Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy tudnam felulirni magamban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudnam felulirni magamban a korabban megalmodott eletemet?

Figyelt kérdés

Eveken keresztul egyutt voltam egy ferfivel aki mindent megadott nekem, megis hianyerzetem volt, megsem voltam boldog, minden lelkesedesemet elvesztettem.

Ami leginkabb hianyzott barmilyen rosszul is hangzik de az ambiciok, a nyitottsag, az hogy nagy celjai legyenek amik osszeegyeztethetok az enyemekkel, hogy o akarjon lenni a csaladfenntarto es ezt meg is tudja valositani, hogy tanultabb legyen nalam, hogy o is tudjon anyagilag beletenni a kapcsolatba ne csak en. Valamiert nem ereztem annyira ferfiasnak a paromat, nem ereztem hogy o a “ferfi a haznal” es igy valamiert nem is ereztem igazan nonek magam mellette.

Ezek a negativ erzesek vegul elhatalmasodtak rajta ahogy telt az ido, egyre kevesbe ereztem jol magam a kapcsolatban es vegul ugy dontottem a szakitas a legkorrektebb megoldas.

A fent emlitett problemak azonban egyaltalan nem szimpatikusak nekem, de valamiert nem vagyok kepes kitorolni oket es valamiert megis szamit ez nekem legbelul. Nem szeretnem hogy barmi azok kozul szamitson a parkeresesnel, annyira nagyon orulnek ha csak az lenne a szemem elott hogy szeressen engem es semmi mas nem szamitana. Hogy lehet ezt a gondolkodast magamba kodolni? Hogy valtoztathatom meg magamban az elvarasaimat a ferfiakkal es a parkapcsolattal szemben?

Es lehet hogy komolytalan kerdesnek tunik, de nekem tenylegesen nagy problemat okoz es megkeseriti az eletemet, es hiaba probalkozom nem tunnek el egy csettintesre, mindig a megalmodott, elkepzelt eletemet akarom megvalositani.

22N


2020. márc. 22. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Miért kellene átprogramoznod magad? Azért, mert most éppen az a trend, hogy fogadj el mindent és mindenkit, ahogy van? Mindenki erre vágyik legbelül, de ha jól megnézed, ez nem működik, mert igenis vannak jogos elvárásaink egy kapcsolatban és velünk szemben is vannak akár a kapcsolatban, akár a mindennapi életben.


Párkapcsolatban általában a családi mintákat követjük,

ezeket nehéz felülírni.


A helyedben én belenyugodjék, hogy nekem ezek az elvek fontosak egy férfi esetében és ilyen párt keresnék.

2020. márc. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Egyet értek az #1-el!


Nem értelek. Miért gondolod ezeket rossz dolgoknak? Miért nem lehetnének ilyen elvárásaid?.. Oké, mostanában egyre nagyobb divat az antiférfi meg a nőiesség eltűnése, de valahol belénk van kódolva.


29 vagyok. Nekem is fontosak ezek egy férfiben, bár sosem listázgattam, de belegondolva ezek erős feltételei annak, hogy vonzalmat érezzek, és fel tudjak nézni rá.

Márpedig a szerelemhez fel kell tudni nézni a másiknak, mert tisztelet nélkül ez nem jöhet létre.


Miért lenne tehát gond ezzel?


Nekem is megvannak ezek a tulajdonságok ( és nem nagy elvárásokról van szó, hiszen ezek magamban is megvannak(!). A párom ilyen. Aki más iránt éreztem nagy vonzalmat/szerelmet, ő is ilyen volt:

intelligens, ambiciozus, de közben fontosnak tartotta a családi értékeket, határozott és magabiztos, akivel lehet előre jutni az életben. Hát mi ennél fontosabb lenne ugyan? Erre lehet építeni!


A "család az első", és mindent meg is tesz az előrehaladásért, ha baj van, akkor is egyből a kezébe veszi a dolgokat, nem rám vár, hogy oldjam meg... Tudom, hogy sosem hagyna magamra. Ezek igenis fontos dolgok, és nem véletlenül nem tűntek el az evolúció során, csak átalakultak a mai modern világhoz igazodva.


Ha megfogadsz egy tanácsot, a belső hangodat ne nyomd el.. Manapság a média meg minden tele van agymosással, naponta nyomják a fiatalok fejébe, hogyan kéne viselkedni, mit kéne elfogadod vagy szeretned, milyennek kéne lennie a kapcsolatok, neked hogyan kell gondolkoznod stb.. Olyan ez kicsit mint egy lassú, nem feltűnő, de elhúzódó propaganda kb.


