Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van az, hogy van aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy van aki mellett hemzsegnek az olyan exek vagy családtagok akik öngyilkosok akarnak/akartak lenni, vagy olyan exek akik lelkibetegek egyre romló állapotban?

Figyelt kérdés
Mások mellett meg nincsen ilyen? Mégis az előbbi csoport szokta osztani az észt a témában, hogy hogyan kell viselkedni azokkal akiknek gondja van, közben pedig igazából nem tudnak felmutatni pozitív "eredményt".

2020. febr. 11. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Pozitív eredményként mire gondolsz?

Nem feltétlen észosztás az, hogy a saját tapasztalataiból kiindulva próbál következtetést levonni, és tanácsot adni másoknak.

Ugyanis ha nem lennének ilyen tapasztalatai, akkor nem tudna hozzászólni a dolgokhoz.


Azt meg gondolom, nem kell mondanom, hogy az "öngyilkos akarok lenni" emberek úgy 80%-a csak a figyelemre játszik, és úgysem tenné meg.

2020. febr. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olyanra gondolok aki olyat ismer akik javultak, meggyógyultak, tehát nem történt baj lelkiek miatt a hozzájuk közel állókkal.
2020. febr. 11. 15:42
 3/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok még mindig. A szuicid hajlamok, vagy akár, ha csak figyelemfelkeltésből is történik, mentális betegség eredménye.

(Több ilyen vesz körül, mint kellene).

A mentális betegségek meg nem éppen gyógyíthatóak. Enyhíthetőek, kordában tarthatóak (egy ideig), de nem gyógyítható egyik sem.

Gyógyszerekkel tompítható az ember, de ez többet árt, mint használ.

A pszichiátriai betegség pont olyan tartós, mint a down-kór, a halláskárosodás, a vakság, a cukorbetegség, stb. Vagy ha jobban belemegyek, olyan történeteket is várhatnánk, hogy a meleg családtag hetero lett. De ilyen ugyebár nincsen.


A lényeg, hogy az adott egyén ne vesse alá magát a rokon, barát, ex stb betegségének, mert teljesen felőrli az embert az ilyesmi.

(Volt skizofrén exem évekkel ezelőtt. Ő szakított, de pár évente rám ír, hogy vagyok, viszont így ennyiben ki is merül a dolog.

A testvérem is mentális beteg, csak nem akar róla tudomást venni. Volt, hogy majdnem meghalt...

Apámnak szintén volt öngyilkossági kísérlete, de amúgy sincs túlságosan rendben. Ezt tetőzi, hogy a nője is pszichiátriai kezelt. Nem szakítottam meg a kapcsolatot velük, nem is ez a szándékom, de nem vagyunk napi kapcsolatban, és nem veszek részt az ilyen "rohamokban".

Ezzel most csak a saját helyzetem írtam le a témában.)

2020. febr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy nem a miért a lényeg, hanem a tény. Csak gondoljunk bele ebbe mindentől függetlenül: lelki beteg és öngyilkosságra hajlamos exek SORA. Mire következtetel elsőre? Vagy ő okozta hogy idáig jussanak, vagy olyan személy, aki vonzza a hasonló problémájú embereket, mert maga is ilyenekkel küzd (még rosszabb esetben érezte a gyenge pontjukat és ideiglenesen kihasználta őket, addig amíg épp megkapta ami kellett neki). Arra semmiképp sem gondolsz, hogy egészséges hátterű, lelkileg kiegyensúlyozott ember szerintem.


Akik mellett hemzsegnek a problémás személyek, azok valószínűleg olyan közeget teremtenek maguk körül, amiknek ez lesz a következménye. Pontosan nem tudod megmondani mi a helyzet, mert folyamatosan ássák el a hullákat a kert végében, ha érted mire gondolok. Mindig olyan képet mutatnak hogy nem velük van a gond, hanem mindenki mással. Azért osztják az észt, mert egy másik világban élnek, teljesen máshogy látják azt - könnyen lehet hogy mindezt mentális gondokkal (pl. személyiségzavar).

2020. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3-as, köszi a választ, de nem gondolkodtál el azon, hogy milyen hatással vagy a környezetedben élőkre? Szerintem a mesékből már kinőttünk, hogy az embereknek nincsenek érzékszervei, amivel befogadja a környezetéből érkező információkat. De vannak, és nyilvánvalóan befolyásoljuk egymást. Furcsa, amikor valaki meséli, hogy anyja öngyilkossági kísérletei, barátnője, barátja, felesége, de ő nyilván ott se vót.... nyilvánvaló hogy hatással vagyunk egymásra, de az is nyilvánvaló hogy ezt senki nem fogja itt bevallani, mert nem ez az érdeke. Csak az ilyen felelősség elkerülő embereket meg nem lehet szeretni, tehát valami minimális felelőségvállalás azért kellene.
2020. febr. 12. 10:36
 6/6 A kérdező kommentje:
4-es köszi a választ
2020. febr. 12. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!