Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van okom a féltékenységre?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyar1997 kérdése:

Van okom a féltékenységre? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Először is elénést, ha hosszú lesz a törtènet, de bevallom kissé bizonytalan vagyok most önmagamban.

Magyar lány vagyok 23 éves,  a történetem nem olyan régen kezdődött el Németországban, amikor úgy döntöttem itt próbàlok szerencsét!

Érdekes viszont, hogy az egyik kollégám, akit megismertem nagyon jóban lettünk, mindketten érdeklődtünk egymást iránt, a bökkenő viszont, hogy 55 éves.

Lassan viszont 4hónapja együtt vagyunk, a 32 év korkülönbség ellenére..szeretjük egymást társaságát,stb.de talán ha belegondolunk ez vicces is, pláne, hogy nekem ő az első barátom, aki meg viszont lengyel származású.

Viszont az tetszik, hogy a 4hónap alatt még mindig nem akart megfektetni, elmondta, hogy van még időnk, majd akkor ha én is igazán szeretném már..stb.

A problémám, ami viszont nem hagy nyugodni, hogy neki is az elmúlt időszakban rengeteg problémával meg kellett küzdeni...először is elveszítette a fiát, illetve hatalmas nagy szerencsejáték függősége van, amihez pénzproblémák is tartoznak...stb.

De a mai nap már igyekszik nem olyan nagy túlzásokba vinni.

És ami miatt írtam és tulajdonképpen zavar is egy kicsit, hogy van egy nő az életében, akivel igaz, hogy 18-19éves korában együtt volt, és ez a nő volt az életében az első, talán 3-4hónapig..

Majd hatalmas szünet és újra el kezdtek vagy 15éve beszélgetni minden egyes nap.

A nő tényleg minden nap ír neki és telefonon is felhívja stb.pedig neki férje és családja van.

Talán lelkitársnak lehetne ezt mondani, ugyanis, amikor a párom elvesztette a fiát akkor el akarta dobni az életét és ez a nő állt mellette...stb. ezért nagyon sokat jelent neki ez a nő.


Én igaz és őszinte ember vagyok, volt olyan, hogy féltékenységem miatt belenéztem a telefonjába, majd később bevallottam neki, amit tettem; mert nagyon bántott a dolog, hogy ilyet tettem.

És a mai napig mindig törli a nővel váltott üzeneteket, amit így sem úgysem értenék, mert lengyel nyelven van, illetve ha a nő ír neki mindig takargatja a telefonját.

Elmondta nekem, hogy ez a nő az ő legjobb barátja, nincs köztük semmi, hiszen családja is van stb.

De én akkor is olyan féltékeny vagyok, mert nagyon megszerettem.

Szerintetek létezik ilyen komoly "lelki társ" barátság?



2020. jan. 5. 19:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%

"féltékeny vagyok, mert nagyon megszerettem."


A féltékenységednek semmi köze a szeretethez.

A féltékenység valójában birtoklási vágy. Ugyanaz, mikor gyerekkorodban elvették a játékod, és elkezdtél tutulni.

Ahogy gyerekként a játék miatt, most a másik ember lehetséges elvesztése miatt "tutulsz".

A kielégülésed, vágyaid eszközeként, egy játékszerként tekintesz a másikra, és ezt hívod te "szeretetnek".

Ha valóban szeretnéd, akkor nem érdekelne kivel beszélget, mivel teljes szabadságot adnál neki. De így csak azt akarod, hogy csak és kizárólag a tiéd legyen, mint a játék gyerekkorodban.

Ha valóban szeretnéd, akkor örömöt lelnél abban, ahogy a másik nővel jól elbeszélget.

Valójában fogalmad sincs a szeretetről. Nem nőttél még fel hozzá.

2020. jan. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
1es tehát ha ezen az elven maradunk, akkor ha szeretek vkit és ő elmegy félredugni, megcsal átver, neki ez pillanatnyi örömet okoz, akkor én önként és dalolva tapsoljak hozzá, mert ő jól érezte magát és amúgy is csak birtokolni akarom?
2020. jan. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező. Aki 4hónapig nem elégíti ki a párját annak van oka az aggodalomra. Felnőtt ember vagy te is és ő is ez bizony hozzá tartozik a felnőtt párkapcsolatba. És igen, amennyiben olyan üzenet is törlésre kerül, amit még leforditani sem tudok az fix, hogy van félnivalód.
2020. jan. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%

#2


A valódi szeretethez felnőtt ember számára a párkapcsolat nem egy eszköz, amitől boldogságot remélem, mivel már eleve tökéletesen boldog párkapcsolat nélkül is. Ebből kifolyólag pedig értelmetlen a kérdésed.


Ha a másik ember el akar menni, akkor csak egyszerűen elengedi. Ha igazán szeretsz valakit, akkor képes vagy elengedni.

