Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a helyes döntés?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel 1éve vagyunk együtt, és az utóbbi 2-3hónapban sokszor eszembe jut, hogy biztos ő az igazi nekem? Azt mondta, hogy mostanába a hibáit hozzávágom, és belátom, hogy ez valamiért tényleg így történt. Egyszerűen mostanába csak azt veszem észre rajta, hogy láthatóan szuvasok a fogai elöl is, néha néha megcsap az izzadság szaga is, nem nagyon foglalkozik a testével csak eszik és csak 18éves. Viszont rengeteg pozitív dolog is köt hozzá mivel, támgoat mindenben, érződik rajta, hogy félt tudja hogy én nem vagyok egyszerű eset, mostanába edzeni is elkezdett szolídan, közös világnézetünk is van. De valamiért a negatívumok folyamatosan taszítanak el tőle, én dolgozni készülök menni, ő pedig egyetembe más városba éveken keresztül, és az is bosszant. Egyszerűen nem tudom, hogy én igazán szeretem őt, vagy 22évesen még tombolna e bennem a kíváncsiság, hogy más lányokkal is legyek, nem tudom kiismerni magam. Úgy érzem ő olyan mintha már 35éves nő lenne 18évesen koravén vagy nem tudom. Én még élni akarok, de félek eldobom azt a személyt aki őszintén tudott szeretni, és soha többé nem leszek boldog. Egy elrontott embernek érzem most magam, nem tudom miért nem lehetek normális belül is. Ha szakításra kerülne a sor a szülei haragja is borzalmas lenne számomra. Nem tudom... Esetleg valaki tudna értelmet verni a fejembe, nyitott vagyok a durva hozzászólásokra is most kijár nekem tudom..

2020. márc. 28. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha egyszerűen megmondanád neki, hogy szeretnéd, ha foglalkozna a fogaival, attól mert otthon van, még moshatna fogat.
2020. márc. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nézzük meg a másik oldalt:

Számomra is elég demotiváló lenne, ha a párom hozzávágná a hibáimat. Mármint mondjuk számonkérően. Mert mondjuk lehetne építő kritika jellegűen közölni. Vagy ha nálatok ez központi téma, üljetek le és beszéljétek meg egymás hibáit, illetve azt is, hogy azon tudnátok-e változtatni. Mert van, amin lehet, van, amin nem. Ha a nem megváltoztatható dolgot/dolgokat nem tudja elviselni a másik, érdemes elgondolkodni azon, hogy hosszútávon maradnál-e abban a kapcsolatban, ahol azt ugyebár továbbra is el kell majd viselned.

Mondjuk a szuvas fog dolog tényleg nem túl vonzó dolog. Majd ha vége lesz ennek a vírus dolognak, kérd meg, hogy látogassa meg a fogászatot, esetleg kísérd el. Úgy biztosan szívesebben menne.

Ha te magad nem tartod könnyű esetnek, gondolkozz el azon, hogy te min tudnál változtatni.

Igazából nincs tökéletes ember, mindig lesz olyan tulajdonság, amit nem kedvelsz a másikban. A kérdés, hogy az épp mennyire elviselhető vagy épp elviselhetetlen a számodra.

Ami még fontos: egy hosszabb kapcsolatban mindig lesznek kevésbé jó időszakok. A lényeg, hogy megtudd, hogy ezeken túl tudtok-e lépni.

Ha tényleg mindent megpróbáltok tenni a kapcsolatotokért, kölcsönösen!, és úgy sem működik, nem vagytok boldogok együtt, akkor el kell engedni egymás kezét.

2020. márc. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm segítségeteiket, megpróbálom majd neki valahogy ezeket elmondani, csak bűntudatom van, hogy mindig hozzá vágok negatív tulajdonságokat hozzá. Csak bennem van 21évesen az az érzés, hogy fiatal vagyok még ahhoz, hogy elköteleződjek, és ne tapasztaljak meg más élményeket másokkal. Lehet rajtam most jött ki ez a lázadó kor...
2020. márc. 28. 14:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Üljetek le és beszéljétek meg a problémáitokat meg azt kinek min kell változtatni ahoz, hogy jobban működjön a kapcsolatotok.
2020. márc. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!