Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetnék még ezért a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék még ezért a kapcsolatért?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehetséges, hogy hosszú lesz de elkezdem...


Történet: 20 éves lány vagyok a párom márciusban lesz 19


9hónapja vagyunk együtt. 3 hónapot együtt éltünk, anyumnál laktunk, de fizettünk magunk után. A ház körül is segítettünk sokat. Aztán barátom ezt megunta, hogy fizetni kell és elköltözött az anyjához. Majd kiderült, hogy amíg nálunk lakott felhalmozott az anyja felé tartozást. Kérdeztem tőle, hogy az mégis hogy lehet? Azt felelte, hogy ő fizeti az anyja telefonszámláját. Gondoltam magamban, ahány ház annyi szokás nemde?!


Megtörtént a hazaköltözése, elég csúnyán összevesztünk. Aztán próbálta helyre hozni. Elém jött a munkahelyemre , hozott üdítőt stb. Ez ment kb. 2 és fél hónapig. Majd jött a telefon, hogy munkalehetősége van külföldön, az apja is ott dolgozik. Így a ritkább találkozások is lecsökkentek havi 1-2 napra. Nem kérdezett, hogy mit szólok hozzá. Csak ment és egyik napról a másikra, úgy ahogy elköltözött. Próbáltam vele kommunikálni, de nem egyenes és nem hajlandó konkrétumokról beszélni.


Eltelt 3 hónap. Azt mondja folyton , hogy nem bírja kint. Hiányzom neki, az anyukája, a családja, a haza, minden. Azt mondta próbaidő után hazajön mert kiszámolva csak 50 ezerrel tud többet félre rakni. Ez is érdekes, mert 800 ezret keres, vannak ott is kiadások, albérlet, rezsi, biztosítás, élelmiszer , üzemanyag stb. De nagyon szeret költekezni, rengeteget költ cigire is pl. 3000 ft átszámítva ott egy doboz cigi... Napi 2-3 simán elmegy. Plusz az energia ital 900ft körül.


Nos, legutóbb tegnap előtt volt itthon. Minden szép volt, jól éreztük magunkat... De tegnap délután hív, hogy meggondolta magát. Maradna kint még legalább egy évet. Mert spórolni akar, házat akar, autót stb. Mondta, hogy 2 millióval hazajön és akkor majd elkezdjük a közös jövőt.


Elmagyaráztam neki, hogy 2 millió nem egy nagy pénz, milyen autó plusz milyen ház jön ki ebből az összegből? Nem értette... Mondtam neki itthon 400 ezer volt/ lenne kettőnk bevétele, ez miért nem elég? Mert nem akar csóróként élni. Azt mondta nem akar megszakadni a munkában. Mondtam neki, 19 éves vagy , 800 ezret keresel, alig jössz ki belőle. 400 ezerből meg nem élünk meg, 19-20 évesen, 0 hitel, 0 gyerek, 0 adósság mellett? Szerinte nem. Egyébként vidéken élünk.


Most úgy áll a helyzet, hogy ő kint maradna. 2 választásom van, vagy kimegyek hozzá; ( tanulnom kéne itthon a nyelvet, nyelvvizsgázni, plusz kellene a félre tett pénzem )

Vagy szakítok vele, és éljük a világunkat.


Nagyon szeretem őt, és nagyon fáj , hogy mindig " elhagy". Harcolok érte de már fogy az erőm. Mit tehetnék? Szerintetek melyik a jobb döntés és miért?



2020. jan. 10. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, nem a kor számít egy párkapcsolatban, de it úgy látom,hogy annak is nagy szerepe van. Nagyon fiatalok vagytok, és ahogy leírod nincs határozott célotok, közös tervetek, legalábbis a párodnak nincs.Ha lenne akkor ugyanis arra összepontosítana, megbeszélné Veled a továbbiakat és közösen döntenétek.


