Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tönkrement a kapcsolatunk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tönkrement a kapcsolatunk, hogy hozzuk helyre?

Figyelt kérdés

NEM szakítani akarunk, hiába néz akárki hülyének, nem erre a tanácsra van szüksegünk, mégha sokak szerint csak ez lenne a megoldás.


Ha kívülálló lennék, én is szakitást ajánlanék, de túl sok időt és energiát fektetünk ebbe a kapcsolatba,és a lényeg hogy még szeretjük egymást.


Sajnos a páromnak az elején volt egy nő ügye.. Konkrétan nem csalt meg fizikailag, de érzelmileg igen.. Ez van hatással az egész kapcsolatra mert sajnos depressziós vagyok, 5 éves sztorikat se tudok feldolgozni..

Ezt a nő ügyet megbeszéltük, teljesen megváltozott mindenki szerint jó irányba, évekig jó is volt minden, veszekedések sajnos szülők miatt voltak.. Mindkét felől problémás volt a család.

2 éve egy hazugságon kaptam a párom, nagyon nagyot csalódtam benne, ugyanis a hátam mögött csinált olyan dolgokat, amit folyamatosan tagadott előtte, hiába "gyanúsítottam" meg elotte többször is.


Bevallom, ezek miatt egy hárpia lettem. Sokszor veszekszem vele, állítása szerint ő mindent elmond nekem, de félek hogy valójában úgy gondolja, hogy inkább nem mondja el, mert veszekednék, és túl féltékeny vagyok.


Ez mind igaz de nem bírom kontrollálni magam, ő meg állandóan csak ront a helyzeten. Apróbb hazugságokkal, és "elfelejtettem" dolgokkal.

Például, hogy egy nő este 9kor irogatott neki sms-t munka miatt elvileg.

Pedig aznap volt egy megérzésem, kérdeztem hogy a munkából kifolyólag volt valami nő ügy esetleg? Ugyanis el kellett utaznia a meló miatt, én meg azt álmodtam, hogy megcsalt és rossz érzésem volt egész nap.

Azt mondta nem, este mégis irogatott egy nő.

Oké látszólag tényleg csak munka miatt, de hát kérdeztem tőle!


Mikor számon kértem azt mondta, hogy csak telefonon beszéltek, és elfelejtette ezt mondani mikor kérdeztem, nem tartotta nagy dolognak.


Na leirva ez igy gyerekes semmiség, de nekem olyan mintha direkt nem mondaná el, főleg, hogy több hasonló dolog van. (nem feltétlen nő ügy)


Sajnos én rontottam el az egészet a féltékenységemmel, dührohamokkal és hisztivel.

Egy házisárkánynak érzem magam, aki mentálisan nagyon labilis. Nagyon.

Alapvetően boldog vagyok vele, nagyon szerettem, és úgy érzem szerelmes vagyok még.

A szexuális kapcsolatunk is teljesen jó mindkét oldalról.

Hetente tartunk nagyobb megbeszélést, viszonylag jó, de hét közben mindig balhé van.


Ez egyébként januárban kezdődött, mert plusz munkákat kell elvállalnia ház vásárlás miatt, és nagyon elhanyagolt, bevallása szerint is.

Kiakadtam ezen és azt mondta neki elege van, szakít.

2 nap múlva lenyugodtunk és átbeszéltük, de azóta csak idegeskedem.. Idegroncs lettem teljesen.

Úgy érzem nem akar engem, és ellök magától, ennek hatására én meg csak rontok a helyzeten a legapróbb dolgok miatt is.


Tegnap annyira összevesztünk, hogy már mindketten azon voltunk, hogy pár hónapig ne lássuk egymást.

De nekem ez egyenlő a szakitassal. Miért lenne jó, ha nem látom a párom, nincsenek közös dolgaink? Csak elidegenedünk egymástól.


Ezt nagyon elrontottam.

