Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom ok nélkül féltékeny a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom ok nélkül féltékeny a főnökömre, mit tehetnék azon kívül, hogy állandóan elmondom neki, hogy semmi alapja nincs annak amit hisz?

Figyelt kérdés
2020. jan. 14. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A magyarázkodással csak azt erősíted meg benne, hogy helyes amit csinál és kb. aláírod, hogy igaza van. Jelöld ki a határaid és legyél kemény vele szemben, el ne fogadd ezt a viselkedést, ha nem akarod, hogy eldurvuljon.
2020. jan. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Mitől lett féltékeny? Ha eddig nem volt, akkor biztos van valamilyen előzmény.
2020. jan. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nagyon keveset tehetsz. A féltékenység a féltékeny emberről szól, aki irracionális félelmeket táplál a párja elvesztéséről, s emögött önbecsülési problémák is vannak. Még akkor is féltékeny volna valakire, ha nem volna munkahelyed és otthon ülnél, vagy nők és gyerekek között dolgoznál egy óvodában. Az efféle irracionális félelmektől lényegében csak egy pszichológus segítségével lehet megszabadulni. Mivel valószínűleg nem lesz hajlandó a párod, hogy egy egy pszichológushoz egyedül eljárjon, hiszen az annak elismerését jelentené, hogy vele van a probléma, egy áthidaló megoldás lehet, ha ketten mentek el párterápiára. Nem biztos, hogy bejön, de ha anyagilag meg tudjátok engedni, akkor segíthet a bizalom helyreállításában. A féltékenység magától nem fog elmúlni egyhamar, s a fejed tetejére is állhatsz, akkor sem fog hinni neked. A párod részéről a tartós bizalmatlanság, a te részedről pedig az állandó frusztráció a gyanúsítgatások elviselésében viszont garantáltan tönkreteszi a kapcsolatotokat. Én nem látok más megoldást, csak a párterápiát.
2020. jan. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
Biztos van valami üres pozi. Vetesse fel magát, ha annyira akarja.
2020. jan. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Közöld vele, hogy semmi szükséged egy alaptalanul hisztizö párra (egyébként milyen nemü, koru vagy? A "párod"-hoz milyen kapcsolat köt és mennyi ideje?)
2020. jan. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

Az önbecsülésük problémákban biztos vagyok sokszor kevésnek érzi magát , pedig nem adok rá okot ,hogy így érezze. Viták során is figyelek erre ,hogy ne bántsam olyannal ami tudom ,hogy nagyon rosszul esne neki és sértené az önbecsülését.

30 éves férfi és 5 éve vagyunk együtt .

2020. jan. 15. 19:51
 7/8 A kérdező kommentje:
Erre már én is rá jöttem ,ha vedekezek akkor méginkább úgy érzi azért teszem ,mert igaza van. Próbálok higgadt maradni vagy pedig nem figyelni rá aztán ,ha megnyugszik általában bocsánatot kér , de ez akkor sincs rendben.
2020. jan. 15. 19:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Legutóbbi kommentjeid alapján már teljesen biztos vagyok abban, hogy a párodnak pszichológushoz kellene járnia. Fel kellene tárnia a félelmeit, a negatív önértékelésének a múltbeli és jelenbeli okait. Valószínűleg már gyermekkorában lelki sérülések érték. A féltékenysége csak a jéghegy csúcsa, a mélyebb rétegeken kellene dolgoznia egy szakemberrel. Próbáld rábeszélni, ha anyagilag meg tudjátok engedni. Te pedig közben próbáld az elfogadó szeretetedet sugározni felé, anélkül persze, hogy ne tennéd szóvá azt, ha megbánt. Sokat ölelgesd - az efféle szótlan, spontán megnyilvánulások sokszor nagyobb erejűek a szavaknál is. Az ölelés minden másnál nagyobb erővel tudja kommunikálni az elfogadást a másik felé.
2020. jan. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!