Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Azt hiszem, nem vagyok már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt hiszem, nem vagyok már szerelmes. Véget kellene vetnem a kapcsolatomnak?

Figyelt kérdés
4 éve vagyunk együtt, és az utóbbi hónapokban azt érzem, hogy bár szeretem a barátomat, szerelmes azt hiszem, már nem vagyok. Félek őt elveszíteni, iszonyúan hiányozna, de azt is tudom, hogy egy szerelem sem tart örökké - ennyi erővel 3-4 évente minden partneremet leválthatnám. Mégis, szeretnék még szerelmes lenni. Feladjam ezt 21 évesen? Mit tanácsoltok? Vajon szakítsak, vagy maradjak vele? Esetleg arra van esély, hogy újra szerelmes legyek a barátomba?
2020. jan. 3. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Én végiggondolnám, hogy tényleg kiszerettem-e belőle, vagy csak ez a rózsaszínszemüveges heves szerelem múlt el. Pl. elgondolkodni azon, hogy visszacsempésztek valamit a régi ismerkedésetekből, az tudna-e változtatni azon, ahogy gondolkodsz. Ha nem, és már tényleg nem szereted szerelemmel, szerintem inkább lépj.
2020. jan. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
21%
Szakítsál, 17 éves korod óta egy emberrel vagy. Az ember élje ki magát fiatalon, szerezzen akkor párkapcsolati, érzelmi tapasztalatokat.
2020. jan. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Úgy általánosságban azt tudom mondani, hogy ha eljut az érzelmi szint ide az egy jó jel arra, hogy nem tudtok megfelelően dolgozni egy kapcsolaton és energiát fektetni bele sok sok évig. Nem a partneredet kellene leváltani ha nem engednétek ellaposodni. Már az is egy intő jel, hogy egyáltalán nem kommunikáltok erről, inkább itt kérdezed meg. Hogyha egy ilyen alap problémát sem tudtok megbeszélni akkor nem sok jövőtök van.

Alapvetően hatalmas tévhit, hogy a szerelem elmúlik. Nem múlik el, egy kicsit átalakul és a rózsaszín köd már csak időnként tér vissza ha romantikázás van. De ha egyszerű baráti szeretet vagy emberi ragaszkodás van az már sosem működőképes kapcsolatra utal.

Hogyha te vagy a párod nem látjátok szükségét a randiknak, nem tudtok évek múlva is 110%-ot fektetni a kapcsolatba, elmaradnak a közös élmények, a minőségi együtt töltött idő akkor nincsen jövőtök együtt. Hogyha nem tudjátok a minden napos munkát belerakni akkor nem sok értelme van vele maradnod. Pláne ha még csak beszélni sem jutott eszedbe vele erről. TV előtt punnyadással és szürke hétköznapokkal nem lehet egy kapcsolatban fenntartani a szerelmet.

2020. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A szerelem nem egy konstans érzelem, folyamatosan hullámzik. Az a fontos, hogy amikor épp lent van, akkor dolgozni kell rajta, hogy minél előbb visszatérjen a tűz. Egyáltalán nem baj, ha néha úgy érzed, nincs meg a rózsaszín köd, mert bármikor visszahozható.

Mi 16 éve vagyunk együtt, pár hete pont úgy voltam vele én is, hogy hiányzott és kicsit belesüllyedtünk a hétköznapokba. Megbeszéltük, kicsit odafigyeltünk, hogy a gyerekek elalvása után ne a telefon meg a mosogatás legyen az első, hanem mi ketten. Most szerelmesebb vagyok, mint az elején, de azon az igazi tinilány módon. 😄

2020. jan. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!