Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet, hogy valaki bántalmazó párkapcsolatban él együtt valakivel?

Figyelt kérdés
Mint érzelmi és mind fizikai oldalon. Nem értem. Az elszenvedő alanyok talán élvezik ezt? Mi tartja "együtt" az ilyeneket? Ezek mindkét oldalon mentálisan sérült emberek lehetnek.
2020. febr. 11. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon komplex pszichológiai kérdés, szerintem inkább keress cikkeket, amik ezt részletezik, ott átfogóbb választ kapsz, mint itt. Röviden: igen, ezek általában sérült emberek, sokszor borzasztó családi mintákkal, gyenge önismerettel és/vagy kiszolgáltatott helyzetben vannak.
2020. febr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon bonyolult dolog és igen komplex választ igényel.

Először is meg kell értenünk, hogy mind az ami történik velük, csak tünete valaminek, a dolgok gyökere sokkal-sokkal mélyebben keresendő, mégpedig a múltban.

Ahogy írtad, az ilyen emberek mentálisan sérültek, de azt hozzá kell tenni hogy súlyosan. A legtöbb ilyen ember múltja igen zűrös és ami még fűszerezheti a dolgot, a szülőkkel való kapcsolat. Miért fog ki valaki állandóan alkoholista pasit/csajt? Miért fog ki valaki állandóan olyan pasit/csajt aki bántja? és sorolhatnám a kérdéseket. Ezekre a válasz mindig a múltban keresendő és a szülői házhoz vezetnek vissza, a korai kötődéshez és a szülők viszonyához...

Több oka lehet annak ha valaki együtt él egy olyan valakivel, aki bántja őt. Az első az idealizáció! Idealizálom a párom hogy ő jó, ő meg tud változni, ő nem ilyen stb stb... Nem látjuk azt ami a szemünk előtt van. A második ok lehet a félelem. Félek egyedül lenni, nem tudom egyedül megcsinálni, mindig kell valaki mellém... Az ilyen emberek érzelmileg infantilisek, nem nőttek fel, gyerekkori traumáikat élik át újra és újra feldolgozatlanul... A harmadik ok lehet valami cél! Nekem van egy olyan ismerősöm ki hozzáment egy olyan férfihez aki érzelmileg bántja őt, nem foglalkozik vele stb... de a csajnak célja van! A lány feladta önmagát a gyermekéért hogy felnőhessen valahogy, nem látva azt, hogy ez sérülést okoz a gyermekben és önmagában.

Ezen kívül sok más ok lehet, nem tudom mindegyiket leírni, nem is lehet :)

Az emberi lélek bonyolult és nagyon mély :)

2020. febr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem az a véleményem, hogy az emberek nem bonyolultak, hanem egyszerűen buták sajnos. Persze lehet másra mutogatni meg a múltat okolni, de aki intelligens, az megérti mi miért történt és nem másoknak okoz ezzel fájdalmat.
2020. febr. 11. 18:53
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sarkítasz. Előbb tanulmányozd alaposan a témát, tanulj pszichológiát, mielőtt véleményt alkotsz a témában, mert ez az általánosító okoskodásod pont a te butaságodról tanúskodik. Az intelligencia csak egy faktor, belőled az EQ hiányzik.
2020. febr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az lehet, emiatt is van az hogy még kevésbé értem.
2020. febr. 11. 19:02
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
mert annyira leépít a másik, hogy el se hiszed, hogy nélküle érsz valamit, kellesz valakinek...
2020. febr. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden fekete és fehér. Én jelenleg egy elég mérgező kapcsolatban élek. Nem élvezem. Viszonylag magas az IQ-m, nincs mögöttem fájdalmas gyermekkor, rossz szülői minta, vagy ilyesmi és mentálisan nem vagyok beteg. Fizikailag soha nem bántott a párom, de mégsem lehetek mellette önmagam. Szenvedélybetegség, önzés, ami csak kell egy szar kapcsolathoz. Az ember fia/lánya néha nagyon nehezen ismeri fel az ilyen helyzetet, mert a manipulatív emberek brilliánsan el tudják hitetni a párjukkal, hogy minden rendben.

Nagyon nehéz kilépni. Minden helyzet más. Van, ahol az egyik fél a gyerekei miatt nem tud lépni, van olyan, aki fél az egyedülléttől és lehet még 1000 más ok. Lényeg, hogy ezek a dolgok nem mindig egyértelműek és ne ítélkezz, mert külső szemlélő nem tudhatja, hogy mi zajlik egy kapcsolatban.

2020. febr. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Előbb utóbb úgyis vége az ilyen kapcsolatoknak, ha valaki már felismerte, akkor mire vár?
2020. febr. 11. 19:19
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A bantalmazo emberek nem az elso honapokban valnak azza. Szepen fokozatosan epitik le akar tudatosan, akar tudattalanul a parjuk onbecsuleset. Csak sokszor pont a problema az elso honapokban az idealizacio es a rozsaszin kod. Nem vesszuk eszre a jeleket, mire oda jutunk, mar elhisszuk mi is, hogy nem erunk semmit. Ami tetozi ezt, hogy a koztudatban a verbalis bantalmazas meg mindig nem forrt egybe, a fizikai bantalmazassal, pedig sokszor az durvabb sebeket hagy, mint az utobbi. A verbalis bantalmazas mai napig magasabban uti meg az ingerkuszobot, mint a fizikai, sokan el bagatelizaljak ez miatt. Tegnap vagy 3 kerdes is volt elnyomo kapcsolatokrol, ahol a lany panaszkodik, hogy kontrollalja a srac az eletet, megalazza. Es nem veresrol volt szo, csupan brutalis verbalis agressziorol, egy semmirekello, utolso ringyokent voltak beallitva, es egy anonim oldalon is erezni az irasukon, hogy zavarja a parjuk viselkedese, de meg mindig latnak remenyt, vagy ha mar nem is nem mernek lepni, ezert elnek sokan nagyon fiatalon honapokat, eveket ilyen srac mellett. Arrol nem is beszelve, hogy sokszor ezek az emberek jo vagasuak, megnyeroek, es egy onbizalom nelkuli ember elhiszi, hogy nem lehet jobb. Es tevhit, hogy csak a nok elhetnek bantalmazo kapcsolatban. Szemely szerint nekem is volt ilyen baratnom, egy lelki serult, manipulativ ember volt, masfel evig tartott sakkban, es hitette el velem, hogy en vagyok a fax.
2020. febr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Majdnem olyan ez, mint a drog, csak nem mer, nem akar, nem tud kilépni belőle a bántalmazott fél, többféle segítséget megadva neki. Erős akarat, elszántság kell a lépéshez, hogy kilépjen belőle. Valahol mindkét fél sérült ilyen helyzetekben.
2020. febr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!