Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a dohányzás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a dohányzás miatt kezdek teljesen kiábrándulni a barátomból?

Figyelt kérdés

Több, mint 4 éve vagyunk együtt és való igaz, hogy amikor összejöttünk is dohányzott, de nem ilyen szinten és ez már nagyon zavar. 27 éves és már napi 2 dobozzal simán elszív, főleg amikor dolgozik, szabadnapján valamennyivel kevesebbet, de még az is sok. Emiatt állandóan büdös, már megcsókolni sincs gusztusom. Úgy nőttem fel, hogy a szüleimnek mindig mindennél fontosabb volt a cigi, még az sem zavarta őket, ha nem volt mit ennünk és sajnos mostanság látom, hogy a barátom is pontosan ugyanilyen. Igaz, hogy jó anyagi helyzetben vagyunk, de ha nem így lenne biztos vagyok benne, hogy neki is a cigi lenne az első. Ezt leszámítva minden rendben van köztünk, nagyon szeretem és tudom, hogy ő is engem, de az utóbbi 1,5-2 évben annyival többet gyújt rá, hogy már nagyon zavaró számomra. Próbálom vele megbeszélni, hogy legalább csökkentse le valamennyivel, de mindig vita lesz belőle és persze az a vége, hogy lemegy és elszív pár szálat aztán, ha bejön az udvarról úgy tesz, mintha nem történt volna semmi, nem is beszéltünk volna róla. Szomorúnak tartom, hogy nem zavarja egy kicsit sem, hogy emiatt undorodom tőle. Nem szeretnék vele szakítani, mert szeretem, de közben kezdek ki is ábrándulni belőle. Mi lenne a jó megoldás?

24/L


2020. márc. 1. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nem igazan van más lehetőség, mint szakítani. Ha már most ennyire zavar, mennyire fog 5-10 év múlva? Nem fog leszokni miattad. Legfeljebb maga miatt, de a napi 2 doboz az nagyon durva függés.
2020. márc. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem is várnám el, hogy leszokjon miattam, csak annyit szeretnék, hogy kevesebbet gyújtson rá. Amikor összejöttünk elég volt neki egy doboz 2-3 napra és ezzel nem is volt gondom. Eleinte arra fogta, hogy stresszes a munkája és mások ilyenkor inni kezdenek, de ő a cigitól tud lenyugodni, viszont azóta munakhelyet váltott, de a láncdohányzás megmaradt ugyanúgy.
2020. márc. 1. 09:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem ajánlottad neki az e-cigit?
2020. márc. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Vettem még régebben neki e-cigit, nagyjából kétszer kipróbálta és azóta a polcon pihen. A legnagyobb gond, hogy szerinte ő nem gyújt rá egyáltalán sokat, nem érti, hogy hogyha van rá pénze és semmiben sem szenvedünk hiányt akkor engem ez miért zavar ennyire. Egyszerűen nem tudja megérteni, hogy azért zavar, mert szörnyen egészségtelen, büdös is nagyon és szerintem egyetlen normális ember sem szereti, ha bármilyen függőségben szenved a párja.
2020. márc. 1. 09:07
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

ma 09:02 E cigi semmit nem ér annak aki sokat szív és nincs elhatározás, hogy leszokik.

Kérdező, te semmit nem tudsz tenni. Változtatni nem fog, csak ha saját elhatározásból teszi. Vagy elfogadod így, vagy szakítasz. Én, napi 3 doboznál járok. A párom nagyon szeretem, de ha választani kéne, valószínű a cigi. Mert már annyira függő vagyok.

2020. márc. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Dobd ki és keress másikat!
2020. márc. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
100%
A cigaretta az egyik legundorítóbb függőséget okozó drog. Ha füvezik, legalább beáll; ha alkoholt iszik, berúg; ellenben a cigarettával, ahol semmit sem kap vissza, inkább szálanként 5 percet elpazarol az idejéből. Leszoktatni szinte lehetetlen, mert az ő fejében dől el. Nekem 10 év után sikerült leszoknom, sokadik próbálkozásra. Ha nem lehet vele beszélni sem, és ő sem látja be, hogy durva, amit csinál, akkor a "megszoksz vagy megszöksz" elvet kell alkalmazni, sajnos más út nincs.
2020. márc. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad, kezdesz teljesen kiábrándulni a párodból, akkor ahogy a sztori halad, úgy tűnik ez a folyamat szépen révbe ér, aztán gondolom logikus lesz, hogy szakítasz vele. Szerintem ez elég jó megoldás :D


Neked van egy elképzelésed, megvan, hogy mihez vonzódsz, mihez nem, elmondod neki, hogy téged mi tenne boldoggá, többször is, ő pedig nem foglalkozik vele, hanem veszekedtek. Szerintem ez nem akkora szerelem és megbecsülés, mint ahogy hinni akarod.


Ha tényleg békét akarsz, vagy elfogadod - de nem akarod elfogadni, neked ez nem tetszik - vagy nem fogadod el - ő nem változik, ezt vedd észre -, el kellene hagynod, mert mást szeretnél. Persze, persze, várhatsz még x ideig, hogy vajon változik-e... de nem esélyes, ha normálisan beszélni se tudtok erről, csak veszekedni.

2020. márc. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!