Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párommal nem tudok lelkizni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal nem tudok lelkizni, de nem szeretnék szakítani. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Már egyszer szakítottam emiatt, mert úgy éreztem, nem igazán tudunk beszélgetni. Csak felszínes dolgokról. Én nagyon szeretek lelkizni, ő nem. Már kértem, mielőtt szakítottunk egyszer, hogy próbáljoneg jobban megnyílni, de egyszerűen ő nem olyan. Ezért úgy éreztem az a helyes döntés, ha kilépek a kapcsolatból. De nem tudunk egymáson túllépni, mindvégig nagyon hiányzott, és kiderult én is neki, egy év után újra össze futottunk, és szakítás után rajottem, hogy talán nem volt jó ötlet kilepni a kapcsolatból. Ezért újra osszejottunk. Az elején jó is volt és próbálkozott ő is, én is, hogy minden sínen legyen. De most megint úgy érzem hogy elojon ez a probléma. Próbálom neki mondani, meg próbálom megosztani vele amit érzek, de általában egy szavas válaszokat kapok erre. Nem vagyok híve annak hogy mindig lelkizni kell, de az hogy szinte soha, az őrületbe kerget.. Nem szeretnék szakítani, mert szeretem, de nem tudom mit tudnék ezzel kezdeni. Valami javaslat? 21/l

2020. febr. 27. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Mi az a lelkizes ?
2020. febr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy olyan emberrel akarod leélni az életed, akivel alapvető kompatibilitásbeli eltérések vannak?

Ehhez túl fiatal vagy.

2020. febr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Első nem tud az érzelmeiről beszélgetni a párjával és az sem osztja meg vele hogy mit érez gondol.

Kérdező ennek egyetlen kimenetele lehet hogy találsz valakit akinek kiöntheted a szíved. Ez vagy egy olyan fiú lesz aki később több is lesz barátnál vagy olyan aki barát zónás lesz és ő fog többet gondolni a dologba vagy ha szerencséd van nőnemű barát lesz. De valaki lesz. Persze ettől még a pároddal való kapcsolatodból hiányozni fog de megtanulod mással kiélni ezt. Hogy ez később a kapcsolat rovására megy e az a jövő zenéje. De maga a forgatókönyv szinte borítékolható.

2020. febr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Ugyanebben a helyzetben vagyok a barátommal... Több, mint 1 éve együtt vagyunk, de sokszor elbizonytalanodom, hogy tényleg szeretnék-e benne maradni ebben a kapcsolatban. Többször is felmerült bennem a szakítás gondolata, beszélgettünk is már erről a páromról, de végül mindig ott kötöttünk ki, hogy mennyire fontosak vagyunk a másiknak és szeretjük egymást. Nem tudom mit tegyek, mert sokszor hiányérzetem van amiatt, hogy nem tudok vele bármit megbeszélni, de érzem úgy, hogy ő a lelki társam. Ő is ugyanúgy nagyon szűkszavú, ha érzelmes vizekre evezünk, szóval ő sem szeret lelkizni, pedig nekem néha nagy szükségem lenne rá. Viszont szerintem nem tudnám őt elengedni és lehet, hogy nem is találnék nála jobbat, aki ugyanígy elfogad és törődik velem. 19/L
2020. febr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%

Férfiak jó része nem bírja a lelkizést, ebből induljál ki. A feleségem ezeket a dolgokat a barátnőivel beszéli ki,többet tudnak rólam mint én saját magamról. De ha nekem kéne végighallgatnom azt a sok fecsegést, akkor a világból kiszaladnék.

Szóval vagy keresel más személyt akinek kiöntheted a lelkad, vagy keresel más férfit, aki képes meghallgatni.

2020. febr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is abban a hitben ringattam magam, hogy vannak jó barátnőim, akikkel ezeket kielhetem. De mégis a párommal töltöm a legtöbb időmet, és hiányzik az esti beszélgetés. Általában fekszünk egymást mellett a tv előtt, és valahogy nem jön vele úgy a téma.. Nagyon ritka amikor úgy érzem de jót beszéltünk.. Viszont nagyon rossz volt nélküle amikor nem voltunk együtt.
2020. febr. 27. 20:20
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem nélküle volt rossz, hanem a társad nélkül.

Konkrétan nem ő hiányzott olyankor, hanem azok a dolgok, amiket meg tudott adni.

Ha ennyire nem vagytok közös hullámhosszon, akkor nem sok értelme van együtt lennetek.

2020. febr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Nekem anno a volt feleségem kb 10év után mondta, hogy min nem vagyunk lelki társak,csak fekszünk egymás mellett. Megkérdeztem tőle, hogy mi az amit szeretne elmondani és nem hallgattam meg? Erre azt válaszolta, hogy amikor ő elkezdi a mondókáját én már a felénél unom és ebben tökéletesen igaza volt. Nem voltunk soha egy hullámhosszon, én a lényegre szorítkozom, általában azt mondom el a partneremnek ami rá tartozik vagy amiről kikérem a véleményét. A volt feleségem annyi felesleges dolgon agyalt, hogy csak annyit tudtam rá mondani, hogy irigylem a problémáidat. Tudom hogy ez így keményen hangzik, de egyszerűen ilyenek vagyunk.
2020. febr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem egyáltalán nem hangzik keményen. Én is szoktam így érezni, amikor ő beszél valamiről, amit tudja hogy úgysem fogok érteni (kocsik, kütyük stb.) és észre sem veszi hogy témát kéne váltani.. De én meg rajta látom hogy nem érdeklik azok amik engem, és tudom hogy ez probléma. De igy van, a jövő zenéje hogy mi lesz. Köszönöm a válaszokat
2020. febr. 27. 20:40
 10/11 anonim ***** válasza:

"Általában fekszünk egymást mellett a tv előtt, és valahogy nem jön vele úgy a téma.. "

Első körben kapcsold ki a tévét. Közhelynek hangzik, de amíg megy az a színes doboz, nem lesztek képesek teljesen egymásra figyelni. Alapból ki kéne tenni azt a vackot a hálószobából, nincs ott helye.

Szex után próbálj lelkizni vele. Férfiak akkor a legfogékonyabbak erre. Szükségünk van rá az intimitáshoz.


Aztán meg van sokféle ember. Valaki jobban szeret ilyenekről beszélni, mint más. Én például a problémáimat ritkán mondom el, de akkor jó ha valaki meghallgatja. Ezért tudom, hogy ez másra is igaz.


F

2020. febr. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!