Szerintem ne hagyd senki másnak, hogy megmondja, mi neked a jó. Ennek a hangnak belülről kell jönnie, és senki nem ismer téged úgy, mint te saját magadat. Próbálj meg egy ellenállóságot kifejleszteni inkább a külvilág, meg a társadalmi elvárásokkal szemben. Külső elvárásokra építve még senki nem volt ugyanis boldog.. Merd elfogadni és nem rosszul érezni magad azért, mert pl tudod mit szeretnél akkor is, ha az a külső elvárásoknak ellentmondhat. (Bár hozzáteszem, nekem pl ez a normális.)


Vagy pl keresgélhetsz a pár évvel idősebb korosztályban, beléjük még nem nevelte bele ezt a fajta berendezkedést a média. Vannak férfiak hidd el, akiknek nem teher hanem természetesen jön a fenti. - És egyébként családot én sem alapítanék olyannal, akiben ezek nincsenek meg. lehet ettől jó ember meg stb, csak nem olyan, akivel családot akarnák tervezni.

N

2020. márc. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom hogy leirtatok a velemenyeteket!

Igen, ez nalam tenyleg csaladi oldalrol is jon, szerencses anyagi korulmenyek kozott nottem fel es a csaladi minta is azt mutatta hogy apukam volt mindig a csaladfenntarto, anyukam meg a csaladnak szentelte minden idejet es az a kalsszikus ertelembe vett anyuka volt.

A volt baratom akit emlitettem tudom hogy nagyon jo apa lenne mert elkepesztoen jo ember, gondoskodo, figyelmes, mindent megtett ertem es meg sorolhatnam, de megis hianyzott valami. Mindig nagyon szegyeltem ezert magam de hianyzott mondjuk hogy tanultabb legyen nalam, hogy nagy ralatasa legyen a volagra, annyira nem tudtam mindenrol elbeszelgetni vele. Es tudom hogy o kepezte magat abban ami szakmat valasztott es egy percig sem akarom leszolni ot, de nekem ez megis picit keves volt, tudtam hogy valoszinuleg nem tudna olyan eletet nyujtani nekem es a jovobeli gyerekeimnek mint mondjuk amiben felnottem vagy amit elkepzeltem. De erre nagyon keves ferfi kepes es szeretetet viszonta nnal tobbet adott. Alapvetoen tenyleg jol mukodott koztunk a dolog, csak ezeket a dolgokat hianyoltam, de annyiszor gondolok arra hogy ez csunya dolog hogy nekem ilyen vagyaim vannak es hogy nem erem be azzal hogy o tenyleg igazan szeretett engem.

Nagyon jo volt olvasni amit irtal 2-es, en nem szeretnek negativ lenni de altalaban azt tapasztalom ha valaki jol szitualt, nagy tervekkel, ambiciokkal,stb. Akkor ahhoz egy olyan tuzesebb szemelyiseg is tartozik, amelyik hutlenebb, kevesebbre tartja a not. Az ellenkezoje pedig a volt baratom, aki teljes mertekben el tud kotelezodni, maximalisan lojalis, de ezzel egyutt nincs meg benne az ami a masik tipusban. Nos en ezt a ket tipust ismerem, tapasztalom, de altalanositani nem szeretnek semmikepp, csak kicsit kezdek ketsegbe esni, hogy el kene fogadni azt aki szeret, mert minden ugysem lesz meg senkiben.

2020. márc. 22. 12:24
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

2-es vagyok


"annyira nem tudtam mindenrol elbeszelgetni vele"

-Ez is fontos. Hosszútávon mindenképp.


A jól szituáltról, meg a hűtlenségről:

Jó azért nem épp erre a típusra kell hajtani, és nem is erre gondoltam..:-)

22 éves vagy, amikor mi voltunk ennyi idősek, semmink nem volt.. Ambíciók viszont annál inkább!


A pénz engem nem érdekelt, és volt pasi, (főleg idősebb pasik körében gyakori), aki ezzel is villant pl randin. A pénzt és az ambíciót szedd és kezeld 2 külön dologként...

A férias, határozott vonások pl természetes módon vonzottak mindig is, de nem a gazdag, aputól mindent megkapó elkényeztetett gyerekek.. Mert azért lássuk be, húszon évesen aki jól szituált, az inkább a szülei miatt az, nem magának köszönheti..