Ha igazán szereted a madarat, nem zárod ketrecbe, hanem szabadjára engeded, hadd szálljon, mivel úgy gondolsz rá, úgy szereted, mint saját magadat. Tehát együtt érzel vele.

Egy valódi szeretethez felnőtt ember együtt érez minden érző lénnyel, és mindenkit úgy szeret, mint saját magát.

2020. jan. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy nem volt még önkielégítés .

Természetesen van, ami szintén nagyon jó vele, és neki szintén ugyanilyen módon tetszik.

Maga szex nem volt még köztünk.

2020. jan. 5. 19:54
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Te még 22-23 évesen nagyon gyerek vagy hozzá, féltékenykedsz, szűz vagy, nem élted ki magad. Sokat rizsázol, és egyáltálán nme vicces a 32 év korkülönbség...Szerencsejáték is fontosabb neki mint te, inkább maradtál volna itthon..Szüleid sem túl büszkék szerintem, hogy egy nagypapáddal egykorú embert hívsz te "barátodnak" még fele ennyi korkülönbség is óriási lenne.. Egy két lakalomra oké, de így párkapcsolatban, jól meggondoltad? Na mindegy neki már jön akapuzárási pánik és hiába tagadja az érettebb csajokat szereti.. Főleg a lengyelek.. Ennek a akpcsolatnak nem sok jövője lesz, jussak eszedbe ... beteg lesz jönneka problémák stb meg sok mindenbe nem fogtok egyet érteni... aztán sirva vissza jösz szeretett kis hazánkba..csak nehogy ygereket szülj neki
2020. jan. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen évente egyszer megy haza Lengyelországba, akkor is csak 2 hétre.

Tudom ez a féltékenység az én hibám, igyekszem elfogadni ezt, néha-néha van, hogy még nehéz ez nekem.

2020. jan. 5. 20:21
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Tényleg el kéne gondolkodni a 32 év korkülönbségen. Te 23, ő 55. Amikor te még 33 leszel, ő már 65 éves. Tényleg erre vágysz? Ha nem vállaltok gyereket, akkor később azt fogod bánni, mert már késő lesz apa jelöltet találni, ha meg vállaltok... őőőőőő.... Csúnya lesz amit írok, de mire a gyereketek akár csak 10 éves lesz, az apja már lehet halott lesz. Olyan kegyetlen meg csak ne legyél, hogy apa nélkül kelljen a gyereketeknek felnőnie.


Amúgy meg mivel még előtte nem voltál senkivel, nem vagyok benne biztos, hogy tényleg ő rá vágysz. Nem lehet, hogy csak jól esik egy érett férfitől az, hogy törődik a lelkeddel? Sajnos a fia elvesztése miatt traumán esett át, így érzelmileg nyilván ő is jobban kitárulkozik. Szüksége van egy lelki társra akivel feldolgozhatja, mivel a fia halála egy űrt hagyott maga után.


Nem bántásból kérdezem, de a szüleid egyébként tudják, hogy velük egykorúval, vagy talán tőlük idősebb férfival vagy együtt?

2020. jan. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Több sebből vérzik a dolog. Sajnos. A probléma már ott kezdődik, hogy hatalmas a korkülönbség. Nagyon nagy szakadék van köztetek, és ez még több szakadékot is eredményezhet.

Ne vedd ennyire fel ezt a kapcsolatot, szerintem. Lehet idős, tapasztalt, nem olyan, mint a többi veled egykorú srác- De tekints rá egy kalandként, vagy egy állomásként, amiről úgy is el visz még a vonatod, mert fiatal vagy. Talán közhelynek fogod venni, amit írok, de meglátod majd, ez az igazság.

Szerintem nem kellene rá féltékenynek lenned. "Vén kecske is megnyalja a sót" ugyebár, nem fog egy fiatal lányt hagyni, a fiatalkori szerelméért.

2020. jan. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Fruzs33 ***** válasza:
63%

Szard le jó magasról akik "legyerekeztek" .

Akik féltékenyek sokszor kapnak rá olyan okokat,hogy féltékenyek legyenek.

Abban viszont igazuk van a kommentelőknek,hogy elég nagy köztetek a korkülömbség.

Neked is más értékrended van,de a csávónak is.

4 hónap nálatok rövid időnek is számít.🤔

Más is belenézett a párja telefonjába,ha okot adott rá.

Márpedig a csávód eléggé okot adott erre.

Van rejtegetni valója,olyan utalások mondjuk amit a másik nőnek tett,vagy a nő tett neki például.

Szerintem letagadja,hogy lenne valami köztük,pedig biztosra vehető,hogy van.

Csak pár kérdésem van.

Miért nem beszélitek át normálisan a problémát? (pl.elmondod neki,hogy látod,hogy beszélgetéseket töröl ki)

Ha ennyire rossz az eleje,mi tart mellette?

Ennyire naív vagy,hogy elhiszed neki,hogyha naponta beszélget a nővel,akkor nincs köztük semmi?

2020. jan. 10. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!