Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az új kutya teljesen felforgat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az új kutya teljesen felforgatja az életünket, válságban a kapcsolatunk a párommal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A párommal élek kb 3 éve. Van egy szoba cicánk is akit a párom az utcán talált és befogadtuk olyan 2 évvel ezelőtt. Én most nem dolgozok(de már találtam munkát 1 hét múlva kezdek ha minden jól megy) a párom házában élek.Nemrég az utcán sétáltam és nyüszítésre lettem figyelmes. Hátra fordultam és egy imádnivaló kiskutya volt. Szegény nagyon fázott, le volt fogyva, bolhás volt stb. Nem volt szivem az utcán hagyni szóval haza hoztam. Nem akartam ráerőltetni a páromra, tudtam hogy anya egyik barátnője épp kiskutyát szeretne, küldtem neki képet is és azt mondta hogy ha nem szeretnénk megtartani akkor hozzá nyugodtan vihetjük.

DE a párom teljesen beleszeretett a kutyába. Azt mondta hogy szó se lehet róla hogy idegeneknek odaadjuk. Itt kezdődtek a problémák.

Először úgy volt hogy kinti kutya lesz, csak addig lesz bent amíg összeszedi magát és megkapja az oltásokat. De mostmár kinti-bentinek akarja aminek én nem örülök mert nem szeretném ha piszkosan porosan járkálna a tiszta házban. Arról nem is beszélve hogy nagytermetű lesz és a párom biztos hogy nem fog utána takarítani(most se teszi).

A másik probléma azzal volt hogy csináltunk neki helyet az egyik üres szobában. Vettünk neki játékokat, kutyaágyat meg mindent ami kell. Mégsem tudjuk a szobába szoktatni. Ha egyedül marad vonyít folyamatosan és mindent szétszed. Arra akartam tanítani hogy napközben lehet kint velünk de este a másik szobában kell aludnia mert még nem szobatiszta. Utána olvastam hogy hogyan kell csinálni betartottam mindent de mégis egész éjszaka ugat. A párom első éjszaka a bolhás, férges kutyát behozta az ágyba. Reggel arra keltem, hogy mellettünk fekszik. Raadasul elege lett a kutyaugatásból szóval pár napja a hálószobánkban alszik. Éjszaka arra kelek többször is hogy kibírhatatlanul büdös van és kelhetek fel takarítani + az se kellemes, amikor mennék ki wc-re és belelépek a kutyapisibe. Nem hiszem el hogy őt ez nem zavarja.Nem engedi hogy kivigyem az udvarra mert az osszes oltása még nincs meg és nagyon félti szóval pelust használunk.Azt terveztem hogy ma már a nappaliban alszok mert egyszerűen nem tudok mocsokban, büdösben aludni és ha szólok a páromnak hogy ő is felkelhetne néha akkor megvan sértődve.

Azt se szereti ha rászólok a kutyára ha valami rosszat csinált. Mindig azt mondja hogy nem szeretem és hogy a köcsög macska a kedvencem. Ami amúgy nem igaz mert mióta ittvan a kutyus én csinálok mindent. Én takarítok utána napi 200×, én játszok vele minden nap, én tanítgatom trükkökre (ül,fekszik,pacsi stb), én hordom állatorvoshoz stb. Ő meg foglalkozik vele kb 5 percet. Még akkor se foglalkozott vele amikor 1 hét szabin volt. Mindkét állatot egyformán szeretem de a macska már tudja hogy mit szabad meg mit nem és kevesebbet kell rászólni. Mondtam azt is hogy ha meglesz az összes oltása akkor elkezdhetjük lassan kiszoktatni az udvarra. De azt mondta hogy ha a kutyát kirakom az udvarra akkor megy a macska is. Nem is értem ezt az összefüggést mert a macska kisebb, kb egész nap alszik és nincs vele semmi gond. Benti kutyának inkább valami kisebb testűt szeretnék.

Először jó érzés volt hogy segíthettem egy szerencsétlen állaton de kezdem megbánni mert a párom teljesen bekattant és sokat veszekszünk a kutya miatt.

Nálatok mennyi idő volt mire megszokta a kutya az egyedüllétet? És mikor lett szobatiszta? Volt valami nézeteltérés a pároddal az új kutyus miatt? Hogyan oldottátok meg? Szerintetek hagyjam hogy velünk aludjon(3 hónapos)? Lehet hogy a páromnak van igaza és tényleg rossz gazdi vagyok? Össze zavarodtam és elvagyok keseredve.

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!:)


24/N



2020. febr. 12. 09:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a kutya a baj hanem az hogy ilyenkor kibújik, hogy nem tudtok mindent megbeszélni és ultimátumot állít fel. Ez rendes kapcsolatban nem normális.
2020. febr. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igen, először az "Állatok" kategóriába kezdtem írni, de közben rájöttem hogy a párommal nagyobb a probléma mint a kutyussal.

