Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valószínűleg egy nárcisztikus...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valószínűleg egy nárcisztikus uralkodó nő vagyok, hogyan tudnám ezt "kinőni"?

Figyelt kérdés

Kezdem kiismerni magam így 21 évesen és sokat olvastam a témában. A nárcisztikus személyekre jellemző tulajdonságok nagyrészét felismertem magamban és szeretném ezeket minél előbb levetkőzni, mert a jelenlegi párommal másodjára próbáljuk újra (másfél év kapcsolat, utána 3 hónap szünet, most újra együtt) és nem akarom megint elrontani...

Leírhatatlan, elmondhatatlan erővel szeretem őt, már szinte kiskorom óta ő volt életem nagy szerelme, most megadatott, hogy újra megpróbáljuk. Mindketten sokat hibáztunk, ő is, én is, de itt sajnos nekem kell többet változnom mert az ő hibái eltörpülnek az enyémek mellett.

Mondom milyennek tartom magam:

féltékeny típus vagyok, nagyon. nem szeretem ha lányokkal beszélget, de eltűröm, mert tudom hogy nem egészséges ez a féltékenység. uralkodó jellemem van, szeretem MINDIG tudni hol és kivel van, szeretem tudni ha lefeküdt, ha felkelt, szeretem tudni a terveit, programjait és igen, van, hogy nem örülök ha nélkülem menne valahova.

irányítgatós is vagyok, szeretem megmondani mit hogyan tudna jobban csinálni, mit egyen, mit igyon, mit csináljon stb... egyszóval mintha az anyja lennék úgy viselkedek.

BORZASZTÓ jellemem van, tudom. Édesanyámtól örököltem valószínűleg, édesapám nagyon korán meghalt és anyukámmal nőttem fel, aki minden párjából papucsot csinált, általában mind ott is hagyta idővel, a mostani már 3 éve húzza vele. Minden nap látom őket ahogy bánik vele és borzasztó, kívülről nézve tényleg felismerem ezeket a gondokat, de mikor én csinálom akkor mindig csak utólag... nem akarom elveszteni ezt a fiút, nagyon türelmes velem és rettentően szeret, tudom és érezteti is velem, változni szeretnék.


Mit tudnátok tanácsolni?

Pszichológushoz nagyon szeretnék menni, de a mostani vírus helyzet miatt fogalmam sincs, hogy ilyenkor hogy működik, fogadna-e bárki, vagy mit tegyek....


Köszönöm előre is.

21L


2020. márc. 24. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
szerezz egy dom pasit(pl én), majd az lealáz rendesen. elmúlnak a sztárallűrjeid hamar:)
2020. márc. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Párom is letud alázni ha akar, főleg az ágyban. de ez nyilván nem megoldás mindig...:) komolyabb válaszokat szeretnék.
2020. márc. 24. 20:01
 3/11 audrey89 válasza:
79%
Hűű... már az nagy dolog hogy felismerted és beismered. Igen valószínűleg jobb lenne ha szakember segítségét kérnéd, nem mondana baromságokat (remélhetőleg😀). Amíg lecseng ez a mizéria, és el tudsz menni egyhez, mond a párodnak hogy szóljon rád. Ha meg egy ilyen szitu van és szól hogy ez nem frankó, ülj le és gondold át hogy is viselkedtél.
2020. márc. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem vagy nárcisztikus. A nárcisztikus személyiség SOSEM ismeri be, hogy az.


Te csak egy kis akarnok, egobajnok vagy, ehhez kell a partner, aki meg nem az.


Nem tudod magad lekötni. Nincs elég kihívás számodra.

