Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti "engednétek" a párotokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti "engednétek" a párotokat motorozni?

Figyelt kérdés

A barátom régebben nagy motoros volt, de mivel konkrétan 2 haverja is előtte esett motorral (mindkettőt műteni kellett, komoly sérülései lettek), ezért abbahagyta. Mi ekkor még nem ismertük egymást, mióta ismerem, nem motorozik (2,5 éve vagyunk együtt).


Ők egyébként tipikusan az ilyen élménymotorosok voltak, tehát egyenes szakaszban 220kph, tehát nem túl felelősségteljesek.


Nálam egyébként a motorozás kizáró tényező egy párkapcsolatban (ez most hosszabb sztori, de nekem egy viszonylag közelebbi rokon motoros balesetben halt meg), ezért nálam ez zéró tolerancia, az sem érdekel, ki mennyire profi benne. Az ördög sosem alszik. A rokonom is előtte 20 éve szinte napi szinten motorozott (azzal is járt munkába). És mégis elég egy baleset, és vége. Egyébként más ismerőseim is szenvedtek balesetet, de ők szerencsére megúszták csak pár vassal a lábukban, meg egy kis műtéttel..


Én biztos nem tudnám elviselni, ha ő motorozik, meg picit azt is érzem, hogy átvágott engem az elmúlt 2,5 évben ezzel, hogy ő nem akar motorozni többet. Ugyanis ma reggel beszélt egy haverjával és szóba jött, hogyha most a korona miatt leesik a motorok ára, lehet vesz egyet ő is.

Én kiakadtam rá, de megbeszélni nem tudtuk, mert neki mennie kellett munkába.


Nálam erre egyszerűen zéró tolerancia. Sok mindent megértek, de nálam a motorozás nem fér bele. Tudom, én vagyok ebben túl szigorú.


Ezt hogy lehetne normálisan megbeszélni? Ha neki ez a motor annyira a szívügye, vegyen motort, én abban az esetben viszont nem hiszem, hogy akarnám vele folytatni, akármennyire is szeretem őt. Számomra ez elég felelőtlen dolog, pláne ahogy ők csinálják, hogy 200+kph-val száguldanak.. De szaguldani sem kell hozzá, hogy baleset legyen, a motoron szinte semmi sem véd.


Nem tudom. Másfelől visszafogni sem akarom őt ettől, viszont ha neki ez nagy hobbi, és állandóan ezután vágyakozna, akkor lehet nem egymást keressük.


2020. márc. 23. 10:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A férjem motorozik, egy másodpercre se jutott eszembe tiltani a kedvenc hobbijától. Ő mondjuk felelősségteljes és nem a sebességre megy, de így is volt már balesete, szerencsére nem lett maradandó sérülése.

Ez van, én együtt tudok ezzel élni, ha te nem, akkor beszélned kell a barátoddal, egyenesen és őszintén.

2020. márc. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mondd el neki, szerintem teljesen korrektül gondolkodsz. Neked ez nem fér bele és kész, nem akarod kitenni magad annak, hogy bármelyik pillanatban szörnyű baleset érheti és a te eddigi életednek is annyi. Mostmár kettőtökért van felelőssége.
2020. márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Értem az okokat, amiket leírtál, ettől függetlenül abszurd számomra, hogy a motorozás kizáró ok nálad és ezért elhagynád...

No meg úgy érzed, hogy átvert azzal, hogy ő már nem akar motorozni és ezért elhagynád.

Akárhogyis nézem a hiba a Te készülékedben van. Ha ezért elhagynál engem...hát...érteném, hogy ez Neked miért ekkora dolog, de meginogna a kapcsolatunkba vetett hitem.

2020. márc. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a durva hogy téged is megértelek, és őt is, bár én nem vagyok az a nagy motoros , meg most motorom sincsen. De tudom milyen ha valamit szeret az ember és a párja tiltja . Azt is tudom hogy van ami nálam is kizáró ok egy nőnél...ilyen például a cigizés, a rendetlenség...meg van még pár.

Szóval igen hiába lenne hűvösfejű, hiába nem közlekedne 200-300 al, akkor is lehet halálos balesete. Ami után te ott maradnál egyedül, szomorúan. Most ebbe ha belegondolunk akkor te magadat véded. Másik megközelítés : a szeretet az mikor azt szeretnénk hogy a párunk boldog legyen. A motorozástól az lesz? Lehetséges...tehát ne tiltsd.

