Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért mondhatta ezt? Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondhatta ezt? Hogyan tudnék továbblépni?

Figyelt kérdés

Párommal a múlt héten elég komolyan beszélgettünk a következő témákról: karrier, család-gyermek, kapcsolat, szex. Megbeszéltük az ezekkel kapcsolatos gondolatainkat, esetleges nézeteltéréseinket, megpróbáltunk minél több szemszögből megközelíteni a dolgokat; a lényeg a lényeg, elég mélyen, egymásra hangoltan, felszabadultan tudtunk ezekről beszélgetni. Aztán mikor kicsit jobban beleástuk magunkat a szex témába, benyögte (mikor már 3x kérdeztem, hogy mennyire lát vonzónak), hezitálva, hogy amúgy sosem voltam igazán a típusa.... Na és ezen azóta sem tudtam túltenni magam. Hiába próbálja megmagyarázni, hogy ő azt nem úgy értette, hanem úgy, hogy ő kevesebbet igényli az együttlétet. Egyszerűen mintha pofon vágtak volna... azóta persze teper, kedveskedik, de szexuálisan továbbra sem közeledik felém, így meg aztán pláne nem tudom magam a kimondott dolgokon túltenni. Pedig nagyon szeretném. Ez hatással van rám, bármennyire próbálok ellenállni. Ti mit tennétek?

(2 éve vagyunk együtt, idén nyáron lesz az esküvőnk. Gyermekvállaláson is gondolkodtunk, de azzal még várunk.)



2020. márc. 5. 07:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért mondta ezt, mert ez az igazság. Miért akarsz továbblépni ezen? Alapból talán nem feltétlenül baj, ha valaki azt valja, hogy nem olyan külsővel rendelkezik a lány, amit ő elképzelt, amikor korábban az ideális nőt lefestette magának, de aztán a személyisége megfogta és így is tud vonzódni hozzá stb. stb.

Emellett azt mondod, nem közeledik hozzád szexuálisan, és ez össze van mosva azzal, hogy nem vagy az esete...

Sokkal nagyobb problémának tűnik, hogy idén lesz az eskövűtök, de a párod nem is közeledik hozzád szexuálisan. Lehet nagyokat beszélgetni, meg lelkileg kitárulkozni valakinek, ettől még szerintem elég nagy gond ha szexuálisan nincs elég inger. Azt gondolom, le van már szervezve ez a párkapcsolati esemény, amiből mindketten nagyon cikinek éreznétek visszalépni, meg mit szólna a másik, megbántom, meg a család, meg az ismerősök, nevetséges lenne, és egyébként is akkor elpazaroltátok az időtöket, ha most nem ér révbe ez a kapcsolat. De ha nem is akar veled szexelni a pasi, még eskűvő elött sem, akkor mégis mi a várakozás? De ezt te is érzed, hogy nem normális. Miért kell a szőneg alá söpörni? Nem fog megváltozni a helyzet, azért mert házasok lesztek. Simán meglehet, hogy nem tart téged szexuálisan eléggé izgatónak. Simán lehet, hogy más jobban felizgatja, csak már van egy bejáratott kapcsolat a zsebetekben, sok szép terv, amit kivetítettek egymásnak. Nagyon nehéz ezek után kimondani, hogy nem stimmel a dolog!

Biztos te is jól ismered a mondást amikor kibeszélik a párokat, hogy jaaaj, ők is csak összeházasodtak, hátha majd utána jobb lesz a kapcsolat, de persze nem lett jobb... x év után elválnak, vagy megy a megcsalás.

Ha annyira jól meg tudtatok beszélni mindent, a kérdésben felvetett szerinted legnagyobb problémát miért nem? Ha esetleg nem akarjátok sutba dobni a szövetségeteket, mert egyébként biiztos majd szép családot tudnátok rittyenteni mindketten az elkötelezett hozzáállásotokkal, esetleg majd 10-20 év múlva nyitott kapcsolattal, mert rájön valaki, hogy mégis csak másokhoz jobban vonzódik és ezt nem akarja veszni hagyni, akkor csináljátok... Nekem ez nagyon nem vonzó, de nem az én életem.

2020. márc. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál. Igen, elsődleges szempont számomra is, hogy ezt megbeszéljük, azonban a nyoma, lelki hatása az egésznek, amitől szeretnék megszabadulni... Pontosan ezek a gondolatok keverednek bennem is, hogy ez így nem lesz jó. Fu. Nincs más, mint újra, a lehető legőszintébben megbeszélni az egészet.
2020. márc. 5. 09:23
 3/4 zol56 ***** válasza:

1es válaszolónak igaza van.

Azért mondta mert ez van.

Attól még lehet jó ember és szerethet is.

Azért az kérdés, hogy Te erre terveznél e egy családot vagy elfogadod azt hogy nem vagytok egymásnak az igaziak.

Mondjuk egy kapcsolat úgy is lehet hosszútávú hogy a felek nem égnek benne maximális tűzzel.

Szerintem érezned kell...

2020. márc. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az igazsag az, hogy en imadom, hogy vonzónak talál a fium.

Ez az alapja a ffi-nő kapcsolatnak.

Így aztán nem is értem a kérdést.

Baratok vagytok, vagymi?

2020. márc. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!