2020. márc. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem vagy nárcisztikus. Nárci nem szeret senkit! Nincsenek érzései!
2020. márc. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem sem vagy nárcisztikus. A nárcik imádják magukat, és elvárják a környezetüktől, hogy ők is így viszonyuljanak hozzájuk. Te ezzel szemben kicsit sem hízelgően nyilatkozol magadról, és az egyetlen tulajdonságod, ami tényleg hajaz a nárcikéra az a féltékenység/kontrollmánia, de a leírásod alapján ez nem az egoizmusodból táplálkozik, hanem a rossz családi mintából és bizonytalan eredetű önbizalomhiányból. A párod kissé agresszívabb tutujgatása pedig lehet a nem megfelelően kimutatott szeretet jele is, mondván, te csak jót akarsz neki, de hát mind tudjuk, hogy a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve. Na mindegy, ugyan nem erre irányult a kérdés, de gondoltam leírom elöljáróban, hogy nem értek egyet az előzetes ön-diagnózisoddal.


Az már mindenképpen jó jel, hogy felismerted, hol hibázol, és igyekszel is javítani rajta. Szakember segítsége nem rossz ötlet, de addig is olvasgathatsz a témában viselkedésterápiával, önfejlesztéssel kapcsolatos könyveket. A gyakorlatban pedig jó lenne, ha a párod jelezné feléd, ha kezded átlépni a határt, és akkor te vissza tudsz lépni egyet, és megvizsgálhatod, hogy miért akartál ráerőltetni valamit adott helyzetben, és leásni a gyökeréig a viselkedésednek. A pszichológiai könyvekben vannak ilyen esetekre vonatkozó technikák, amik segítenek megérteni, hogy milyen érzelmi inger váltja ki belőled az adott (ellenszenves) viselkedést.

2020. márc. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19%

Engem tartanak páran nárcisztikusnak, és kicsit sem hasonlítunk, a nárcisztikusság az, ha a gondolataid és tetteid kivétel nélkül saját magad körül forognak és bár másokkal is törődsz, az elsődleges saját magadnak, saját magad marad mindig is.


Legalábbis nálam így van.

2020. márc. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha tovabbra is sokat olvasol, beszelgetsz, terapiara jarsz, MEDITALSZ, akkor minden uj kapcsolatnal egy kicsit jobb lesz.
2020. márc. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ramos ökle ***** válasza:
92%

A sárkányt mióta hívják nárcisztikusnak? :)

Szerintem nem vagy az, akkor az egyetlen, akit a legjobban szeretnél, az te lennél. Persze bonyolultabb a dolog valójában.

Tegyük fel, h domináns, irányító, önbizalomhiányos, bizalmatlan vagy. ( A leírás alapján gondolom ezeket.)

Ha továbbra is domináns leszel, akkor vagy mindenkit ledominálsz, és ők ezt megunják (általában, kivéve a nagyon papucsok, akiket nem fogsz szeretni), vagy egy nálad dominánsabb jön, akit nem tudsz lenyomni, ekkor viszont te leszel túlságosan frusztrált, hiszen olyan vagy, amilyen, nehéz rajta változtatni. Ha te irányítasz, az baj, mert másnak nem tetszik majd. Ha más irányít, az is baj, mert neked nem tetszik majd. Megoldás? Vagy próbálsz a változtatható dolgokon változtatni, vagy mindig rossz helyzetbe fogsz kerülni. Hogy min lehet változtatni és min nem, azt nem tudom, neked kell kitapasztalni.

2020. márc. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értek ezekhez a kategóriához, azt se tudom, hogy én alkesz voltam-e, vagy nagyivó de azzal kezdtem kimászni belőle, hogy éreztem, hogy ez nagyon gáz!

Majdnem olyan vagy, mint az apám volt, a gyerekeimnek sokat beszéltem erről és be is szóltak, ha kellett, hogy ez a gesztusok pont olyan volt, mint amit meséltem neki.

Szóval a páromat, családokat, barátaimat is kérd meg, hogy figyelmeztessenek, azt meg fogadd sértődés nélkül, figyelemmel.

Tanulj meg bocsánatot kérni, marha sokan nem képesek rá.

De rendesen, a szemébe nézve, világosan kiejtette szavakkal.

A pszichológus is jó ötlet, szerintem most is találsz keress!

Jót tesz neked minden kis javulás, nem csak a kapcsolatokban, hanem az egész életedben.

2020. márc. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!