Szeretnék pszichológushoz menni mert velem van a baj. De így már a kapcsolatunkkal is. Nem tudom hogy legyen minden jó megint?

Felejtsük csak el ezt az időszakot?

Szerintem kiszeret belőlem lassan, hiába mondja hogy szeret.


Kérlek segítsetek


2020. márc. 9. 08:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, hogy se a szerelem, se a bizalom nem jön vissza, ha egyszer elveszett.

A leírásod alapján nekem pont úgy néz ki, hogy ő azóta is más nőkkel kavar, miközben a szemedbe hazudik. Te meg így hiába akarod legyőzni a féltékenységet, ez már inkább át fog menni a beteges, túlzott féltékenységbe.

Biztos van valami jó abban, ha látni se bírjátok egymást, állandóak a veszekedések, hazugságok, jelenetek, meg meetingeltek állandóan, de minőségi együtt töltött idő nincs. Ha ti ezt élvezitek, és erre vágysz egy életen át, akkor sok boldogságot! Nem fogtok unatkozni.

Csak léccí gyereket ne csináljatok ebbe a bolondok házába!

2020. márc. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Segítséget kértem, nem pedig azt hogy bolondnak titulálj!


Nem gondolnám, hogy megcsal mert nem lenne rá lehetősége,és ezektől eltekintve foglalkozunk a másikkal

2020. márc. 9. 08:41
 3/15 anonim ***** válasza:
10%
Helyre lehet hozni, de ebben neki is partnernek kell lennie. Ha nem az, nem tudsz mit tenni. Először is a te problémáid tedd helyre, nehogy ezen múljon. Aztán üljetek le és beszéljétek meg, ha már normálisan tudsz viselkedni.
2020. márc. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Én pszichológust és párterápiát javasolnék, ha szakítani nem akartok. Azonban a terápia hónapokig fog tartani, erre fel kell készülni mentálisan. Csak akkor működik a terápia, ha mindketten akarjátok.
2020. márc. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

A JÓ párterapeuta nem fog erőltetni egy olyan kapcsolatot, ami menthetetlen. Viszont segít lezárni és tovább lépni.


Erre a kérdező egyáltalán nem nyitott.


Úgyhogy marad a hagyományos út: halálig ragaszkodni egy s2ar kapcsolathoz, mert nem mer egyedül maradni.

2020. márc. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az 5-ös válaszolóval.


Kérdező! Neked önmagadban szükséged van szerintem egy pszichológusra, párkapcsolat ide vagy oda. Ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy bolond vagy. Sőt! Felismerted, hogy olyan mértékű a lelki problémád, ami külső segítség bevonását igényli. Ez tök jó!


Van személyes tapasztalatom a témában: tavaly ment tönkre a házasságom, elváltam a férjemtől. Annyi a különbség, hogy én teljesen vakon voltam hosszú ideig, egy véletlen folytán derült ki, hogy ’nőügyei’ vannak. Totál sokk, depresszzió-közeli állapotban voltam én is, ment ezerrel az önhibáztatás, mint ahogy most te is csinálod. Párterápia, pszichológus…végigmentem ezen. Én már tisztán látok, mert már kijöttem a nagyon erős érzelmi felindultság, zaklatottság állapotából (krízis) és utólag teljesen irreálisnak tartom az első reakcióimat és kvázi hülyének látom akkori önmagamat….hogyan gondolhattam, hogy saját magamat hibáztattam amiért félrek.rt a férjem?? De sajnos a legtöbb nő így reagál….te is, én is. Magunkban kezdjük keresni a hibát és ösztönből ragaszkodunk a kapcsolatunkhoz, mert ez jelenti a biztonságot számunkra, még akkor is ha szar.


Tudom, átérzem, hogy milyen lelki állapotban lehetsz most. Hidd el!

Keress párterapeutát, pszichológust, stb.


