Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a pasi hízik el párkapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a pasi hízik el párkapcsolat alatt az sem baj?

Figyelt kérdés

Sokan mellé álltak a témában a nőknek,de fordított helyzetben mi a véleményetek?

Nekem a pasim hízott el a kapcsolat alatt,amióta nincs munkája és már nagyon sok a túlsúlya,már a mindennapokban is zavaró kissé.


Mit gondoltok erről?



2020. jan. 23. 12:51
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
79%
Engem nem érdekel a pasid. Ha téged zavar, akkor beszélj vele erről!
2020. jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
87%
zavaró. nőben a puha, kerek, férfibenan a nem puhos a szép
2020. jan. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez az elhízás kérdés valahol a másik félen is múlik. Ha együtt éltek, akkor nagyon fontos lenne, hogy figyeljetek egymásra. Ebben rád is szükség van. Az én párom mondjuk nem túlsúlyos, de azért szedett magára egy kis felesleget, mióta velem van. Engem nem zavar, nem lett kevésbé szexi a szememben, de jobban örülnék neki, ha nem ezen az úton menne tovább...

Nálunk például újév óta nincs otthon nagyon olyan kaja, ami nem való a diétába. Zöldséget veszünk, natúr húst csinálunk, hétvégén van egy kis kilengés, meg mellé elrángatom edzeni. Ha vele együtt csinálom, akkor ő is csinálja, ha látja, hogy van azonnali eredmény, az motiválja (például az én örömöm). Ő akar nekem tetszeni és bántja is a súlya, sőt, őt bántja csak a súlya, én arra gyúrok, hogy tovább ne hízzon.:D De aki nem akarja, hogy segítsenek rajta, azzal nem tudsz mit tenni.

Az mindenesetre fontos, hogy megadj neki minden lehetőséget a fogyásra és időben szólj, ha valami nem tetszik, nem +30 kilónál fakadj ki vagy nyögd be, hogy nem kívánod. A hízás egy ideiglenes állapot általában, amihez türelemmel kell lenni és megoldódik egy kis odafigyeléssel. Voltam én is dundi még tini koromban, egyszer kell csak megtanítani az illetőt, hogy hogyan kontrollálja és formálja a testét, onnantól gyerekjáték lesz az életmódot elsajátítani. Csak a legtöbb ember azonnali eredményt akar a párjával együtt és sanyargatással éri el az eredményt. Meg akkor kap észbe, mikor már nem 10 kilóról van szó vagy kevesebbről... Ez azért nem oké. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nagyon sokan túltragedizálják a túlsúlyt meg a fogyás-mizériát is. Pedig egyáltalán nem akkora tragédia és nem kell neki ekkora feneket keríteni. Majd leadja. Ha pedig leszarja, hogy tetszik-e neked vagy sem, az a probléma már más tőről fakad.


Egyébként én inkább azzal kezdeném ezt a dolgot, hogy keressen állást. Addig a hízás másodlagos.

2020. jan. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
77%

Norbi eszmefuttatása szerint ez nem olyan nagy gond mivel a nők elvileg nem annyira a külsőt nézik, hanem a jellembe szerelmesek. A férfiak szexuális vágyához kell jobban a nő szexi kinézete.

Gondolom Norbi miatt van a kérdés, szóval a videóban erről is beszélt.

2020. jan. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

Lehet én rontottam el, de pár kiló miatt nem akartam cseszegetni, utána meg észrevétlenül jött a többi.

Az,hogy mit vásárol mit főz az ő dolga,mert én mindennap dolgozom estig,és amiért otthon van ő főz és vásárol be,megy postára stb.

Ördögi kör ez mert tényleg nem talál állást sem.

2020. jan. 23. 13:10
 6/40 A kérdező kommentje:
Igen a felkapott téma kapcsán jutott eszembe de a probléma előtte is fennállt nálunk,csak ugye a pasi van elhizva nem én.
2020. jan. 23. 13:13
 7/40 anonim ***** válasza:
90%

De igen, baj. A szexuális vonzalmat, mint a szenvedély egyik forrását, életben kell tartani. Ez mindkét félre vonatkozik.


F

2020. jan. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
79%

Leírom a véleményemet, de máshova már leírtam.

