Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan oldjam meg a szakítást,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjam meg a szakítást, ha a párom agresszív, a lakás pedig közös?

Figyelt kérdés

Amióta tart ez a koronavírus ügy, a barátom teljesen bekattant. Előtte is voltak fura beszólásai, de nem igazán zavart. Például nem szerette a tényt, hogy intenzíven edzek, "hajtom a szívem", mert szerinte ez nekem veszélyes (nagyon enyhe mitralis prolapsus-om van, orvos szerint nyugodtan sportolhatok), és amúgy is csak az instalány kinézetről szól.

A járvány kezdete óta, egyszerűen nem akar kiengedni a házból, már a kijárási korlátozás előtt is kiabált velem, ha elmentem futni vagy boltba. Azzal jött, hogy hiába nincs törvényileg megparancsolva, egy bunkó állat vagyok, amiért kimegyek, mivel tele van a lépcsőházunk idősekkel és többször szóltak, hogy lehetőleg ne járkáljunk, mert veszélyben érzik magukat. De a töréspont 2 napja jött el. El szerettem volna menni a boltba, mire elállta az utamat. Először abba kötött bele, hogy nincs rajtam maszk és kesztyű, majd kategorikusan megtiltotta, hogy kimenjek. Én nem törődtem vele, próbáltam „kitolni” az utamból, és menni, de erre adott egy óriási pofont, hogy minek lökdösődöm, és nem mehetek sehová. Később bocsánatot kért, de hozzá tette, hogy azért volt erre szükség, mert csak így lehetett engem megmenteni saját magamtól. Fogjam fel, hogy nem vagyok egészséges, szívbeteg vagyok igazoltan, a csapból is az folyik, hogy az ilyen alapbetegséggel rendelkezőknek extrán veszélyes ez a vírus, ráadásul gyenge az immunrendszerem is, mivel februárban elkaptam egy durvább megfázást, aminek szerinte egészséges fiatalnál nem kellene 8-9 napig tartania, sőt, normálisan táplált és teljesen egészséges ember el sem kap ilyeneket. Én erre nem is voltam hajlandó reagálni, csak annyit mondtam, hogy a törvény értelmében kimehetek a boltba, és magányosan futni is, szóval nem tehet semmit, nem zárhat be. Erre már szinte vicsorgott, hogy kapok még egyet, ha nem fejezem be, és egyébként is fogjam be, mert mit gondolnak már rólam a szomszédok, undorító vagyok.

Nos, nekem egyértelmű, hogy ezek után elhagyom, csak bonyolítja a dolgokat, hogy közös a lakás (az én tulajdonrészem nagyobb) és nem hajlandó sehová menni, azon, hogy kimondtam a szakítást, csak röhög, és kijelentette, hogy nem megyek sehová én sem, különben értesíti a hatóságokat, balhét rendez a munkahelyemen és ha bíróságra kerül a dolog, akkor kérvényezi, hogy pszichiáter is mindenképp vizsgáljon ki, mert nem fogom fel, hogy nem vagyok egészséges és önveszélyesen viselkedek és másokat is bántok, veszélyeztetek.

Hogyan tudok lépni az ügyben? Már félek tőle, undorodom, és nem akarok vele élni.


2020. márc. 31. 16:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Ki nem dobhatod a lakásból. Eladjatok vagy kufizeted a reszet.
2020. márc. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem kijárási tilalom, csak korlátozás. Személyi szabadság megsértéséért fel is jelentheted. Abban senki nem korlátozhat meg.
2020. márc. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Márpedig valahogy meg kell egyeznetek. Ha nem akarsz vele élni, akkor el kell költöznöd, mert ő nem fog, ahogy írtad. Utána vagy megbeszélitek, hogy kifizetitek egymást, vagy eladjátok a lakást és megosztoztok. Ha nem megy simán, akkor polgári peres eljárás, ami évekig tarthat.

Tudod bizonyítani, hogy mennyi a te részed a lakásból?

2020. márc. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

Hogy ne tudná bizonyítani, a tulajdoni lap erről szól...

Megveszed az ő részét és mehet, vagy eladod a te részed.

2020. márc. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
25%

És ilyeneknek jut nő... Beşżarās...