Masik megközelítés : bármikor bárkit elérhet a vég...akár az utcán gyalogosként, akár betegség útján, akár egy atombiztos kocsiban ülve....

Ezt sosem tudhatod!

Tehát mint te is látod , nincsenek jó válaszok a kérdésedre.

Döntések vannak , és azok eredményei, később majd kiderül hogy ezek jó döntések voltak e vagy sem.


Elsőként én ezt átbeszélném vele mennyire komolyan akarja most ezt , és elmondanám hogy lehet így nem maradnánk együtt. Fontos az őszinte kommunikáció.

2020. márc. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem ismerek olyan motorost, akinek ne lett volna balesete. Sőt marandó károsodással és halálos is van/volt a környezetben.

Jogos az aggódásod.

2020. márc. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, az együttérzéseket.


Igen, ez részemről valóban önző. De nyilván fiatalon (huszonéves vagyok, párom 30), családalapítás és minden előtt azért jó lenne a stabilitás, és vele tervezek.


Egyébként régebben mutatott motoros videókat is, amit még goproval vett fel, és többször volt az előtte lévő közel halálos balesetben, előzéseknél stb. Már akkor is mondtam a barátomnak, hogy nem voltatok normálisak, tényleg sokszor hajszálon múlt (sőt, volt 2 baleset is, ami konkrétan a barátom előtt történt, azokat nem vette fel szerencsére kamerára). Meg ott a videókon is lehetett látni, hogy néha igencsak ráléptek a gázra... mondtam is neki, hogy tényleg nem normálisak... és amúgy ő pont azért hagyta abba a motorozást, mert az a 2 motoros haverja is megszívta, utána úgy kellett összecsavarozni a lábukat...

2020. márc. 23. 11:31
 7/12 anonim ***** válasza:
Félteném, óvnám.
2020. márc. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát ez nehéz. Nekem apum is motorozott (volt hogy egyenes szakaon 240-el tolta neki 40es eveiben), bátyám is motorozik. Mindig féltettem/féltem őket. Szerencsére nekik nem volt balesetük de apum egyik legjobb barátjának (szintén motoros) volt kb 10 eve bár az nem az ő hibája volt (vonat jött, sorompónál állt elöl és egy autós betolta, épp időben húzták ki a vonat elől). Illetve rokonoknak is volt, szinten nem ők voltak a hibásak.

Mindket oldalt meg lehet erteni. Nyilváb ha neked van egy hobbid vagy szenvedélyed, nehéz lenne megválni tőle. Es pláne a párodért amit lehet nem fogsz tudni úgymond megbocsátani, ha kesőbb pl összevesznétek.

Téged is meg lehet érteni mert ez egy veszélyes dolog.

Légy őszinte vele, de ha nem akar lemondani róla akkor ne korlátozd inkább lépj ki a kapcsolatból. Csak legyetek őszinték!

2020. márc. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Sunshinedoll ***** válasza:
56%

Nyilván ez egy olyan dolog, ami neki fontos, szeretett hobbija, és nyilván hiányzik neki. Egyáltalán nem korrekt dolog megtiltani neki, mert viszonylag ártalmatlan dolog, senkinek nem árt ezzel, ha leszámítjuk a statisztikailag csekély esélyt arra, hogy ne adj' ég megöl valakit motorral.

Ha neked ez zéró tolerancia, akkor egyrészt érdemes elgondolkozni azon, hogy miért, és hogy ez a traumád miért nem lett anno kezelve, vagy miért nem kezelteted most. Ha semmi esélyt nem látsz arra, hogy ezt egészségesen feldolgozd, akkor meg ott a lehetőség arra, hogy emiatt szakíts a pároddal.

2020. márc. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A motorozással önmagában semmi baj. Majd ha kirepültek a gyerekek, én magam is szeretnék egy motort. Az eszetlenkedést, felelőtlen közlekedést, mások veszélyeztetését én sem tűrném. Azt meg pláne nem, ha valaki büszke is arra, hogy nincs agya.
2020. márc. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!