Én társkeresésnél odafigyelek arra, hogy a párom hasonló életmódú legyen, mint én, így nagy meglepetés hosszú távon nem érhet. Nem jövök össze kövér emberrel, mert az életmódom feltételezi azt, hogy aki így él, az nem hízik el. Aktívan szeretem tölteni a szabadidőmet, de nem vagyok élsportoló, viszont a passzív életet élőkhöz képest jóval többet mozgok, sportolok, túrázok, gyalogolok... Illetve nem számolgatom az ételt, de nem is zabálok hányásig. Egyensúlyban van az aktivitásom és az étrendem, így nem vagyok sem sovány, sem elhízott, és van rajtam izom is valamennyi. Hasonló életmóddal más sem hízik el. Az életmódra viszont nem kizárólag emiatt figyelek társkeresésnél, hanem mert hasonló életmóddal sokkal könnyebben kijövünk egymással, könnyebb közös témát találni, közös programot szervezni, és működni fog a kapcsolat hosszú távon.

Viszont az ismeretségi körömben más-más életmódú pároknál is működik a kapcsolat, ahol a felek életmódja hasonló. Tehát ismerek aktívan közösen túrázó és terepfutó 40-50-es párt, akiknek felnőtt gyerekeik vannak, meg ismerek wellnessező, sokat és jókat enni szerető túlsúlyos 30-40-es párt iskolás korú gyerekkel, és ezek a kapcsolatok jól működnek 10-20-30... stb éve.

Nem lehet általánosítani, mert nem vagyunk egyformák, és nem ugyanazt keressük.

Viszont egy másik vetülete a dolognak, hogy az elhízás az egy folyamat, nem egyik napról a másikra történik, és aki a kapcsolat alatt elhízik, nem hiszem el, hogy a másik fél nem veszi észre a folyamatot, és ha két ember összetartozik, ilyen esetben lehet közösen is utánajárni, megoldást keresni, nem csak az elhízott felet eldobni.

2020. jan. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem nőknél és férfiaknál is zavaró az elhízás. Én nőként elég sokat sportolok, ezért elvárom, hogy a párom is sportos legyen és igényesen étkezzen, nálam azért legyen izmosabb. Szerintem a nőknél se normális az, hogy szülés után pár évvel is ott van a nagy súlyfelesleg. Itt most nem pár kiló pluszra gondolok, ami az évek során nagyjából elkerülhetetlen, hanem a sport és az egészséges étkezés teljes elhanyagolására.

Szerintem beszélj vele mindenképpen erről, járjatok közösen sportolni, főzz egészségesen, ilyesmik. Én nagyon mozgalmasan szeretem élni az életem, így nekem az nem férne bele, hogy egész nap otthon ül a pasim, nulla mozgással, nálam a közös programok is sok mozgást tartalmaznak, így szerintem már pár hét után megkérném, hogy jöjjön velem túrázni, futni, sétálni, falat mászni, vagy amihez kedve van, nem hagynám elhízni :D

Számomra amúgyis igénytelenség, ha valaki önhibájából hízik el. Nem csak a külsőjére igénytelen, hanem az egészségére is. 22/N

2020. jan. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
70%

Igen, kérdező, de azzal, hogy az emberek egy probléma kezdetén nem akarják piszkálni a párjukat, pont azt érik el, hogy akkor szólnak, mikor már a helyzet elmérgesedett és/vagy az adott rossz szokás rögzült. Mindig úgy voltam vele, hogy inkább nézzen valaki hárpiának, amiért szóvá teszek egy dolgot, amiből szeretném, ha a párom nem csinálna rendszert, minthogy úgy érezze, észre sem veszem a változást vagy annyira nem zavar, hogy bármit megengedhet magának, én akkor is elfogadom.


Mert igen, joggal feltételezi az ember egy ilyen esetben, hogy ha nem szólnak neki hónapokon keresztül valamiért, akkor az úgy nem gond. És sokakban ha meg is van a párjuk véleményét illető aggodalom és bizonytalanság, ha ezzel kapcsolatban nincs visszacsatolás, elengedik a témát és beleszoknak az új felállásba. Innen nehéz visszamozdítani a helyzetet.

2020. jan. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!