Ez rosszabb, mint a koronavírus

Egy nyuggerrel élsz együtt, őt kéne kivizsgálni de alaposan

2020. márc. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
72%

Rendezzétek az anyagiakat, és mindenki menjen, amerre lát. Semmi keresnivalótok egymás mellett. Ha nem tudjátok kifizetni egymást, akkor adjátok el a lakást, és kezdjetek új életet az árából.


U.i. nem értek egyet a férjed stílusával, de teljesen igaza van abban, hogy ha szívbeteg vagy, jobban teszed, ha otthon maradsz. És tényleg gondolhatnál a lépcsőházban lakó idősekre is, akik joggal félnek.

Ez a vírus pont azért tartja ilyen masszívan magát, mert mindig van valaki, aki "csak lemegy futni" és "csak leugrik a boltba"...

2020. márc. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Simán ki tudnám vásárolni, mondtam is neki, mint opciót. Erre persze jött az, hogy olyan árat amiért hajlandó lenne eladni, én nem tudok megfizetni, hiába a nagy emancipunciskodás a részemről. Ha pedig pereskedni akarok, akkor minden erejével azon lesz, hogy minél tovább húzza, amíg inkább fel nem adom. Ügyvéd a haverja és nagyon szeret játszadozni, az időhúzás elvileg a specialitása.

Ha el merek menni, akkor értesíti a hatóságokat, és azzal fenyegetett, hogy szívesen tanuskodnak neki akár hamisan is az idős szomszédok, mert utálnak engem, mert veszekéskor én emelem meg a hangom többször, engem hallanak, hisztérikának tartanak, gyűlölnek, járkálok is össze-vissza.

Ha ez nem sikerül, akkor galibát okoz a munkahelyemen.

Azt mondja, csak akkor lehet vége ennek a szituációnak, ha beismerem, hogy tévedtem, felelőtlen voltam és maradok a fenekemen, ha nem teszem meg, évekig fogok szenvedni. Minden alkalommal elmondja, hogy szeretetből teszi.


A tisztázás végett leírom: Nem vagyok szívbetegnek mondható. Egy apró billentyűhibám van, amit véletlenül fedeztek fel, teljesen tünetmentes, és semmi kezelést, odafigyelést nem igényel, rengeteg embernek van. Sokan nem is tudnak róla. A koronavírus kapcsán pedig semmilyen extra kockázatot nem jelent ez.

Aktívan sportoló, egészséges felnőtt vagyok.

Betartok minden törvényt, amit megteszek, azt megtehetem, ezen felül nem érdekelnek a szomszédok, mert attól, hogy idősek, semennyire sem tiszteletre méltó ember egyikük sem. A törvény parancsolhat csak nekem. A szabályokat tartom, itthonról dolgozok 3 hete, ha futok, akkor senkinek nem megyek a közelébe, a boltba pedig heti egyszer elmegy az ember. A házban lakó nyuggerek többször is.

2020. márc. 31. 17:01
 8/22 anonim ***** válasza:
25%

Valahogy az az érzésem, hogy a párodnak lehet valakije, és ez miatt olyan zizi, mert nem tud kimenni és találkozni a nőjével. Ez tipikus viselkedés férfiaknál.

Nem írtad, hogy össze vagyok-e házasodva, vagy csak együtt éltek, de mindenképpen beszélnék egy ügyvéddel, és mondjuk követelni a lakásból a tulajdonrészedet.

2020. márc. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem maradnék vele. Ez nem szeretet és nem szerelem. Ha felt ha nem beteges. Van családod akihez el tudsz pakolni addig ameddig fel nem fogja, hogy már pedig vége és agyaljon a házzal kapcsolatban?
2020. márc. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hogy nem maradnék vele, egy percig sem lennék tovább egy légtérben sem. Gyorsan összepakolnék pár fontos dolgot és mennék a szüleimhez, testvéremhez, akárkihez akihez csak lehet. Majd elkezdenék dolgozni a lakásdolgon és egyebeken. Értelemszerűen a papírokat is, adásvételit stb stb is vinném a legfontosabbak közt. Akár rendőrséghez is fordulni.
2020. márc. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!