Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Volt már hogy azért következet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már hogy azért következett be a szakítás nálatok, mert nem voltatok jóban a párotok szüleivel?

Figyelt kérdés

Úgy érzem ebbe az irányba sodródik az egész. Több éve vagyunk együtt, sajnos még nem élünk együtt (külső tényezők miatt), de úgy terveztük most ősszel végre sikerülhet összeköltöznünk.

Viszont engem nagyon aggaszt, hogy nem bírnak a szülei és én se őket. Eddig ebbe nem gondoltam bele jobban, elvoltunk, boldogok voltunk, annyira nem foglalkoztam vele hogy nem szimpatizálnak velem a szülei. Most azonban , hogy látom hogy ebből tényleg komoly dolog lehet, aggaszt hogy mi sül ki a későbbiekben ebből.

Legfőképpen a barátom anyukájával nem tudtam megtalálni a közös hangot az évek során, és teljesen barátságtalan felém, mindenféle közeledést elutasít és már én is belefáradtam h semmi nem jó neki h elnyerjem a kegyeit, uh már nem is próbálkozom. De mégis gyömörgörcsöm van, ha náluk találkozunk és ott vannak ők is, rosszul érzem magam, ezért kb mindig nálunk vagyunk, amit gondolom ismét nehezményez.


Nektek volt már ilyen, hogy egy szűlő ennyire meghatározta vna a dolog negativ irányba ?


2020. márc. 25. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Én sosem törtem volna magam ennyire a jó viszonyért és nem is érintene negatívan. Volt korábbi kapcsolatom, ahol az ex szülei nem voltak oda értem, nem hatott sehogy a kapcsolatunkra. Nem azért vagyok valakivel, hogy utána beépüljek a családjába, nem költöznék egy fedél alá velük, nem járkálnék át gyakran, szóval nálam nem szempont. A férjem szüleivel 9 év alatt 2x találkoztam, mert más kontinensen élnek, tökéletes helyzet.
2020. márc. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem. Volt olyan szülő, aki nem kedvelt, volt akit én nem kedveltem, sőt. De nem velük kell élnem, nem velük élem a mindennapjaimat, így nem érdekelt. Azt az évenkénti pár alkalmat meg egy nagy levegővel ki lehet bírni.
2020. márc. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A családját az ember a társával "árukapcsolásban" kapja, s szinte mindig van valaki egy családban, akinek az új barát vagy barátnő nem tetszik, s ezt ki is mutatja. Igazából ha nem kell együttélni a társad családtagjaival, ez magát a társkapcsolatot általában nem teszi közvetlenül tönkre, legfeljebb megnehezíti, például amikor a társadnak dönteni kell, hogy adott helyzetekben neked vagy a családjának kedvezzen. Az egyetlen eset, amikor családtagok sikeresen meg tudnak mérgezni egy kapcsolatot az, amikor a társadat befolyásolják, telebeszélik a fejét, ellened hangolják, és a társad ennek a behatásnak nem képes ellenállni. Például lassú víz partot mos alapon ha a társadnak mondjuk az anyukája hetente háromszor befeketít téged előtte, az efféle agymosásnak hosszú hónapok után lehet komoly hatása, s ez a hatás döntő lehet akkor, amikor egyébként is éppen (elkerülhetetlenül) mélypontra kerül a kapcsolatotok, átbillentheti őt egy szakításba. Sajnos ez ellen szinte semmit nem tudsz tenni, benne van a pakliban.
2020. márc. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

8 éves kapcsolatom (házasság 4 év) ment rá erre. De ilyenkor elsősorban nem az a döntő, hogy a szülőkkel milyen a viszony, hanem hogy a párod hogyan kezeli ezt a helyzetet? Amikor baba születik, akkor nagyon is bekerülnek a képbe a nagyszülők, olyankor még egy jó viszony is borulhat. Mert az anyósok persze mindent jobban tudnak és csak nézel nagy szemekkel, amikor felvilágosít róla, hogy a 2 hónapos anyatejes babádat krumplifőzekékkel kéne etetned és ne vedd fel, ha sír, mert akkor elkényezteted és azért nem akar enni mást, mert agyonszoptatod (éppen apad a tejed) és rakd ki a kutyát a hátsó kertbe miután gyereked született és sorolhatnám...És akkor ott a párod és tudja, hogy igazad van és nem áll melléd, csak lapít...na akkor nagyon hamar véget tud érni a nagy szerelem. Vannak azok a helyzetek, amikor anyós lelkileg kicsinálja a menyét és a kisfiak csak lapítanak...Akkor ott a vége.

Ha a kisfiú oda tud állni a felesége mellé és helyreteszi a szülőket, ha kell, akkor szerintem a párkapcsolat nincs veszélyben. Természetesen ne álljon ki a felesége mellett, ha meggyőződése, hogy az a anyósnak van igaza. Én azokról az esetekről beszélek, amikor a pasi is a párjának ad igazat, de nem mer mellette kiállni és szembemenni a szüleivel. Abban a pillanatban, amikor a férfi a szüleit választja a párja helyett egy ilyen szituációban, a kapcsolatnak vége. Lehet, hogy csak 5 vagy 10 vagy 20 év múlva lesz belőle válás, de akkor ott abban a pillanatban véget ér. és hangsúlyozom, adhat nyugodtan igazat a saját szüleinek, ha úgy gondolja, hogy nekik van igazuk. A szánalmas az, amikor tudja, hogy nincs igazuk, mégse áll ki a párja mellett.

2020. márc. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos tapasztalatból mondom hogy ez lehet szakítasra ok. 6 éve vagyunk együtt amiért rengeteget kellett küzdeni távkapcsolat ol indult az egesz és mi nagyon megbecsultuk egymást.. Megis egy ilyen ok miatt volt szakítás amikor már együtt éltünk. Azóta már újra együtt vagyunk, ez a kapcsolatunk felénél történt. Kelett változtatnia a páromnak és bizonyítania hogy újra megbízzak benne.
2020. máj. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!