Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kezdjek azzal, ha a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kezdjek azzal, ha a párom és köztem nem megy az online kommunikáció?

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni, mert nagyon zavar, hogy amikor távol vagyunk, akkor nem tudunk normálisan kommunikálni. 1 éves kapcsolatról van szó. A párom amikor kettesben vagyunk akkor nagyon sokat beszél és semmi jelét nem érzem annak, hogy ne törődne velem. A munkánk miatt mindketten gyakran utazunk külföldre és ilyenkor mindig csalódok benne. Az elején gyakran kerestem és olyankor nagyon szűkszavúan válaszolt vagy eltűnt beszélgetés közben. Skype-olni se magától szeretne, hanem csak akkor ha én javaslom. Már régebben ideges lettem ezek miatt, aztán gondoltam, hogy lehet jobb ha nem keresem, amikor láthatóan nem örül neki. Magától ilyenkor 2-3 napig nem keres semmilyen platformon és ezen nagyon meglepődtem. Beszéltem vele már sokat erről, amire azt mondta, hogy nem megy neki az online kommunikáció és igyekezni fog. Azóta se vettem észre, hogy igyekezne. Nem vagyok hisztis, nem követelőztem. Elmondtam neki, hogy fáj és rosszul esik, mert olyan mintha nem számítanék neki ilyenkor, mintha mindegy lenne hogy hogyan telnek a napjaink a másik nélkül. Azt könnyebben el tudnám fogadni, hogy nem megy neki az online kommunikáció, ha nem posztolna addig is képeket és bejegyzéseket Facebookon és instagramon. Nem értem, hogy ha arra van igénye, hogy posztoljon, akkor velem miért nincs igénye beszélni. Akartam már emiatt szakítani is, akkor megijedt. Ha együtt vagyunk, akkor egy nagyon gondoskodó és romantikus férfi. Szeretne velem családot és kettőnk közül ő szokott lenni a ragaszkodóbb. Pont ezért, amikor külön vagyunk olyan mintha egy teljesen más emberről lenne szó. Kezdek egyre jobban kiábrándulni, mert legalább megpróbálhatna beszélgetni akkor, amikor külön vagyunk, de nem próbálkozik. Komolyan gondolkodok most már a szakításon.

29n


2020. febr. 11. 09:13
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Miért kéne mennie? Gondolom felnőtt ember, nem ecsethajú 13 éves, aki a neten van napi 20 órában és baromságokat posztol.
2020. febr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%

Azért néha jól esik ha valakinek eszébe jutsz kedves elsõ.

Én ugyanezzel a problémával küzdök. A párommal egy éve vagyunk együtt, és most jelenleg távkapcsban élünk, mert külföldön tanul. Kb négy hónaponta találkozunk, de akkor annyira más. Élõben õ is ugyanilyen. Érdeklõdõ, kedves, vicces stb., de üzenetben...

Teljesen megértelek, néha tényleg jó lenne, ha õ keresne, mert akkor tudnám, jogy eszébe jutok néha, és nem csak nekem hiányzik õ, hanem én is neki.

A szakításon én is gondolkodtam már sokszor, de inkább vagyok vele, mint nélküle. Hiszen amikor együtt vagyunk, baromi boldoggá tesz.

2020. febr. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Ha élőben minden oké köztetek akkor fogadd el ezt a dolgot.


Én se szeretek pl telefonálni ...valalmiert zavar kerülöm is inkább e-mail vagy szóban

2020. febr. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

2.-nak.


"...Én ugyanezzel a problémával küzdök. A párommal egy éve vagyunk együtt, és most jelenleg távkapcsban élünk, mert külföldön tanul. Kb négy hónaponta találkozunk..."


Ez minden, csak nem kapcsolat. Ez szeretői helyzet.

2020. febr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Nekem ez kevés kommunikáció, nem maradnék egy ilyen kapcsolatban. Pláne, ha napokig nem beszélek a másikkal, ilyen nincs. Lehet valakinek megfelel, mint az első hozzászólónak, de ha te nem érzed jól magad ebben a helyzetben és a másik fél nem változtat, nem is akar, pedig beszéltél vele, akkor ez nem lesz egy hosszú távon működő kapcsolat.

Mi is ilyen távkapcsolatszerűségben vagyunk, de sok üzenetet váltunk/videó hívással beszélünk. Pedig nem 13 évesek vagyunk :)

2020. febr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem akarom elhinni, hogy 29 éves felnőttként nem vagy képes leszakadni a legundorítóbb, legszemélytelenebb kommunikációs csatornáról. Megoldás: kompromisszum. Nem pötyögtök chaten egyáltalán, hanem este felhívjátok egymást videón, annak legalább van értelme. Egyébként ha elutazik pár napra, akkor nem értem, mit nem lehet azon kibírni, miért kell minden áldott nap beszélni a másikkal, rengetegen vagyunk úgy, hogy a legszerelmesebb rózsaszín köd közepén se igényeljük a napi kommunikációt, főleg, ha fáradtak vagyunk ahhoz, hogy tartalmasan beszéljünk.

Ez a kapcsolat nem csak rólad szól ám és a te igényeidről, hanem róla és az ő igényeiről is, ha nem tudtok félúton találkozni, akkor tök feleslegesen erőltetitek.

2020. febr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy ha már lehetőségünk van a mai világban akkor is beszélni, amikor távol vagyunk,akkor ezt egy párnak ki kéne használnia. Mellesleg mint mondtam, ha Facebookon tud posztolni, akkor rám is írhatna. És mondjuk aközött, hogy 2-3 naponta keres vagy valaki állandóan a másikon lóg szerintem nagy különbség van. Nem is tettem volna fel ezt a kérdést, ha a párom máskor is elhanyagolna, mert akkor egyértelműen szakítanék, így viszont összezavar a viselkedésével. Nem évi 1-2 alkalomról van szó, így nem mindegy hogy tudunk-e kommunikálni vagy sem.
2020. febr. 11. 17:14
 8/8 anonim válasza:

Negyediknek:)


Majd mi eldöntjük, hogy ez milyen kapcsolat. Lehet egy éve vagyunk együtt, de nem tudhatod mióta ismerjük egymást. Válaszolni próbáltam, és elmesélni, hogy én milyen helyzetben vagyok, de neked muszáj volt elmondanod a véleményedet, hisz elolvastál valakirõl az interneten egy tényt, ami neked nem tetszett, és el kellett mondanod, hogy ez szerinted nem egy kapcsolat, különben nem tudtál volna aludni az éjjel. Gratulálok:)


Mit vártál? Hogy majd szakítok azért, mert szerinted ez nem kapcsolat? Nem emlékszem arra, hogy kérdeztem volna a véleményedet.

2020. febr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!