Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom felvetette a nyitott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom felvetette a nyitott kapcsolatot, mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

5,5 éve vagyunk együtt, 21 évesek vagyunk. Egyikünk sem féltékeny típus, de én elég érzelmes vagyok, ezért kiszámíthatatlannak érzem ezt a kapcsolati formát, nem fér bele az értékrendembe.

Mivel ez egy hosszabb kapcsolat, hosszútávra tervezünk (közös jövő stb), de ez a felvetés összezavart.

Ti mit tennétek a helyemben? (Nyilván fogunk még erről beszélni párommal, csak érdekelnek a tapasztalataitok, gondolataitok)


21/L



2020. jan. 3. 01:45
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
90%

Mit tennék? Innentől mással kezdeném tervezni a hosszú távú, közös jövőt.

Ne hülyéskedj, komolyan te hosszú távra tervezel azzal, aki hirtelen bedobta, hogy mostantól másokkal akar kavarni? Egyáltalán: neked ez belefér a "párkapcsolat" fogalmába?

Ráadásul így, hogy X idő után. Van, hogy valakinek ez a "rendes" párkapcsolati forma. De ahol ez évek után vetődik fel, ott bizony ez azt jelenti, hogy valami nagy bibi van. Minden bizonnyal idővel le akar cserélni, csak addig felettébb kényelmes, hogy ő szabadon dughat másokkal, de ha nincs más, akkor meg ott vagy neki tartalékba. Szerintem azért ennél nagyobb megbecsülést érdemelsz.

Tudod, lehet, hogy 16 évesen ti voltatok egymásnak "az igazi", de ebben a korban 5-6 év alatt sokat tud változni az ember.

Természetesen te dötnesz, de még fiatal vagy, és nem hinném, hogy olyannal kéne összekötnöd az életedet, akinek te csak egy vagy a sok közül. (Ha 30 évesen unnál bele, vagy netán dobna ő, akkor szidhatnád magad, hogy egy ilyen miatt dobtál ki 10-15 évet.)

2020. jan. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre te is pontosan érzed a választ.

Tiszta szívedből mondd, te mit akarsz? Azt tedd! Félelemből (félsz, hogy elhagy, stb) ne tegyél olyat, amit nem akarsz úgy Istenigazából. Ha bele is mennél - és neked ez nem fér bele, ahogy nekem se férne - előbb utóbb szakítanál mert nem viselnéd el... és olyan mély lelki fájdalmat okozna, akkor már az is jobb ha most szakítotok és mindenki megy a maga dolgára. Az legalább egy tiszta ügy.

2020. jan. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Mondta, hogy ha nekem nem fér bele, akkor természetesen nem lesz nyitott kapcsolat, de így félek attól, hogy majd több év múlva valami nagyobb rossz fog történni. És közben mondja hogy szeret meg tudom is, és kötődöm hozzá nagyon, de most döntéshelyzetben érzem magam és tanácstalan vagyok.:(((
2020. jan. 3. 02:07
 4/37 anonim ***** válasza:
80%

Es kerdezted tole MIERT akar nyitott kapcsolatot?

Nyilvanvalo a valasz, de azt is megkerdezted hogy belegondolt ez neked hogy esik megis? Eretlen meg a fiucska. De te is hogy nem egybol vagod ra hogy nem. Ahh mennyire nehez idoszak volt ez. En sem mertem meg soha semmit mondani. Mosolyogtam ha elutasitani kellett mert zavarba jottem, ettol meg bekepzeltnek hittek. Annyira gaz. :D

2020. jan. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
88%
Miért hozta szóba egyáltalán, ha nincs igénye másokkal hancúrozni? Ha pedig van, miért áltat azzal, hogy ezentúl is a gatyájában fogja tartani a farkát? Kétlem, hogy meg tudnék bízni benne.
2020. jan. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Mondtam, hogy nem. Nem az a kérdés, hogy lesz-e nyitott kapcsolat vagy sem, hanem, hogy ilyenkor megéri-e bennemaradni egy ilyen kacsolatban vagy sem? nagyon nehéz lenne a szakítás ennyi év után
2020. jan. 3. 02:20
 7/37 anonim ***** válasza:
91%

"Ráadásul így, hogy X idő után. Van, hogy valakinek ez a "rendes" párkapcsolati forma. De ahol ez évek után vetődik fel, ott bizony ez azt jelenti, hogy valami nagy bibi van. Minden bizonnyal idővel le akar cserélni, csak addig felettébb kényelmes, hogy ő szabadon dughat másokkal, de ha nincs más, akkor meg ott vagy neki tartalékba. Szerintem azért ennél nagyobb megbecsülést érdemelsz."


#2

Nagyon fiatal emberekről beszélünk. Ki a fene ismeri magát annyira 16-17 évesen, hogy stabilan tudja, mi az alaptermészetéhez passzoló párkapcsolati forma? Sokan már házasságban, szülőként jönnek rá, hogy egész addigi életükben külső ideált igyekeztek magukra erőltetni!

2020. jan. 3. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
90%

Persze, hogy nehez a szakitas 5 es fel ev utan. En is 16 voltam mikor osszejottem a baratommal, es mi is kb ennyi ideig voltunk egyutt. 23 multam, kitalalhatod: mar massal vagyok. :) Akivel sokkal komolyabb a kapcsolat, hiaba “csak” tobb, mint egy eve vagyunk egyutt, megis osszekoltoztunk es a kozos jovonket tervezzuk.

Ezzel csak azt akartam elmondani, hogy a tinikori szerelmek az esetek nagy tobbsegeben nem tartanak a sirig; termeszetesen faj az elvalas, de valahol jo ez igy.

2020. jan. 3. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Nehez a szakitas ennyi ev utan de megerett. En is 15 evesen jottem ossze elso parommal es bizony 21 voltam mikor szakitottunk vegul...

most konnyen beszelek de akkor enis sirtam rittam - egyutt nottunk fel romantikajaban szenvedtem, de utolag nem bantam meg. Nagyon szeretem mai napig, jo kapcsolat volt. De 20-as eveim utana kezdodo orult korszakat sem bantam meg. Neha par evig Meg megsirattam mert jo volt de 30 felett jelenleg egy ezerszer jobb -komolyabb kapcsolatban (es egyebkent az se volt rossz) csak boldog nosztalgiaval emlekszem vissza. Ez persze nyilvan most nem vigasztal :D de gondoltam jo ha tudod, nem marad ez a fajdalom sem orokke a szivedben.

2020. jan. 3. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
36%

A kérdezőnek: vigyázz, itt a legkisebb párkapcsolati problémákra is 50 %-ban az a válasz, hogy a szakíts. LOL. Miért is? Adott egy srác, akivel tök jól alakulnak a dolgok, akivel szeretitek egymást, és aki nem monogám alkat. Idáig teljesen tipikus a sztori.

A srác maradhatott volna az old-school megoldásoknál, vagyis megcsalhatott volna a hátad mögött, vagy elfojtott frusztrációi levezetéseképp hobbikba, vagy alkoholba menekülhetett volna. Ehelyett beszélgetést kezdett veled, és a leírtak alapján tisztel téged, olyan megoldást szeretne, ami mindkettőtöknek megfelelő és kielégítő. Folytassátok a beszélgetést, mi az oka a felvetésnek, mi hiányzik, hogy oldható meg. Ne söpörjétek a szőnyeg alá olyasmivel, hogy "csúnya-rossz-bűnös, akiben ilyesminek a gondolata is felmerül". Az őszinteséghez érzelmi bátorság kell, edződjetek hozzá.

2020. jan. 3. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!