Csak ha már kiírtam ezt a kérdést akkor gondoltam a kutyatarással kapcsolatban is kérek pár tanácsot:)

2020. febr. 12. 09:46
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy az első mondja, ezer modon meg lehet e ezt oldani de oka van h nem oldjatoj. Pl ugy szab felteleket h nem szamol a kovetkezmenyevel te pedig belemesz. Ok ha behozza a kutyat a szobaba akkor o takarit fel utana. Ha zavarja a kutyavonitas egyutt nézzétek utana (amugy egy kiskutyanal normalis viszont ha a parod kihozza amikor vonyit csak rosszabb lesz mert rajon h igy vonyitassal eleri amit akar) mit kell csinalni es tartsatok be.ki fog gondoskodni a kutyarol ha mindketten dolgoztok? Ki fogja kivinni pisilni-kakilni? Egyebkent abban igaza van a parodnak h hideg van meg egy ilyen kiskutyanak kint es nem kene kint lennie ha nincs meg minden oltasa. Viszont ha a parod ennyire ragaszkodik a kutyahoz neki is tennie kell erte. Ne legy hulye, ne vallalj at minden feladatot
2020. febr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
43%
Mióta van veletek a kutyus? Nem lehet, hogy túl rövid ideje, és még nem szomtatok össze?
2020. febr. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
*szoktatok
2020. febr. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
A kutya kicsi, teljesen normálisan viselkedik. Még felesleges trükkökrr tanítani, kutyasuliban is kb. 8-10 hónapos kortól kezdik. Először meg kell szoknia a helyét, a nevét, mit szabad és mit nem. Az első vezény szó, amit meg kell tanítani neki az "Ide vagy hozzám!". A kutyának egészen kicsi kortól meg kell jelölni a határokat. Következetesen kell nevelni. Ha nincs időtök és türelmetek inkább adjátok egy szeretetteljes helyre. Miután te gondoskodsz a kutyáról, te találtad dönts te a sorsáról. Ha mész dolgozni unalmában rágni fog, mindent. Kialakulhat nála a szeparációs szorongás. Ha feszült a légkör, veszekedtek csak ront a helyzetén. Minél előbb válj meg tőle és add egy alkalmas gazdinak.
2020. febr. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Az a kutya tök normálisan viselkedik, csak ti vagytok rohadt türelmetlenek és idióták.

Mi tenyésztőtől hoztunk egy törzskönyvezett kis seggdugaszt, 3 hónap volt, mire nem szorongott nélkülünk (annak a jele, hogy ugat és szétszed dolgokat) és 4 hónap, mire megtanult jelezni, ha pisilni kell, illetve szabadon engedve a lakásban is a pelusra végezte a dolgát, nem random szőnyegekre.

Másrészt meg könyörgöm, előbb azt a trükköt tanítsd meg neki, hogy ne csessze szét a lakást. Utána pacsizgathattok.

2020. febr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én sem szeretném még kitenni. Majd ha kb 6 hónapos lesz. Csak azt szeretném hogy megszokja azt hogy nem aludhat a szobában. Megpróbáltam úgy hogy először csak kis időre hagytam egyedül aztán egyre több időre. Már azt elértem hogy ha elmegyek zuhanyozni vagy kimegyek a konyhába kaját csinálni akkor nem nyüszít. Délután is néha egyedül hagyom ha boltba megyek vagy ha van valami elintéznivalóm. De az éjszakát nem bírja. De így nem is fogja mert már 3 napja megint velünk alszik a szobában.
2020. febr. 12. 09:59
 9/16 A kérdező kommentje:
Igazából nem szerettem volna megtartani csak segíteni neki hogy ne az utcán kóboroljon és keresni szerettem volna neki egy rendes gazdit. Nincs sok tapasztalatunk, ha megkapta az összes oltást akkor elszeretnénk vinni kutyaoviba hogy segítsenek a nevelésében (ha már mi nem igazán értünk hozzá). Szeretem az állatokat és nem szeretném ha szenvedne vagy rossz lenne neki. Próbálom kihozni a helyzetből a maximumot ezért is tettem fel ezt a kérdést :)
2020. febr. 12. 10:07
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A kiskutyának idő kell. Ha még pici, akkor kb. három hónap kell, hogy szobatiszta legyen - azonban ha pelust használtok, akkor még több idő, hiszen összezavarjátok, hogy akkor lehet mégis bent de mégsem de akkor most mivan? Pelus kuka. Legyen rendszer, napi hatszor, mindig azonos időpontban vidd ki és ha sikerül a pisi kaki, akkor nagyon örülni kell neki, megdicsérni, virslit is kaphat érte.

Nektek mindenképp kutyaiskola kéne, de mindkettőtöknek, ahol mindkettőtöknek elmondják a kutyázás alapjait, hogy mi jó a kutyának és mi nem. Az, hogy rászólsz, nagyon jó, nagyon fontos, a kiskutyát ilyenkor lehet megnevelni. Ha valami az elején kicsúszik a kezetek közül, akkor nagyon nehéz lesz később kinevelni a rossz viselkedést.

Három hónaposan ne aludjon veletek. Most még meg kell szoknia, hogy van idő, amikor nem vagytok ott (amikor dolgoztok akkor is egyedül lesz, meg kell szoknia). Az oké, hogy ne legyen az udvaron, de akkor legyen az előszobában, nappaliban, ahol van helyetek. Mivel már volt az ágyban, így jó pár nap lesz, amíg abba hagyja az éjszakai sírást. De abba fogja, ne aggódjatok.

A kutyával "keménynek" kell lenni az elején, máskülönben a fejetekre nő. Azt meg ti se szeretnétek, hogy ne bírjatok egy nagytestű kutyával. Ha túl van tutujgatva akkor nem fogja tudni, hogy nem ő a főnök, és majd csak azt veszitek észre, hogy megmorog, megkap, stb. Szóval most neked van igazad, legyél vele kemény.

De összeségében tényleg kutyaiskola, mert a párod totál más elveket (ráadásul nagyon rossz elveket) vall a kutyanevelés terén. És ebből nagyon-nagyon rossz dolog fog kisülni, láttam már ilyet... Mond meg a párodnak, hogy egyikötöknek sincs tapasztalata ebben, nem értitek a kutyát, kell nektek egy szakértő.

2020. febr. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!