkozhatnánk, de szerintem azzal jársz a legjobban, ha belátható időn belül véget vetsz a kapcsolatnak.
2020. jan. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet azért egy szar kapcsolatban maradni, hogy ne bántsd meg a másikat. Ezzel neki is ártasz, mert lehet, hogy még találna olyat, akivel passzolnak, ha már veled nem.

Egyszerűen, tárgyilagosan mondd meg neki, hogy részedről nincsenek meg azok az érzelmek, amik egy párkapcsolathoz kellenek. Kedveled, jó embernek tartod, de te nem ilyen típusú társra vágysz és kész. Ne hagyd, hogy könyörögjön vagy időt kérjen. NEM és kész.

2020. jan. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a kommenteket, jól estek! Eddig azért nem szakítottam, mert nagyon sajnálom őt, és hallgattam a környezetemre, akik rám akarták tukmálni, hogy "szeresd, és kész!" Ő elég jól áll anyagilag -de nekem nem eltartó kell. A gyerekeim is butuskának tartják a"páromat" - azért kedvelik, mert mindent rájuk hagy, és édességeket hoz.

Az a helyzet, sem a testi, sem a szellemi összhang nincs meg. Nekem a legjobban az unalmassága fáj. Megcsalni nem akarom. Összeszedem a bátorságom - lehet, bele telik pár napba - és megmondom neki. :((((

2020. jan. 2. 20:43
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert 🍀
2020. jan. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem maradnék vele,barátnak megtartanám.
2020. jan. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen, szeretném, ha barátok maradnánk - bár attól tartok, meg fog haragudni, vagy teljesen el lesz vágva a dolog. A férfi-nő barátság kemény dió, az egyik fél többet érez. De az sem állapot, hogy álltatom. Lehet, egy kis időre szükségem van (mivel kedvelem őt, nehéz az elengedés), de heteken belül elmondom neki!
2020. jan. 3. 12:20
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne várj heteket, ne húzd az időt. Tapasztalat.

Lépj ki ebből, egyikőtöknek sem egészséges.

Meg fog sértődni, ez biztos, mert ez a természetes reakció ilyenkor.


Ha már eldöntötted és tudod, hogy mit szeretnél, akkor miért csapod be mindkettőtöket? Néhány lapos és semmit nem érő, unalmas hétért?

2020. jan. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!