Szerintem fontos, hogy ne keverd a kettőt. Mi is a semmiről indultunk egyetem után, mostanra már -hála az ambícióknak- jó, stabil munkahelyünk van és nem keresünk rosszul sem azért, tudunk haladni együtt az életben, egy irányban.


Valóban gyakoribb a hűtlenebb típus az olyan berkekben, amit említesz, ( pláne ha minden megvan) járj is nyitott szemmel. De az egyszerű srácok között is sok van, aki akarja valamire vinni és tesz is érte, lehet rá számítani stb. Azért a fontos értékek ne kerüljenek pl a jólszituáltsággal egy lapra, szerintem. :)


Az látszik hogy sok mindent hozol te is a családi mintából( mint mindannyiunk).

Én innen azt mondanám, hogy lehet érdemes neked is kicsit engednek:

például az hogy mindketten azonos értékrenddel rendelkezzetek, és hasonló témákról tudjatok elbeszélgetni, az nyilván fontos. Az pl, hogy gazdag legyen, nekem nem annyira fontos, ellenben az ambíciók és hogy tegyen azért, hogy előre jusson, fontos.



Én hülyét is kapnék ha ki akarna tartani valaki, és sajnos ismerek ilyen srácot, aki szintén ilyen családi mintában nőtt fel, mint te. Ott maikor szóba került külföldre költözés pl beszélgetés során, hogy "de mi lesz a barátnőddel, ő mit szól hozzá", a válasz szó szerint az volt, hogy nem érdekli, majd csinál amit akar, ő keres annyit hogy úgy is letartja, megoldja.."


Érted a különbséget? Én utóbbi bánásmódtól ott is hagynám az illetőt, mert ez nem egyenrangú kapcsolat, amibe téged nem vonnak bele, nem érdeklik a te terveid, igényeid, céljaid..


Én én úgy látom, hogy sok esetben épp a gazdag "gyerekek"( bocs de férfinak nem mondanám, tényleg gyerek még sajnos) érzik úgy, hogy mindent megtehetnek.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a jellembeli tulajdonságokról kérdeztél, azokról nem mondanék le. A pénzről igen. Sokkal jobb is együtt egy irányba haladni és megküzdeni. Ráadásul ez is egy olyan dolog,ami összetart egy kapcsolatot: a közös küzdés, tervek, hogy eljuttok valahova. Van fejlődés. Ahol a közös terv, cél nincs meg, vagy a pasi nem is érdekli a másik céljai, hogy neked mi kell, az a kapcsolat fog bedögleni. ÉS itt lesz a pasi is önző, "nekem mindenjár" típusú, aki könnyebben is fog csalni egy kapcsolatban.


Talán én azért is szeretem jobban az alulról felfelé küzdő embereket, na meg mert én is ezt a mintát hozom... :)

2020. márc. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, teljesen igazad van!

Egyre inkabb kezdem belatni hogy rossz dontes volt szakitani az elozo parommal. Majd alakul, remelem lassan jo iranyba terelodnek a dolgok, koszonom a valaszodat!

2020. márc. 22. 13:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen, érvekkel szidom a nőket, mégis ebben az esetben szerintem neked volt igazad. Ha nem muszáj, nem részletezném.
2020. márc. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem erre akartam kilyukadni, az nem biztos, hogy hiba volt.

A túl nagy eltérések, és ha már most nem egyeznek a terveitek, céljaitok, vagy s gondolkodasotok, az igenis egy valós szakítóok.. hidd el 2 embernek a hosszú évek alatt is nehéz olykor egy mederben haladnia együtt, ha már most látod ezeket a különbségeket, 3-5 év múlva csak még messzebb kerülnétek egymástól.


És ne félj ennyire: nem csak ez a 2 véglet létezik a férfiaknál, ne felejtsd el...Szerintem ne pánikolj be most a döntéseden, hagyj magadnak időt.


Ha rosszul bánna veled valaki( mert most ettől félsz), észre fogod venni és tudsz lépni. De sok normális pasi is van kint ám, hidd el, és biztos vannak, akikkel egyeznek az elképzeléseitek, látásmódotok. Mert ez bizony fontos. Ne félelemből dönts.

2020. márc. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az élet pont ilyen játszótér, tapasztalni kell hogy meglassuk mi a jó nekünk. :) minden jót kívánok!
2020. márc. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek!:)
2020. márc. 22. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!