Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az intimitás hiányát el lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az intimitás hiányát el lehet viselni hosszú távon, akár egy életen át?

Figyelt kérdés

Párom nem szeret csókolózni. Nem is csókolóztunk úgy soha. Mindig szájrapuszi van. Amint kicsit hosszabra venném, vagy kezdeményezném, mindig visszautasít. Próbáltam finoman, kicsit nyomulósan, amikor olyan volt a helyzet, próbáltam beszélni róla, hogy ez mennyit jelent nekem és milyen csodás és meghitt lehet, nem kell föltétlen szexbe torkollnia. De azt mondja ez úgy nem jön neki.

Sosem beszélgetünk. Mármint beszélgetünk, de csak a napi szokásos dolgokról. Néha úgy érzem nem is ismer engem. Sosem volt éjszakába nyúló beszélgetésünk. Még csak egy jó félórás se. Szeretni rövidre zárni a komoly, vagy lelki dolgokat, hiába rólunk van szó.

Ha valami felzaklatja, a telefonját nyomkodja, elég sokszor. Egyszer se énhozzám bújna, nem érzem úgy, hogy rám számítana, hogy én nyugtatom meg a jelenlétemmel, a személyemmel.

Sokszor ha valami bajom van, és többször jelzem felé, hogy egy kis ölelgetésre, szeretgetésre vágynék, nem veszi a lapot, vagy ha konkrétan megkérem rá, megölel gyorsan, aztán megpaskol, hogy na jól van, aztán megy a dolgára, mert mindig rohanás az élete.

És ehhez hasonló dolgok. Nem vágyom a nonstop babausgatásra meg ilyenek, de néha jól esne, ha ő is érzelmesebb lenne.

Én mindig ezt csinálom, ha olyan a helyzet, mert szeretem őt és szeretem ezt csinálni, és tudom, hogy ő is szereti nagyon, kéri is tőlem.

Csak én várom ezeket a dolgokat általában hiába.

Jól gondolom, hogy ez nem fog változni?

Én 27/F Ő 23/L

9 hónap


2020. márc. 31. 22:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Keress mást mert nem hiszem, hogy így akarnád leérni az életed.
2020. márc. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
a leírtak alapján jól gondolod, hogy nem fog változni.
2020. márc. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy gyerekként nem kapott túl sok szeretetet és törődést a szüleitől, vagy neki nincs szüksége annyi érzelemre, mint neked, vannak ilyen jégcsap típusú emberek. Próbálj rákérdezni, hogy miért ilyen, és mondd el neki, hogy neked jólesne, ha több érzelemben, intimitásban lenne részed, mert ez így nem jó. Hogy fog-e változni a helyzet, nem tudom, ez nagyrészt tőle függ.
2020. márc. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Már attól lejöttem az életről, hogy ezt végigolvastam :( Én biztos nem tudnék így élni, és a leírásod alapján szerintem te sem.

Nem feltétlenül jelent ez bajt a kapcsolattal, vagy valami, egyszerűen csak nem illetek össze. Neki egészen más a szeretetnyelve, más az intimitásigénye, mint neked, gondolom ő másképp próbálja meg kifejezni az érzéseit (bár azért az, hogy nem beszélgettetek még olyan igazán jót, éjszakába nyúlóan, az egy kicsit furcsa nekem). Ez nem hiszem, hogy változna valaha, és nem is feltétlenül van értelme igazán erőltetni, ha nem jön belülről, akkor hiába beszélsz neki róla és ő hiába hallgatja meg, egy megjátszott szerepben sosem lesz olyan meghitt egy csók vagy egy ölelés, mint ahogyan az szívből jönne, ahogyan azt te szeretnéd.

2020. márc. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%

Olyan vagyok, mint a párod, nekem nyűg a "babusgatás", szerencsére az előző párom is olyan volt, mint én, a mostani pedig gyorsan rájött, hogy nálam ez a nyáladzás nem játszik, tiszteletben tartja

33N

2020. márc. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Két magyarázat lehet a helyzetre. Az egyik, hogy párod verősen introvertált, nem tud megnyílni másnak, nem tudja magát átadni másnak. Ezért nem szeret se hosszabban beszélgetni, se csókolózni, se ölelgetni senkit. Nem nyitja ki a lelki kapuit. Az introvertáltság elég stabil személyiségvonás sajnos. A másik magyarázat pedig az, hogy valójában nem túlzottan szeret téged mint embert, nem ragazkodik hozzád szívből. Bármelyik magyarázat is igaz, nem fog a helyzet már megváltozni. Vagy belenyugszol a permanens hiányérzetbe, vagy elhagyod.
2020. márc. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ő nem szerelmes és nincs más akivel lehetne, így "elvisel". Nem tudom szebben kifejezni, de nem veled akarja leélni az életét, abban biztos lehetsz.
2020. márc. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Gyereket akar tőlem, egyszer belementem, de visszaléptem. Folyton célozgat, hogy mikor kérem már meg a kezét. Állandóan azt nézi, milyen ház lenne az ideális számunkra, küldözgeti a linkeket az eladó házrakról. Közös kutyát szeretne, ha most gyerek nincs is, legyen egy háziállat, amit babusgathatna. Állandóan a közös jövőnkről beszél.

Szerintem velem akar lenni, és szerelmes belém, csak a maga módján... amit meg én nem értek.

2020. ápr. 1. 00:08
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem a helyzeted. Én most fogok hasonló kapcsolatot lezárni. Nem vagyok boldog, pedig ez igen csak jó az életben.
2020. ápr. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
És az a sz@r az egészben még, hogy úgy érzem a lelkemet kitettem ezért a kapcsolatért. Mindent megtettem ami tőlem telik, mindig ott voltam, figyeleltem az érzéseire, kéréseire, magamat háttérbe szorítottam sokszor. Kezdek rájönni, hogy ez nem jó így, mert csak magamat nyomorítom meg, és ő sem lesz boldog ettől. Kezdek belefáradni az egészbe.
2020. ápr. 1. 00:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!