Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Minek a párkapcsolat ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minek a párkapcsolat ha nem számíthatunk a párunkra?

Figyelt kérdés
Az a normális ha nem számíthatunk rá és ha csak olyan mint egy barát azzal a különbséggel hogy többet érzünk iránta meg testileg is együtt vagyunk?

2020. márc. 23. 16:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem az, jobb lenne átgondolnod miért is vagy vele.
2020. márc. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, ha nem számíthatunk rá. Nekem ez nem lenne igazi kapcsolat. A párkapcsolatnak közel sem csak a testiség a lényeg.
2020. márc. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mivel távkapcsolatban élünk ezért egyértelmű hogy nem nagyon számíthatok rá ebben-abban, mivel nincs itt velem fizikailag.
2020. márc. 23. 17:05
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy én vagyok furcsa, de nekem nem attól párkapcsolat egy párkapcsolat, hogy olyan dolgokban számíthassak rá, amikhez fizikailag mellettem kellene lennie.. A dolgaim megoldom magam, felnőtt ember módjára, az érzelmi támogatás pedig távkapcsolatban is egy elérhető dolog.

Kifejthetnéd pontosabban, mire gondolsz.

2020. márc. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Na, figyelj, ez kicsit másik kontextus, de amikor nekem anyám itthon van, olyankor szoktam érezni az anyahiányt. Mert örökké beszólogat, kötekszik; és akkor olyankor érzem, hogy de jó lenne itt egy anya, aki megvédene engem ettől az beszólogatós (v@d)embertől. Legalábbis sokszor volt ilyen. Na, szóval , arra akarok kilyukadni ezzel, hogy tök rossz így gyakorlatilag, hogy ott van a párod melletted; mert érzed a hiányát, nem segít, és ez még bánt is téged. Mert tudod, hogy ott van melletted , és nem segít, nem próbál foglalkozni a problémá(i)ddal. Tehát így még "lejjebb" is vagy őáltala lelkileg, hangulatilag, mintha nem lenne ott; mert ha mondjuk tegyük fel, nincs ott senki; akkor egyértelmű, akkor magától értetődik, hogy nem segít senki. De viszont,ha ott van melletted a párod, és nem segít, akkor még pluszban a bajod mellett amiatt is szomorú leszel még, hogy nem segít, nem tudsz hozzá fordulni. Van valami olyan idézet is, hogy "Akkor a legelviselhetetlenebb valaki hiánya, ha ott van melletted, és észre sem vesz téged." Talán érzelmileg nem vagytok egy szinten a pároddal, tehát ő nem is érzi át, hogy ami van neked problémád, az akkora nagy probléma, mert nincsen rá képessége. De ez nem feltétlenül hiba; de szóval ő azt hiszi, hogy "nincs is semmi baj, könnyen kihevered." Vagy lehet az is, hogy mondjuk azért nem annyira empatikus, mert őt olyan "keményebb fából faragták", nem tud olyan szenzitív/érzelgős/érzelmes lenni. Vagy ha pl hiszel a reinkarnációban esetleg, akkor neki még esetleg nem volt annyi inkarnációja, hogy ez kialakuljon benne, ez a magasfokú empátia, segítőkészség. Merthogy nem tapasztalt még meg annyi dolgot, hogy kialakuljon benne ez a képesség. Ez az átérzés, hogy jobban átérzi mások gondját, mert sokat látott volna mondjuk.(Tehát nem.) Szóval az nem hiba feltétlen, hogy ő érzelmileg nem fejlett, meg nem is nagyon látsz benne arra szándékot, hogy segítene neked, kicsit odabújna, megölelne, megszeretgetne. De mondjuk most jut eszembe; hogy turbékolni bajok nélkül is szokás, tehát, hogyha így ilyen érzelmileg teljesen semlegesnek mutatkozik feléd, akkor az baj, akkor az kellemetlen. Ha hideg, ha kihűltek irántad az érzései, és azért nem támogat már úgy, mint az elején; vagy már az elején se támogatott volna, csak akkor még nem jött elő olyan szituáció, amiben nagyon kellett volna. Ezalapján lehet,hgoy amúgy nem is illetek annyira össze.
2020. márc. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Mivel távkapcsolatban élünk"

Na várjunk, ez távkapcsolat. Lehet, hogy te lennél az a múltkori kérdező is, aki azért búslakodott, mert nem akarják engedni őt a párjához, mert ők is távkapcsolatban vannak,és akkor most ne utazgasson a járvány miatt? De hát akkor nem is tudna hozzádbújni úgy konkrétan; tehát , na , azért ez is kellemetlen. Mondjuk én eleve nemigazán kezdenék bele távkapcsolatba talán, ha nincs olyan , hogy belátható időn belül össze tudunk költözni. Nem bírnám a távolságot, kicsit szenvednénk tőle.

2020. márc. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Vagy inkább ne is várjak el tőle semmit, és akkor nem fog fájni hogy nem számíthatok rá mivel nincs itt tehát velem van a baj hogy vannak elvárásaim a párommal szemben?
2020. márc. 23. 17:57
 8/14 A kérdező kommentje:
Azt a kérdést nem én tettem fel :)
2020. márc. 23. 17:58
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"tehát velem van a baj hogy vannak elvárásaim a párommal szemben"

Az attól függ, hogy pontosan milyen elvárásokról beszélsz.. Pontosíts, hogy mi bajod, anélkül nem lehet normálisan válaszolni.

2020. márc. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Pl. azt hogy törődjön többet velem vagy beszélgessünk többet ha már találkozni nem tudunk túl gyakran.
2020. márc. 23. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!