Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy hozzam ezt fel a barátomn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy hozzam ezt fel a barátomnak, hogy ne érezze erőltetésnek?

Figyelt kérdés
Nem régóta vagyunk együtt. Novemberben kezdtünk találkozgatni és decemberben jöttünk össze. Viszont egészen kicsi korunk óta ismerjük egymást. Gyerekkora neki is és nekem is nehéz volt. Az apja alkoholista volt,szülei állandóan veszekedtek. Nem látta milyen egy normális család és milyen szeretni. Igazából még a szeretlek nem hangzott el tőle,ennyi idő után nem is várom,persze jól esne. Amikor együtt vagyunk van,hogy csak egy puszit ad számra. De máskor meg simogat,ölelget. Mindig összebújva alszunk el. Mondta az anyukája,mert jóba vagyok vele,hogy két éve lett vége egy 4 éves kapcsolatának és utána mondta,hogy akkor mondta,hogy neki idő kell mire rendesen kötődni tud. Meg mondta,hogy mióta szétmentek én vagyok az első barátnője és ez nem véletlen. Viszont olyan nehezen mutatja ki az érzelmeit. Néha úgy érzem,ha én nem mondanám,hogy találkozzunk nem is találkoznank. Vagy pl mikor beszélünk messengeren is olyan keveset,mert olyan szűkszavúan ír. Sose írt pl még szivet vagy bármi romantikusat. De mondták,hogy ő nem az a romantikus tìpus. Szerintetek,hogy mondjam neki el,hogy jobban esne,ha kicsit jobban figyelne rám,hogy ne érezze,hogy erőltetem?
2020. jan. 3. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Érne az bármit, ha te felhoznád? Az ember olyan amilyen. Ha mondjuk közös lakásról álmodsz és felhozod neki, hogy gyűjtsetek erre az jó, de azt felhozni, hogy mostantól tegyél mintha más ember lennél, az szerintem halva született ötlet.


Döntsd el, akarsz-e mellette maradni így vagy nem? Adsz-e időt a dolognak vagy nem?


Én ezt egy nagyon friss dolognak értelmezem, ennyi idő után azért egy pár pofon után az ember nem éli magát egyből bele a dolgokba.


Várj tavaszig, aztán ha akkor sem változik semmi az általad áhított irányba akkor beszélhetsz vele, de ne a kívánságaidat mond el akkor se, hanem szimplán ülj le vele és beszélgessetek magáról a kapcsolatról.

2020. jan. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nyilván nem megváltoztatni akarom,így szerettem bele. Csak néha jól esne,ha ő is jobban kimutatni,de talán meg időre van szüksége. Én pl tök bújós és romantikus vagyok és minél több időt akarok vele lenni,de nem akarom hogy úgy érezze túl tapadós vagy nyomulós vagyok.
2020. jan. 3. 21:28
 3/10 anonim ***** válasza:

Nézd, ő amolyan, te meg ilyen vagy. Minden igény a személyiségből fakad. Neked most van valamire igényed amire neki egyelőre nincs vagy nem akarja felfedni.


Ezt majd az idő eldönti, de legyen az valós igény, ne másik ember által szugerált, "kierőszakolt" valami.


Ezért tanácsoltam, hogy várj még egy kicsit, aztán majd meglátod.

2020. jan. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Bocsi az offért,de nem Á.J. a monogrammja? Köszönöm,ha nem pontoztok le a kérdésért.
2020. jan. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És,ha várok még egy-két hónapot mit mondjak neki a kapcsolatunkkal kapcsolatban? Hogy hozzam fel?
2020. jan. 4. 09:57
 6/10 A kérdező kommentje:
Neeeem,nem Á.J. :)
2020. jan. 4. 09:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Mond neki, hogy lehetne picit romantikusabb. És ne várj ezzel hónapokat. Most kell letisztázni.
2020. jan. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk érthető okokból, de mégis csak egy érzelmi analfabéta
2020. jan. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy érzelmi analfabéta, lehet neki ez a stílusa. Nő létemre én sem vagyok valami romantikus típus, a romantikus filmektől is hányingerem lesz. Annyira nem vagxok az, hogy az exeim ezt fel is hozták és ment a hiszti miatta. Sajnos ha valaki ilyen, akkor nem fogsz tudni változtatni rajta. Ő ilyen személyiség, max rá lehet erőltetni pár hétre, hónapra, de utána ugyanilyen lesz. Ezzel csak azt lehet elérni, hogy meg fogja unni a hisztit, hogy lehetne romantikusabb is. Én ezt úgy oldottam meg, hogy egy szintén nem romantikus pasit kerestem. Lehet neked is más kategóriában kéne körülnézned, ha rengeteg szívecskére vágysz messengeren meg a filmekbeli nyálas romantikázásra.
2020. jan. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is hónapokba telt az érzelmek kimutatása, hozzászoktam ahhoz, hogy érzelmeimet elnyomjam - valószínűleg azért, mert tengernyi sok megaláztatás ért huzamosan 5-10 évig. Valószínűleg az érzelmek elnyomása valamiféle verbális védekezés volt, hogy "legalább a fájdalmat ne lássák". Persze lehet más miatt nyomja el érzéseit és lehet egy idő múlva kinyílik. Alkalmat lehet teremteni, romantikus gyertyafényes vacsora, megsimagatod a kezét, stb...
2020. jan. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!