Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi értelme annak, hogy a nők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi értelme annak, hogy a nők állandóan azt mondják, hogy a férfiak mutassák ki az érzelmeiket, miközben nem mindig tudják elviselni azt?

Figyelt kérdés

Általános jelenség a mai férfi-nő kapcsolatokban, hogy a nők azzal ragják a pasik fülét, hogy legyen már őszinte, mondja ki, ami fáj, mert nem attól lesz férfi, hogy magában tartja az érzelmeit, hanem attól, ha elmondja azt.


Teszik ezt úgy, hogy mindegyik pszichológusnak képzeli magát, mint aki jól tudja majd kezelni azt is, ha cenzúra nélkül lát bele a férfi lélekbe. Valójában azonban sok nő nincs felkészülve arra, amit hallani fog. A kitárulkozás után megbotránkozhat a férfiban, mert olyat hall, amit nem gondolt volna róla. Pl. eltitkolt múlt, amiben volt egy botlás, és máig nem dolgozta fel. Vagy bizalmatlanság a mostani barátnője iránt, stb. Úgy tűnik, hogy az átlag nőnek csak akkor érdemes kitárulkozni, ha olyat beszél a pasi, ami kellemes a nő fülének.


Nekem egy konkrét kapcsolatom ment rá arra, hogy őszinte voltam, és elmondtam az érzéseimet. A mostani lánnyal, akivel alakulnak a dolgok, megint majdnem az őszinteség lett a buktatóm, de szerencsére úgy néz ki, sikerülni fog helyre hozni a dolgokat.


Ti nők általánosan azt hiszitek magatokról, hogy Almási Kitti vagytok, holott ez nem igaz. Sokszor nem tudjátok kezelni az őszinteséget. Nem értem, miért várjátok el, hogy egy férfi cenzúra nélkül beszéljen az érzéseiről.


2020. ápr. 5. 15:58
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
28%
Ne keress benne logikát.
2020. ápr. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
63%

Sztm ez az alap és én is őszinte vagyok! Sok férfi se tudja elviselni, már ismerkedési fázisban az őszinte viszautasítást sem!

Nekem fontos kit érez a párom és ha valami olyan trauma érte vagy épp baja van velem, én meghallgatom és szeretem megbeszélni/megoldani/támogatni.

A többi nőről nem tudok nyilatkozni!

N27

2020. ápr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
81%
Neked, mint kívülállónak, mi a véleményed az érzelmi intelligenciáról?
2020. ápr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
79%
Tehát volt 2 nővel dolgod, és most ráhuzod a problémádat az egész női nemre. Ezért kéne a pasiknak is jobban megválogatniuk, hogy kivel állnak össze. Miért nem a barátnődet veszed elő, ahelyett, hogy idegen nőket kritizálsz? Félsz tőle?
2020. ápr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
89%

Úgy is lehetsz őszinte, hogy nem bántod meg a másikat. Én se a másik arcába lököm az igazságot, lehet ezt is finoman csinálni.

Ráadásul ott a szokásos forma, hogy "kiforgatom a szavait". Nem. Csak nem gondolja át amiket mond, utána meg nagyot néz, ha meg merek sértődni a bunkóságokon.


Na mindegy. Én elég nyitottnak, őszintének tartom magam, ha normálisan érvekkel, példákkal alátámasztva beszél valaki, akkor abszolút meg tudom érteni és belátni a saját hibáimat.

Viszont neked kell ismerned a saját párodat. Akármit mondjon is, csak ismered a reakcióit, a határait. Szerintem az is baj, hogy sokszor tényleg a saját szintjén gondolkodik az ember és nem a másik fejével, ami oda-vissza igaz.

2020. ápr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
68%

Tudod, más, mikor a páromat vigasztalom, miközben sír valami miatt vagy mikor elérzékenyüpve rám néz, hogy milyen szerencsésnek érzi magát...


...és más az, mikor egy hülyegyereket visszautasítok, ő meg földhöz veri magát és vagy azt kezdi el ecsetelni, hogy milyen szar szűznek lenni és legyek vele vagy azt, hogy milyen szemét vagyok, amiért nem akarok vele lenni, mintha ez jófejség lenne.


Nem Almási Kitti vagyok, hanem inkább Csernus. Tudom, hogy ki hisztizik és kit nem kell sajnálni.

2020. ápr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

A példák, csak illusztráció gyanánt szolgáltak, hogy nekem is volt ilyen tapasztalatom. Ez általános jelenség. Említhettem volna az első kapcsolatomat is, ami hasonló okok miatt esett szét, amikor 19 éves voltam. Ez már 3 példa lett volna.


A lényeg az, hogy ez egy általános jelenség. Nem véletlenül tanácsolta azt Zsedényi Csaba sem, hogy ne osszuk meg minden gondunkat a nőkkel, a "Kulcs a nőkhöz" című könyve harmadik részében, ahol a párkapcsolatról ír.

2020. ápr. 5. 16:12
 8/38 anonim ***** válasza:
0%

A nők gyakran kiábrándulnak belőled, ha érzelmekről beszélsz, ennek ellenére szajkózzák, hogy a férfi mutasson ki érzelmeket - megint egy nők által létrehozott ellentmondás, mert már megint az ellenkezőjét vallják annak, amire vágynak: egy érzelemmentes alfára.


Ezért nyilván az se mindegy, hogy milyen vagy: alfakanok nem mutatnak ki érzelmeket az a nők számára misztikus és meghódítani való.

De ha átlag pasik nem mutatnak ki érzelmeket az a nők számára visszahúzódó lúzer. Aztán ha mégis mutat ki érzelmeket akkor meg "barát".


Ennyi a női "logika" a dolog mögött.

2020. ápr. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván a stílus és az előadásmód sem mindegy, hogy a pároddal hogyan közlöd amo zavar benne. Felnőtt embereknél ezt szokás tudni megbeszélni, ha nem akkor meg általában szakít az ember. Ez egyébként jelzem, hogy nem csak a nőkre, de a férfiakra is igaz. Bár ezek átalában nem Nők vagy Férfiak, csak nagyra nőt lányok és fiúk. Igen, néha bele tudnak taposni az emberbe, hogy azt érzed mintha gyomron rúgtak volna, de fel kell tudni dolgozni és érzelmileg stabilnak maradni. Ez is a felnőtté válás része. Mondjuk így konkrétumom nélkül elég nehéz véleményt mondani, mert ezek a dolgok is eléggé helyzet specifikusak.
2020. ápr. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudtok olvasni a sorok között.

Ez egy ilyen beszelgetés:

- Mondd, szeretsz te egyáltalán?

- Hát nem vagy egy Almási Kitti, sose szerettelek, de legalább van kibe mártogatni.


Nos, ez után csodálkozik, hogy őszintén elmondja, amit érez, és kidobja a nője.


Ő meg csak őszinte volt. Bunkó vagy érzéketlen véletlenül se.

2020. ápr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!