Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A barátommal több, mint másfél éve vagyunk együtt. Köztünk 8 év korkülönbség van az ő javára. Azért is kerestem anno idősebb társat, mert úgy éreztem, nagyobb az esélye, hogy már benőtt a feje lágya.

Lényeg a lényeg, a szakításon gondolkozom, pontosabban stresszelek az elmúlt fél hónapban. Az első év tökéletes volt, nulla vita. Szerintem ez volt a rózsaszín köd. Ehhez képest az utóbbi félév tele volt apró vitákkal, amik egyre nagyobbakká váltak.

Próbáltam hosszú ideig intelligensen, felnőttként kezelni a gondokat, megbeszélni vele, azonban rettentő érzékeny vagyok, bármin elsírom magam. Ez azért probléma, mert a barátomban ettől felmegy a pumpa, és nagyjából semmissé teszi a véleményem, mert elbőgöm magam. Jogos a kérdés, ez egyáltalán nem felnőtthöz méltó dolog, de semmiképp ne hisztérikus siránkozást képzeljetek el.

Szépen lassan átálltam arra, hogy a problémákat nem személyesen akartam megbeszélni, hanem telefonon/neten keresztül. Nyilván, ez nem tetszett neki, és azt szeretné ha ezeket élő helyzetben is elmondanám, de így rettentő nehéz. Hajlamos félreértelmezni a dolgokat, és gyakran “lelép”, ha vitáról van szó. Ilyenkor magára szoktam hagyni, úgy gondoltam szüksége van a gondolkodásra, azonban x idő eltelte után sem változik semmi, ugyanolyan ideges, én pedig ugyanúgy félek, mert meg kell válogatnom a szavaimat.

Úgy érzem ez érzelmi zsarolás, még ha csak egy nagyon enyhe verziója is. Nálam betelt a pohár, közöltem vele, hogy hajlandó vagyok változtatni az örökös siránkozáson és kevésbé megfojtani őt (utóbbi időben ez is problémát jelentett, holott heti 2 alkalommal találkozunk nagyjából), amennyiben ő is képes a változásra. Azonban kaptam egy olyan üzenetet, amiben közli, hogy a probléma okozója csakis én vagyok, neki nincs szüksége változásra.

Tudom, tudom, nevetséges, hogy itt kérek tanácsot, de egyszerűen már más ötletem nem volt. Belefáradtam a konstans bűntudatba, abba, hogy én képes lennék egy utolsó esélyt adni nekünk, de a füle botját sem mozdítja. Szeretem, úgy érzem, jól meglennénk a jövőben is, de egyre inkább érzem azt, hogy a korkülönbség nem ér semmit...

Nagyon szeretném, ha valaki külső szemmel értékelné ezt az egészet, és megpróbálná megfogalmazni, ő mit tenne ebben a helyzetben, mert jelenleg gőzöm sincs.

Bocsánat, ha zavaros, helyenként érthetetlen a szöveg.

Köszi mindenkinek.



2020. ápr. 2. 08:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján az jön le, hogy megpróbáltál változtatni a helyzeten, ő nem volt nyitott rá, ebből adódóan a szakítás ésszerű döntésnek hangzik.

Külső szemlélőként azonban nem tud senki tanácsot adni, hiszen csak az általad leírtakat tudjuk olvasni. Nyilván nem ferdítesz szándékosan a sztorin, nem azt akarom ezzel mondani, csak lehet, hogy van a párod szempontjából is olyan dolog, ami releváns lenne.

Nem teljesen értem, hogy miért nem volt nyitott arra, hogy telefonon/neten keresztül beszéljétek meg a problémákat. Bizonyos esetekben ez talán még jobb is, mert egy átgondolt, összeszedett választ tud adni az ember, valamint lehetőség van higgadtan reagálni.

2020. ápr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nyilván nem úgy értettem, hogy a teljes kapcsolatot értékeljétek, de megpróbáltam dióhéjban leírni.

Őszinte leszek, sosem szakítottam még. Előző kapcsolatom két évet bírt, engem hagytak el.

Nagyon szeretem ezt s srácot, tényleg nagyon jó volt az első év, de úgy érzem ezért csakis én küzdök, hogy így is maradjon. (Egyébként ma leírtam neki ezt, még nem válaszolt).

2020. ápr. 2. 08:31
 3/14 anonim ***** válasza:
16%

Ilyenkor jó volna meghallgatni mind2 felet, h. Ő hogy látja ezt az egészet! Úgy könnyebb lenne tanácsot adni!

Szerintem a kor itt nem számít! A környezetemben is vannak hasonló kor különbséggel párok és megvannak!

Szerintem a problémákat négyszemközt személyesen kell megbeszélni, nem írásban!

Ha szereted,akkor próbálj többet tűrni és ne mindig támadni, mert lehet abból van elege! De ehhez neki is így kellene hozzállni! Egymásban a pozítívat keressétek, negatívan mindenkiben könnyeben észrevesszük! Kitartás!

F

2020. ápr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az ő elmondása alapján megfojtom őt. Megfojtom, mert egész nap visszaírok neki, akár munka, akár suli. Gyakran magától küld képet, üzenetet, amire válaszolok is, tehát ezt a részét nem értem.

Illetve azt sem, hogy perpillanat is magamban keresem a hibát, mit rontottam el, de sajnos ez sem elég. Sosem kért még tőlem bocsánatot. Én már rengetegszer. Úgy érzem, ő tisztában van azzal, mennyire szeretem, így biztosra veszi, hogy a bűntudat miatt nem vagyok képes szakítani vele. Leírtam az előbb neki, hogy hajlandó vagyok a hétvégen felmenni hozzá, amikor értelmesen átbeszéljük a dolgokat, minden más esetben végeztem a kapcsolattal. Figyelmes srác, megjegyzett mindent, amit szeretek, akármi is volt az. Sokszor meglepett, éreztem, hogy szeret, de a kommunikációnk nulla.

2020. ápr. 2. 08:40
 5/14 anonim ***** válasza:
'úgy érzem, jól meglennénk a jövőben is,' - de ti mar most sem vagytok meg jol. Alapveto dolgok hianyoznak a kapcsolatbol, mint peldaul kommunikacio, tisztelet. Semmi ertelme az egesznek. Jol meg aztan vegkepp nem lesztek meg soha.
2020. ápr. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Csere.
2020. ápr. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hany evesek vagytok? Nem mindegy mikor van az a 8 ev. Ha szemelyeyen nem tudtok kommunikalni akkor ertelmetlen az egesz, a telefon, internet nagy baromsag. Vitakat, nezeteltereseket csak szemelyeyen. Neked sem kellene mindenen elsirni magad legyen benned egy kis tartas. De ha ennyire nem megy kozosen akkor szerintem se raboljatok egymas idejet. Talalni fogsz mast.
2020. ápr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
20 és 28 évesek vagyunk.
2020. ápr. 2. 09:35
 9/14 anonim ***** válasza:
Mégis min vitáztok? Ok nélkül nem érzi úgy valaki, hogy megfojtják.
2020. ápr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
20 évesen ne pazarold az időd egy ilyenre!!!
2020. ápr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!