Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek ez nem furcs/gáz?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez nem furcs/gáz? Költőpénzt kell kérnem a barátnőmtől.

Figyelt kérdés

Az új barátnőmmel nagyon jól kijövünk (kb. 1,5 hónapja vagyunk együtt).

Rólam pár szót: Multinál dolgozom, afféle vezetőként műszaki területen, nem keresek vele rosszul, sőt, határozottan jól.

Itt jön a probléma: Iszonyatosan rosszul kezelem a pénzt. Nem, hogy folyik, gyakorlatilag ömlik ki a kezemből. Komolyan minden sz**ra elb**as*zom. Lángos az aluljáróban otthonra, előre elkészített kukroica sali (amit 5 perc otthon megcsinálni) a Sparból, pisztácia, 28 féle fűszerkeverék, szerintem a lényeget levettétek.

A barátnőm a fejét fogta, mikor erre rájött, úgyhogy mikor összejöttünk, "bevonta" a bankkártyám, nem hordhatom magammal, kb ő bevásárol mindent (költségek felesbe). De szórakozni kell, ha készülök valahova a haverokkal, mindig ad, csak haverok is kiröhögnek, meg nekem is olyan szokatlan a helyzet.

Ti mit gondoltok erről? Nem furcsa? 30/f, 28/n


2020. márc. 18. 08:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az a furcsa, hogy 30 éves vén fejjel nem tudsz pénzzel bánni.

Magadtól mennyit teszel félre havonta?

2020. márc. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%
Na jó, ez tényleg nincs rendben. A saját pénzedet úgy osztod be vagy bszod el, ahogy te szeretnéd.
2020. márc. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell tudnod, hogy ez neked oké-e. Ha normális a barátnőd, akkor igazából hálás lehetsz neki, mert maradni fog pénzed, így tudsz félrerakni. Nekem anyám volt az, akit a párja tanított meg spórolni. Ahogy összeköltöztek a párja kezdte el kezelni a pénzt, és mindjárt kiderült, hogy anyám nem is olyan csóró, mint hitte. :D Náluk ez már több tíz éve működik, és már nem kell a párjának beosztani a pénzt, mert anyám megtanulta, hogy hogyan kell normálisan kezelni a pénzt. Nálatok csak max annyi a fura, hogy kevés ideje vagytok együtt és már így "belemászik" a pénzügyeidbe, de mondom, ha normális a barátnőd, akkor szerintem ez hosszútávon a hasznodra fog válni, lesz félrerakott pénzed és megtanulod beosztani.
2020. márc. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Sztem jó hogyha megfogja kicsit a pénzt neked, örülj h nem ő akarja elverni a pénzed mint egynéhány. Ha a haverok előtt ez gáz neked, akkor nem kell elmondani nekik, ennyi készpénzt hoztál magaddal és kész. Nem sok közük van hozzá h ti hogyan éltek. Ha te úgy látod h jó hatással van rád a párod, akkor ne erdekeljen másoknak ciki ez vagy nem. Ezt neked kell érezni hogy, jó e így és megbeszélni a barátnőddel.
2020. márc. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen, normális a lány, és igazatok van, jó, hogy ha figyel erre. Félrerakni? Havonta maximum 80-at.
2020. márc. 18. 08:47
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Furcsa is meg gáz is. Csoda, hogy egy értelmes nő szóba állt veled.
2020. márc. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
26%

Meg kéne tanulnod beosztani a pénzt. Ha nekem megy 23 évesen, úgy, hogy csak 5 hónapja dolgozok, akkor neked is kéne.


Először is vond le a kötelező költségeket a fizudból. Lakbér, rezsi, havi kaja stb. A fennmaradó részt pedig oszd be úgy, hogy meghúzol egy határt és csak annyit költhetsz el egy hónapon belül.


Az én példám: nettó 300-at keresek plusz cafeteria. Jelenleg nem albiban lakok, hanem szüleimnél, így a költségem csak kajára kell havi maximum 30 ezer(SZÉP kártyára is kapok vendéglátás alszámlára 16 ezret), bérlet a bejáráshoz 14 ezer. Így jelenleg marad kb 256 ezrem egy hónapra. Ebből azt célzom meg, hogy minden hónapban 150 ezret félre tudjak tenni. Vagy akár többet is. Tehát van nagyjából 100 ezer forint költőpénzem egy hónapra, de azt akkor tényleg soha nem lépem túl. Amikor albiban laktam, nyilván kevesebbet tudtam félretenni, 80-100 ezret havonta, de épp ezért is költöztem inkább haza. Persze ha valami komolyabb dolgot vennék, mint mondjuk múltkor egy ipadet 130 ezerért, akkor értelemszerűen túllépem a havi keretet, de az nemis a haviból megy, hanem a korábban már félrerakott pénzemből.


Nekem így jelenleg van 500 ezer forint megtakarításom, és csak fél éve dolgozok! És nem kislábon élek, márkás, drága ruháim vannak, járok fodrászhoz, körmöshöz, edzeni, le van már foglalva nyaralás is, vettem múltkor ugye ipadet stb. Ezzel számolva 2-3 év múlva már tudok venni lakást :D Szóval így is lehet ezt csinálni, ésszel kell költekezni, és akkor nem leszel leégve minden hónap végére. Meg nem a barátnődnek kell beosztania, mert ez tényleg ciki.

2020. márc. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem ertem, az alapjan amit irsz legalább 500 a havi nettód. Komolyan egy aluljárós lángos meg sparos kukorica sali a sarkalatos pont? En is kb igy keresek, most vettem lakást, 400e-s telót, stb, mert hát ennyiből kijön.
2020. márc. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szereti rövid pórázon tartani az embert.
2020. márc. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te kifejezetten nem keresel jól, ha ezek a költségek számodra azt jelentik, hogy ömlik a kezedből a pénz. De ez meg is látszik a stílusodból.
2020. márc. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!