Én a helyedben hagynám függőben ezt a kapcsolatot.Tanulj, nyelvvizsgázz, és hagyd a pasidat /nincs is más választásod/ hogy a saját feje után menjen, hiszen józan ésszel nem tudod Őt meggyőzni.


Csak megjegyzem: engem megdöbbent a cigi/energiaital mennyiség és kiadás.

Aki külföldön dolgozik azért,hogy az itthonlétre/családra/jövőre spóroljon, az félretesz mindent amit csak tud.

Ahogy leírod a párod Ő bármennyit keres, el fogja költeni nagyrészét és még az is lehet,hogy annyi sem marad meg Neki mint amennyit itthon félre tudna tenni.

2020. jan. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat, 1-es! Azt még el kell mondanom, hogy megkérdeztem mi a célja külfölddel erre azt mondta, hogy a közös jövőnkre akar spórolni. Mondtam neki, akkor miért kell választanom a szakítás és aközött, hogy kimegyek?! Milyen közös jövőről van itt szó? Nem tudott válaszolni:D Megbeszéltük, hogy spórolunk egy autóra és egy könnyűszerkezetes házat felhúzunk a telkemre. De úgy érzem beijedt és ezért akar minél messzebb lenni. Én ezt megvalósítom, vagy vele, vagy nélküle. Az a vicces, hogy még talán hittem is abban, hogy majd spórol. De ahogy te is mondtad mindegy mennyi pénze van, elherdálja.
2020. jan. 10. 11:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
9 hónapja nyűglődtök, már érdemes volna elengedni, és tovább lépni. Amit leírtál az alapján érzelmileg sem stabil a kapcsolatotok, ráadásul a külföldi munkával nem célja a spórolás sem; hosszú távon nem számíthatsz rá.
2020. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Havi 1-2 alkalmas találkozás nem kapcsolat. Menjél ki vele vagy ő maradjon itt.

Cigis, energiaital függő embert én nem tűrnék meg. Amellett, hogy költséges, rombolja az egészségét mindkettő.

2020. jan. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem ertem, mit akarsz egy jovotlen, unintelligens tinifiutol, aki elkoltozik, mert fizetni kell a lakhatasert, es alombilagban elve havonta tizezreket dobal ki cigire meg energiaitalra, de o am nem akar megszakadni a munkaban... Annyira szanalmas helyzetbe teszed sajat magadat, hogy azt olvasni kinos nokent.
2020. jan. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én már akkor kidobtam volna, amikor meg se kérdezte, hogy mit szólok ahhoz, hogy ő kimegy külföldre. Ez nem kapcsolat. Egy komoly kapcsolatban egy ilyen döntést együtt beszélünk meg. Felesleges egy olyan kapcsolatba beleraknod mindent amibe a másik nem rak bele semmit. Hagyd el.
2020. jan. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez a külföldre költözés biztos az én hibám is!:( Tudjátok, nem akartam önző lenni, hogy visszatartom. Mondtam neki, hogy nekem ez így kevés, ezek a találkozások kevesek. Hiányzik az intimitás, illetve minden amit az előtt megadtunk egymásnak. Erre folyton az a válasza, hogy neki is, de két fontos dolog van az életében, én és külföld. Azt mondja, mind a kettő kell neki. Tudom, ez az én felelősségem. Csak abba a személybe lehet belerúgni aki hagyja magát. Én meg hagytam/ hagyom magamat. Megérdemlem...
2020. jan. 10. 11:48
 8/10 A kérdező kommentje:
Azon jár az eszem, ha akkor kiverem a balhét, hogy már pedig nem engedlek kiskomám külföldre, akkor lehet maradt volna. De hogy nem a saját akaratából az is biztos.
2020. jan. 10. 11:49
 9/10 anonim ***** válasza:

N-E---C-S-I-N-Á-L-D---T-O-V-Á-B-B!

Tapasztalat...

2020. jan. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ennek a kapcsolatnak így nincs sok értelme,engedd el,találsz jobbat.
2020. jan. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!