Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Se veled - se nélküled kapcsol...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Se veled - se nélküled kapcsolatnál miért a szakítást javasolja mindenki?

Figyelt kérdés

Lehet naiv vagyok én egy ilyen kapcsolatban vagyok benne. Rengetegszer bántott meg a párom (ő a férfi), én is őt, de nem bírjuk egymás nélkül. És most nem hetes-2hetes időről van szó, hanem voltunk már külön majdnem 1 évig is, de mindig ez a vège hogy megkeressük egymást kb sírva.


Környezetünk persze h azt javasolja hogy szakítsunk, hiszen rengeteg szenvedéssel jár. De én mint szerelmes ember mégis azt látom, hogy azért sodor vissza egymáshoz a sors, mert "egymásnak lettünk teremtve". Ő is találhatott volna már jobbat, sosem kényszerítettük egymást... Már mindenki hülyének tart minket de tényleg szeretjük egymást...


Van ennek így értelme? Már én sem tudom hogy pozitív legyek vagy negatív... Én akartam hinni hogy jó dolog hogy mindig egymásra találunk. De közben meg meggyilkoljuk egymást. Tipikus se veled se nélküled. :/


2020. jan. 16. 23:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Mert ez nem kapcsolat, erre nem lehet tervezni jövőt, gyereket stb
2020. jan. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Miért mentek szét?

2. Milyen okból marcangoljátok egymást?

3. Mi a jó a kapcsolatotokban?

4. Nem szeretnél inkább egy boldog párkapcsolatban élni, ahol szívesen vagy a párod mellett szünet nélkül?

2020. jan. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egy ilyen kapcsolatba öltem bele 12 évet.Rament a fiatalságom a hulyesegemre,meg a fene nagy szerelemre, amiből a végén csak egy csomó ,,seb" maradt.Ami nem működik egyszer azt hagyni kell a faxba,ha nagyon odavagy fuss neki másodszor,de aztán ha vége soha többé..Jól érzed (mert ha feltetted a kérdést úgy érzed),hogy rosszul akarod hinni.
2020. jan. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden kapcsolatban vannak problémák. A kérdés az hogy meg tudják e oldani. Akik se veled se nélküled kapcsolatban vannak azok nem nagyon tudják megoldani illetve jó eséllyel teljesen különböző emberek. És ennek semmi értelme mert több szenvedest okoz mint boldogságot. Én is voltam ilyenben, hidd el tudom milyen sz@r. Zárd le végleg és keress valakit aki nem hoz keserűséget csak boldogságot az életedbe.
2020. jan. 17. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömnél ez olyan vehemensen működött, hogy kétszer házasodtak össze, és a második válás után sem volt még vége, megint összeköltöztek. 3 gyerekük volt, de tiszta dráma volt az életük. Nem bírták sem együtt, sem egymás nélkül. Most már megöregedtek és nincsenek együtt, de marják egymást nagyon csúnyán a közös vagyon (maradéka) és a gyerekek miatt.
2020. jan. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne nevezzük már sorsnak könyörgöm (" azért sodor vissza egymáshoz a sors,"), nem a sors sodor titeket össze, hanem 2 felnőtt, elviekben döntési képességgel bíró ember úgy dönt, hogy visszamegy mindig a megszokott rosszhoz. Nevezheted sorsnak, de akkor is ez a helyzet, amikor te keresed vagy ő keres téged...


Másrészt egy idő után nem unalmas ez?

Újrapróbálni a nem működőt, elhúzni évekig, vagy ahogy írta valaki, 12 évig pl??


Szerintem ez azért van, mert

-egyikőtök sem veszi tudomásul egyrészt a helyzetet amiben vagytok

- értem én, hogy vannak érzelmek, de attól még ugyanúgy nem működik, ha folyton visszarántjátok egymást

- eddig miért nem sikerült összecsiszolódnotok, ha annyira jó ez a kapcsolat? Nem is figyeltek igazán a másik igényeire, igazam van? Nem hajlandó egyikőtök sem valódi kompromisszumra a másikért, hogy ez a kapcsolat tényleg működőképes legyen hosszútávon... ÉS mindig játsszátok ugyanazokat a köröket, mert nem tanultok semmit.


Ha annyira fontos lenne a másik, hogy nem akarja valaki elveszíteni, akkor vagy történt volna változás meg felismerés... Vagy ha belátja hogy nem tudtok normálisan együtt élni, akkor igenis elengeditek a másikat, megadva az esélyt, hogy valakivel harmóniában, boldogan legyen.


Persze ez csak az én gondolatom erről, én így látom ésszerűnek.

2020. jan. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem vezet sehova, időpocsékolás.

42F

2020. jan. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én 2 évig voltam ilyen kapcsolatban, ugyanaz a lelkitárs érzésem volt,mint neked. Persze később kiderült,hogy egy nárcisztikus manipulatív pasi volt,akivel azért volt se veled, se nélküled,mert ő nem akart komoly kapcsolatot, de azt sem akarta,hogy mással legyek. Végül az működött a lezárásban,hogy minden kapcsolatot megszűntettem vele,beláttam a hibáit, mérlegeltem. Kb már másnap találkoztam egy értelmes, normális férfival,akivel azóta is együtt vagyunk és a 2 év alatt még egy veszekedésünk sem volt,nem hogy szakítás meg se veled se nélküled.

Azt javaslom te is mérlegelj.

Nem lenne jobb egy biztonságot nyújtó kapcsolat egy boldog jövőképpel? Nem lenne jobb a közös jövőt tervezni ahelyett, hogy várni mikor szakítotok legközelebb?

Én sem hittem se a családomnak,se a barátaimnak,mikor megmondták, hogy ennek a kapcsolatnak így nincs jövője, szakítsak.

Csakis neked kell eldönteni, hogy mennyit akarsz még szenvedni ez mellett a férfi mellett.

2020. jan. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azért, mert ez az egyetlen értelmes döntés. Az, hogy szeretitek egymást önmagában édeskevés ahhoz, hogy bármi működjön, egy szaros érzelem nem fogja tudni felülírni a problémáitokat. Ha kiléptek ebből a mérgező szarból, akkor van esélyetek boldognak lenni, de így nem. Ezért. Minimális logika kell csak ahhoz, hogy ezt átlássa az ember és igen, van, amikor félre kell tenni az érzelmeket és nem csak sodródni az árral, mint valami ösztönlény.

Nem naiv vagy, hanem egy buta ösztönlény. Remélhetőleg kinövöd.

2020. jan. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Mit mindent ezt is érdemes több szempontból megvizsgálni. A se veled, se nélküled kapcsolatot úgy is lehet nézni (mint itt a hozzászólok többsége teszi) hogy nincs értelme együtt, mert nem megy. De úgy is nézhető, hogy nincs értelme külön, mert nem megy.

Szerintem, ha a miért nincs értelme a különre az a választ hogy azért nem megy mert kölcsönösen szeretitek egymást, akkor meg kell vizsgálni, hogy valóban egymáshoz illetek-e (egyformák vagytok-e annyira, hogy a kapcsolat működhessen, illetve a különbségek kompromisszumokkal oldható-e?).

Ha erre is igen a válasz akkor meg kell keresni, miért nem működik normálisan a kapcsolat. Szakítás után újra összejövésénél sok helyen ajánlják a párterápiát, talán érdemes lenne megpróbálni.

2020. jan. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!