Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van erre megoldás?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Szeretném a segítségeteket kérni.

Nem vagyok egy túl nagy csajozógép, volt azért már kapcsolatom, de sosem éreztem azt más iránt, mint most efelé a lány felé.

De sajnálatos módon, hogy ennyire belezúgtam előjött egy olyan tulajdonságom, ami miatt szó szerint undorodok saját magamtól, ez nem más, mint hogy betegesen féltékeny vagyok, nagyon rossz dolgokat művelek és ez miatt nem szeretném elveszteni Őt, javítani akarok magamon.

Tudnátok esetleg segítséget adni, hogy ezt hogy lehet kezelni, javítani? esetleg pszichológus segítségét megéri kérni?



2020. márc. 27. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Együtt is vagytok már? Miket csinálsz pl.?
2020. márc. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, erre határozottan érdemes pszichológus segítségét kérni.
2020. márc. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, már együtt vagyunk.


Rettenetesen ciki, de pár dolgot leírok.

-Nagyon sokat ellenőrizgetem FB-n, mikor van fent, meddig van fent, ilyenek. Mindig egyből arra gondolok, hogy biztosan más fiúkkal beszélget.

-Ha más fiú barátja szóba kerül véletlenek folyamán, akkor rögtön arra gondolok, hogy biztosan jobbnak tartja nálam, azért beszél róla.


Már egyszer majdnem odáig is eljutottam, hogy egy kamu fb-ről megpróbálok rányomulni, hogy egyáltalán le áll-e ismerkedni a tudtom nélkül idegenekkel...


Nem tudom miért van ez és hogy hogy kerültem/süllyedtem le ennyire...

2020. márc. 27. 15:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hány évesek vagytok? Mióta vagytok együtt?
2020. márc. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én 24 vagyok, ő 26
2020. márc. 27. 15:56
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az már haladás, hogy felismerted magadban. Szerintem jót tenne, ha beszélnél vele erről a témáról, sokat tud segíteni ha kicsit kiadod magadból. Azért azt ne mondd el neki, hogy ráírnál kamu fb-ról.


Még nagyon az elején vagytok, gondolom félsz, hogy elveszíted és be akarod biztosítani, de ha túltolod a féltékenységet csak eltolod magadtól. Önbizalmad se lehet túl sok, meg lehet benne sem bízol igazán, ha arra gondolsz, hogy biztos más fiúkkal beszélget. Attól még mert felhozza témának a fiú barátait, még nem akar tőlük semmit (jobb esetben :D). Mégiscsak veled jött össze.

2020. márc. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, arra nem adtam választ, hogy 2 és fél hónapja vagyunk együtt.


Igen, attól nagyon félek, hogy elveszítem ugyanakkor, meg ha nem tudok ezeken a dolgaimon változtatni, akkor meg bennem van az is, hogy szeretem annyira, hogy hagyjam továbblépni, mert ő egy ilyen balféknél jobbat érdemel, de akkor leülök vele beszélgetni a hülyeségeimről utána pedig keresek egy pszichológust.

2020. márc. 27. 16:13
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen kell pszichológus, ha tudod egyedül is kezelni. Még tizenéves koromban nekem is volt hasonló problémám, mondjuk nem ilyen mértékben, de átestem rajta.


Bizalom magad és a párod felé is. Őszinte kommunikáció az érzéseidről, hogy mik zavarnak, mi aggaszt, nyugodtan mondd el neki. Mindenképpen agyalj kevesebbet, nem kell mindent túlgondolni, ha van egy kis emberismereted, akkor úgyis kiszúrod azt a mértéket, ami már átmegy egy határon. Ha néha megemlít pár ismerőst, barátot, nem mindig aktív facebookon, az még nem semmilyen egyértelmű következtetést nem von maga után. Megvan a saját élete, a saját dolgai, néha kell egy kis egyedüllét, ahogy neked is. Ha foglalkozol a teendőiddel, kevesebbet képzelődsz, nem hasonlítod magad másokhoz, kommunikáltok a problémákról, akkor kevésbé jön elő a féltékenység. Legyen kicsit több önbizalmad, hidd el hogy téged akar és hogy szerethető vagy, bízz benne, de soha ne vakon és ne vegyél mindent készpénznek. Ami nagyon fontos, hogy ne veszítsd el magad a kapcsolatban és ne változzon át minden hatalmas rózsafelhőkbe. A válaszaid alapján elég értelmes tűnsz, hogy figyelj ezekre és változtass a gondolataidon.

2020. márc. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Minden erőmmel azon leszek, hogy változzak, mert úgy érzem, hogy érte megéri. Remélem ez erőt ad és egyben támaszt is, hogy legyen erőm a változáshoz, megpróbálom mindenképp azokat a dolgokat amiket leírtál.

Nagyon ragaszkodó ember vagyok, így nehéz nem rá gondolni, de majd jobban beleásom magam a teendőimbe.

Emberismeretem szerencsére kifejezetten jó de nála leblokkol :D

2020. márc. 27. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!