Teljesen igaza van az 5-ösnek abban, hogy egy JÓ terapeuta vagy pchichológus nem fogja javasolni, hogy benne maradj egy szar kapcsolatban. Sőt nem fog javasolni semmit, mert ez a te döntésed. (Nekem utólag mondta el a terapeuta, hogy ő az első perctől látta, hogy a házasságunk menthetetlen, de ezt így nem lehet megmondani senkinek. A hónapokig tartó beszélgetések után jöttem rá magamtól.)

2020. márc. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

6-os vagyok megint.

Még azt elfelejtettem leírni, hogy nekem azt mondta a pszichológusom, hogy krízisben nem lehet döntést hozni. Te most abban vagy. Tényleg keress segítséget, kezdj el dolgozni magadon, ez az első lépés. Aztán majd alakulni fognak a dolgok.

2020. márc. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

Nekunk is ez volt. Most 6 eve elunk mar egyutt es 2 eve rendszeresen csalom. Tarskeresokre regisztraltam es keresgelek. Tobb szeretom van mindig rendszeresen. Megerdemli. Elotte en voltam a feltekenykedo hulye... Most o az :D A megcsalas klasszikus tuneteit produkalom.

N

2020. márc. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

De önmagában nem szar a kapcsolat,nem annyira mint másoknál...

Mindig megyünk kirándulgatni,ide oda,sose unalmas a hétvége, út közben is mindig van téma bőven.

Alapvetően sokat tudunk mindenféle dologról beszélni, mégegyszer mondom tuti hogy fizikailag nem csalt meg. Ebben biztos vagyok,annyira azért ismerem. Még ezek ellenére is és ez nem elvakultsàg, tudom meddig megy.


Tehát nincs minden veszve, ezért ragaszkodom hozzá,mert szeretem, szerelmes vagyok, sajnos sok helyen durvább dolgok is vannak. Dobjam el ilyenek miatt, és majd végül 2x rosszabbat kifogok,meg bánni fogom. Nem az első hosszabb kapcsolatom,ha úgy vesszük az előzőben ilyenek nem voltak, tökéletenek tűnt minden és egyszercsak két hét alatt tönkrement.

Vele meg már benne voltam a rosszban is mégis helyrehoztuk.

Én alapjáraton féltékeny vagyok, ezen nagyon sokat senki nem segít, tehát ez bárki mással fellépne a kapcsolatban.


Ezért nem akarok véget vetni,mert ő is nyílik és én is.

Ha félretesszük ezeket,nagyon jól elvagyunk, azért ezek a veszekedések nem mindennaposak, és tudjátok látni lehet azt ha valaki szeret..

2020. márc. 9. 11:37
 10/15 A kérdező kommentje:

Értem egyébként ki mit mond, persze nem egészséges kapcsolat,de azért valljuk be,vannak sokkal rosszabbak!


Nem mesélek be magamnak semmit,de

1. Nem csaljuk egymást - ez jó

2. Jó a szexuális életünk - tehát ez is alapozza hogy ilyen téren okés minden

3. Ezen felül sokat beszélgetünk, nem lapos és unalmas a kapcsolatunk

4. Szeretjük egymást,ezt azért aki ismer minket látja



Viszont valóban vannak bajok

1. Van amit ő nem úgy gondol,nem tart fontosnak,vagy elfelejti mert nem érdekli annyira.. ebből én az hiszem hazudik és titkolózik

Mint pl a telefonos eset, nyilván nem azért nem mondta mert titkolni akarta csak semmiség nem tartotta

2. A mentális bajom sajnos nagyon édesapám jellemére vall , plusz nem volt olyan könnyű gyerekkorom...

3. Igen betegesen féltékeny vagyok,ezen kell változtatni, IGYEKSZEM MINDIG IGYEKSZEM de aki tudja milyen az átéli hogy elég egy kis löket

4. Túl messzire mentünk..



De javítható..

2020. márc. 9. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!