Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » S. E. gítség! Elég hosszú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

S. E. gítség! Elég hosszú ideje keresek válaszokat. Rosszul gondolom?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok a barátom és én is idén töltjük a 20-at. Lassan 2 éve vagyunk együtt imádják az anyukák a másik párját. Viszont egymást nem éppen. Ritkán találkoznak, és akkor megvannak, de egymás háta mögött..azt hagyjuk. A fő problémám, hogy csak hétvégente tudunk találkozni egy városban lakunk csak a két végén. Érettségi év stb. szóval csak ekkor van időnk együtt lenni akár csak tanulni is. Mind a két szülő magánál akarja tudni a gyerekét és ezáltal a párját is. Tehát hogy értsétek. Abból

áll nálunk egy hétvége, hogy péntek délután találkozunk (mindig pénteken a barátomnál alszom) esetleg valamit programozunk, de leginkább sorozatozunk mert fáradtak vagyunk. Másnap reggel ő megy matek felkészítőre én addig tanulok a saját emelt tárgyaimra. 1-kor végez eszünk náluk és megyünk kocsival (de nem mindig és akkor a tömegközre számoljunk rá 2 órát) hozzánk majd másnap azaz Vasárnap pedig megy is haza a déli órákban. A rohanós hétvégét az indokolja hogy mind a kettő szülő nyafog hogy nem vagyunk nála. Nem bírjuk..Nem tudunk rendesen programozni elmenni rendesen kirándulni mert folyton valamelyiknek baja van mind a kettőnket apa nélkül neveltek fel. A barátom csak az anyjával él. Nekem 10 éve van már nevelőapukám+ közös gyerek aki pedig sokszor feszültséget okoz. Nincs türelme hozzá senkinek anyumnak is elfogy sokszor. Egyszóval neveletlen, és sokszor anya miatta feszült velem, és hogy nem segítek. Hozzá kell tennem, hogy rengeteget szoktam segíteni vannak napok amikor nem jövök ki a szobámból mert tanulok, de akármi van én mindig ott vagyok mint valami biztonsági gyerekfelvigyázó. Gyomoridegem van mikor megkérdezem tőle hogy elmehetek e pénteken. Mert sosem tudja kedvesen mondani hogy persze menj. Hanem flegmázik, és mindig hozzám vágja hogy őt nem érdekli azt csinálok amit akarok. Én innen menekülök, és hogy az hogy mi lenne a helyes azt már rég nem tartom szem előtt. Fél óráig szid. Én meg csak hallgatom. Sosem emeltem fel a hangom vele szemben. Most sem tudom de egyszerűen kikészít már hogy nem járok el soha sehova nem teszek semmi rosszat, és nem képes elengedni egy halvány mosollyal az arcán hogy puszilom

xy-t a barátomat. Túl sok hogy a hétvégét vele töltöm?? Aa két anya miatt osztottuk fel így mert kivitelezhetetlen máshogy. A barátom feldobta, hogy töltsük az egyik hétvégét teljesen itt és a következőt teljesen ott. Elvetettem egyből, mert anya teljesen kiakadna. Fogalmam sincs hogy mit tegyek vagy hogy mit rontok el. Valaki segítsen!!


2020. febr. 7. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Elöször is felnött vagy már.

Másrészt egy családi közös életben élsz.

Ezt meg kell beszélni. Neked el kell mondanod, hogy egyik hétvégén itt a másikon ott lesztek.

Igazából anyádnak csak örülni kellene, ha nem vagy otthon, mert nem kell rád takarítani, meg kerülgetni téged...


Másik, hogy ha nem tteszik költözzetek el a barátoddal. Béreljetek valahol egy szobát, vagy egy lakást, a többi szobát meg adjátok ki.

2020. febr. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De anya azt szeretné ha én folyton otthon lennék vele. A barátom anyja dettó.. emiatt is a külön költözés kilőve egyrészt mert nincs még miből. Másrészt mind a kettő idegbajt kapna
2020. febr. 7. 12:58
 3/6 anonim ***** válasza:

"Ezt meg kell beszélni. Neked el kell mondanod, hogy egyik hétvégén itt a másikon ott lesztek.2

hiába pontoztátok le a válaszolót, ez a helyes megoldás.

.

Mindkettőtöknek leülni saját szüleivel - és értelmesen megbeszélni, az ő érdekük is a fenti megoldás.

Csupán azért is, mert az idő múltával úgyis elkerültök otthonról, így van lehetőségük annak megszokására, hogy nem minden hétvégén vagytok otthon.

.

"töltsük az egyik hétvégét teljesen itt és a következőt teljesen ott. Elvetettem egyből, mert anya teljesen kiakadna."

Úgy látszik, barátod megtalálta a megoldást!

Neked pedig döntened kell:

- vagy a barátod és későbbiekben vele közös élet,

- vagy pedig anyád mellett állandóan, ekkor pedig az ő szabályai szerint.

2020. febr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazándiból akkor lehet rosszul fogalmaztam, de arra vagyok kíváncsi hogy jogosan vagyok e "felháborodva" egyáltalán.
2020. febr. 7. 14:49
 5/6 anonim ***** válasza:

A szülők miatt jogosan vagy felháborodva.


Tévedés ne essék ezen a "ne menjen a gyerekem sehova, maradjon a szoknyám mellett" hisztit én is átéltem a saját anyukámnál. Sőt szerintem nagyon sokan.

Nálunk az volt, hogy elmentem egyetemre másik városba, és lassan eljött az az idő, hogy ritkábban jártam haza, meg egy idő után nem akartam velük nyaralni, és ezen anyukám kiakadt.

Én is megkaptam az általad leírt lelki terrort.


Az egy nehéz időszak volt. De szépen lassan megszokta, hogy FELNŐTTEM. Most meg már örül, hogy van saját életem.


Szóval amit tehetsz: Fogcsikorgatva, de akkor is mész ha pofákat vág az anyukád. Menjetek közösen el valahova hétvégére, akkor is ha sír mindkét anyuka. Ha nem adnak pénzt? Sebaj. Töltsétek a délutánt egy könyvtárban ahol tanultok, vagy bárhol máshol.


Nehéz lesz, nagyon, de meg fogják szokni. Muszáj nekik.

2020. febr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Nagyon nagyon sokat segítettetek :))
2020. febr. 7. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!