Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Többet keresek barátomnál,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Többet keresek barátomnál, ami problémákat szül a jelenlegi helyzetben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval a jelenlegi helyzet az, hogy szeretnénk már összeköltözni, mert egyrészt nekem itthon nem jó a helyzetem a családdal, másrészt együtt vagyunk már másfél éve és ideje volna. A kapcsolatunk jó, nem emiatt húzódik már ennyi ideje...

Én körülbelül 380at keresek, barátom meg nagyjából a felét.

Nincs nagyon félretett pénzünk, elég sok dolog összejött az elmúlt időben viszont és június max júliusban szeretnék költözni, ő viszont fél ettől, hogy ha találunk valami lakást és jó esetben fejenként 70-70et beleadunk neki alig maradna kajára meg szórakozásra. Ami teljesen jogos a részéről, ideje lenne félre is tenni a jövőre nézve.

Nekem 380ból nyilván nem halálos összeg 70-80 ezer ft a lakhatásra.

Múltkor beszélgettünk és felkínáltam neki lehetőségként, hogy mi lenne, ha mondjuk én többet beleadnék a bérleti díjba? Szerintem ez teljesen fair dolog, többet keresek, többet is adok bele.

Erre azt mondta, hogy ez neki megalázó lenne...


Én viszont tényleg költözni szeretnék vele, és tudom, hogy ő is velem, de nem tudunk dűlőre jutni, hogy az anyagiakat miképp oldjuk meg...

Tudom, nekünk kéne beszélni erről többet, de tudom, hogy neki picit megalázó ez a téma...


Aki volt már ilyen szituban, mit tudnátok tanácsolni?

22L - 23F


2020. ápr. 5. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed tulajdonképpen a közös kassza - külön kassza problémája. Ha közös kasszán vagytok, akkor csak annyi a lényeg, hogy együttvéve van kb. 570e Ft/hó bevételetek, amiből 140e Ft/hó a lakhatás. A többiből fényesen megéltek, ill. félre is tudtok rakni.

Külön kasszának meg nem látom értelmét összeköltözésnél.

Meg az ilyen ostoba lelkizésnek sem, hogy neki megalázó, ha a párja többet ad bele. Lehet, hogy megmondanám neki, hogy b...d meg, akkor keress többet, de én albiba fogok költözni. Ha jössz, együtt leszünk, ha nem, akkor meg maradj anyád szoknyája mellett.

Amúgy ..... albin felül maradna neki havi 120e Ft saját magára. Ezen problémázik????

Szerintem ott az alapvető gond, hogy nem akar összeköltözni. Hogy a veled való kapcsolatát nem tartja elég jónak ehhez, vagy a szüleiről nem tud leválni, azt nem tudom.

2020. ápr. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos most a karantén miatt elég összeomlás szélén áll a cég ahol dolgozik (futárszolgálat), ezért ideiglenesen megvonták náluk a jutalékot + a kafetériát, szóval durván most 160-170et fog kapni kitudja meddig. Ebből ha mondjuk 70et odaad közösbe + alsó hangon 30at kajába, marad 60 ezre arra, hogy néha eltudjon járni szórakozni, vagy vegyen bármit, ami nem a megélhetéshez szükséges.

Én szeretném, ha biztos anyagi háttérral vágna a költözésbe ő is, nem akarom erőltetni neki, úgyhogy legjobb megoldásként azt látom, hogy én ideiglenesen eljövök itthonról és bérlek valami pici garzont, ő meg idővel ha kicsit talpraáll, jön majd utánam.

Közös kasszát amúgy én se akarok, sosem akartam, mindenki a saját pénztárcájából költsön és ezt akkor is így érezném ha a szitu fordított lenne és ő keresne többet.

2020. ápr. 6. 00:26
 3/10 A kérdező kommentje:

Most is tudnánk költözni ez tény, de akkor hó végére ő biztosan a nullára jönne ki, ami nem jó. Mi van, ha beüt bármilyen sz*r, pl elromlik valami, vagy az édesapja kórházba kerül? (idős, sok betegséggel sajnos...)

Nem szeretném ha erőltetve érezné ezt és emiatt feszült lenne, itt tényleg nem arról van szó, hogy nem akar költözni, hanem arról, hogy a jelenlegi helyzet nagyon nehéz most neki (nekem is amúgy), viszont én itthon megőrülök és öljük egymást a családommal, tehát nekem sajnos muszáj mennem. Neki a szülei normálisak, nagy lakásban élnek, velünk ellentétben. Én 40 négyzetméteren vagyok összezárva két másik emberrel, akikkel a viszonyom nem túl jó...

2020. ápr. 6. 00:28
 4/10 anonim ***** válasza:

Igazad van. Szerintem is költözz, vele vagy nélküle... de mindenképpen. Megértelek téged is és megértem a barátodat is.

Talán, ha lecseng ez az egész covid19 minden rendbe rázódik majd anyagilag is.

Olcsóbb albit egyébként nem találatok?

2020. ápr. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

a büszkeség nagy úr, és a párod ezt a helyzetet sosem fogja feldoglozni.


előre lépni nem fogtok tudni, mert ő nem fog tudni annyit beleadni, mint te (nem csak lakás, de nyaralás, bármi), viszont abba sem fog belemenni, hogy arányosan fizessetek, mert ő a férfi.



ha csak ennyivel megúszod, még szerencsés vagy, az én szüleimnél pl apám egy életen át nyúzta anyámat, fikázta a munkáját, stb, csak azért, mert 2x annyit keresett, és nem bírta el az egója.

2020. ápr. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
(mondjuk a futárszolgálatok összeomása fura, pont, hogy mindenhol embert toboroznak, mert nem bírják a rengeteg kiszállítást, ami nagyon felpörgött a vírus helyzet miatt)
2020. ápr. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A barátod tipikusan az a pasi, akit zavar ha a nő többet keres, mert úgy érzi neki kell "családfentartónak" lennie. Szóval az, hogy te keresel jobban az igencsak bántja az egóját és alacsonyabb rendűnek érzi magát. Ez mondjuk köszönhető annak is, hogy sok főiskolát végzett lenézi a melósokat

Fordított esetben ez miatt tuti nem zavarná ha ő keresne jobban, még ha csak minimális különbség is lenne a kettőtök keresetében. Viszot e téren, hogy jobban keressen, neki kell lépnie, keresni jobb állást, vagy tanuljon, mert így szerintem soha nem akar majd összeköltözni ha nem törődik bele, hogy te többet teszel le az asztalra.

2020. ápr. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A büszkesége nem engedi! Ha boldoggá akar tenni Téged és tényleg veled akar lenni legyűri ezt az érzést magában. Kérdés hogy később nem-e okoz gondot ez közöttetek! Én a magam részéről annyit tudok mondani, hogy 12 éve vagyok együtt a feleségemmel. Nagyjából ugyanazzal az összeggel járultunk hozzá az elején a közös élethez. Volt olyan időszak hogy nekem annyira kevés volt a fizetésem hogy nem tudtam annyival mint ő. Köztünk nem okozott gondot. Állást váltottam, megjártam a ranglétrát. Ma már éves szinten kb.6-8-szor többet keresek nála. Ez sem okoz gondot.
2020. ápr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A barátod szexista. Részvétem.
2020. ápr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Első látásra nem egy lángoló szerelem, az biztos.

De futárként nem fog 380-at keresni, szóval ebből soha nem lesz semmi.

2020. ápr. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!