Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kollégák lettünk, lehet ebből...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kollégák lettünk, lehet ebből probléma a kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A járvány miatt sajnos fizetés nélkül hazaküldtek. A párommal beszélgettem telefonon a helyzetről aznap és a főnöke hallott valamennyit a beszélgetésből, ő kezdett el kérdezősködni rólam, hogy mivel foglalkozom. Végül felajánlotta, hogy indítsunk egy hívást közösen és beszélgessünk, hátha találunk közös pontot, ami végül így is lett.

Más cégnél vagyok hivatalosan, de ugyanazon a projekten dolgozom én is, ahol a párom (csak ő elemzőként, én meg fejlesztőként). Most home officeban könnyű, de nem tudom, milyen lesz majd, ha be fogunk járni együtt, mennyire okoz majd ez gondot köztünk, egyáltalán, hogy álljak a helyzethez, hogy ne legyen baj. Ő nagyon örül neki, szerinte egyáltalán nem lesz ez gond, sőt, inkább pozitív hatással lesz ránk, hogy nem kell korán kelnem, hanem én is a szomszédba megyek szinte.


De nem tudom... Kicsit tartok ettől. Nem akarom azt sem, hogy mások azzal vádoljanak, hogy nincs tehetségem és csak a párom húzott be ide, "beszoptam magam ide" és társai, amit akkor szoktak nyomatni, ha valaki a párjának köszönheti az állását. Meg azt sem szeretném, ha hazahoznánk a munkát és a projekttel kapcsolatos kéréseinket, problémáinkat ne vegye egyikünk sem személyes sértésnek. Ha volt valaki hasonló helyzetben, nektek hogy alakult ez?


2020. ápr. 6. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Beszéljétek meg azt, hogy a munka az addig tart, amíg avval ott foglalkoznotok kell, otthon ez ne legyen téma.

Sokan vannak úgy egy munkahelyen párként, van ebben jó is és rossz is.

Egyelőre ne aggódj ezen, lehet számotokra bejön ez, ha nem akkor meg később tudsz váltani.

Ez is tud negatív hatással lenni a kapcsolatra, ha tudtok egymással kommunikálni akkor nem lesz probléma.

Fontos az, hogy ne csak a munkát ne vigyétek haza, de a kapcsolatot se vigyétek be a munkahelyre, tudjátok ezeket ketté választani.

2020. ápr. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Voltam kollega a parommal, senki nem gondolta, hogy csak azert vagyok ott, mert o is, nyilvan ez a kepessegektol is fugg, ha azt latja majd mindenki, hogy egy balfsz vagy de megsem kuldenek el, az nyilvan szulhet ellenerzeseket, de gondolom nem vagy az.

Mi szerettunk egyutt dolgozni, az volt a legjobb idoszak szerintem a kapcsolatunkban, egyutt keltunk, egyutt mentunk, bent nyilvan nem logtunk egymas nyakan, egy rovid idoszak volt csak, amikor ugyanazon a melon dolgoztunk mindketten, de alapvetoen maximum kaveszunetben talalkoztunk, azon kivul ritkan. Mi szeretunk amugy a munkarol is beszelgetni, szoval ezert is jo volt, hogy nem csak meghallgatni tudtuk a masikat, hogy mi volt vele aznap, hanem tenyleg ertettuk is amit mond es konstruktivan hozza is tudtunk szolni. Mar nem dolgozunk egyutt, de jelenleg a kozos vallalkozast tervezzuk / epitjuk.

2020. ápr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A fèrjemmel annak idejèn a munkahelyen ismerkedtünk össze, ott 2 èvig együtt dolgoztunk, teljesen jól működött. Most pár hónapja úgy alakult, hogy ismèt egy helyen dolgozunk, igaz mi is más területen, ès most is teljesen jó. Tök jól kijövünk itthon is, munkában is. Mi szoktunk itthon is beszèlgetni a munkáról, ezzel sincs gond, sőt, jó így a másik szemszögből is látni a dolgokat.

Szóval működhet ez jól, rajtatok múlik.

2020. ápr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem ritka, hogy az emberek a munkahelyükön ismerkednek meg, vagy kollégák, barátok által közös érdeklődésű párt találnak, akár szakmabeliek között, így később lesznek munkatársak. Megértem a dilemmádat. A férjem szakmabeli és két évvel ezelőtt szólt, hogy keresnek náluk valakit egy pozícióra, ami nekem tökéletes. Átbeszéltük ezt alaposan, és végül jelentkeztem. Másik részlegről volt szó, ami fizikailag is elkülönül az övéktől. Nagyon jó referenciáim voltak, értek a munkához és szorgalmas vagyok, így meggyőztem a főnökömet és a kollégáimat is. Néhányan látásból ismertek rendezvényekről, ahova családtagot is hívtak és tudták, hogy mivel foglalkozom. Ennek ellenére én is tartottam attól, hogy negatív felhangja lesz. Főleg azért, mert a férjem idősebb nálam néhány évvel, magasabbb beosztásban van, mint én és nagyon megbecsült szakember. Nagyon féltem, hogy egy szakmai vagy emberi hibával rossz fényt vetek rá. Most éppen van közös projektünk is, de fizikailag nem kell találkoznunk, egymástól függetlenül dolgozunk. Úgy érzem, sikerült különválasztani a munkát a magánélettől és ezt javaslom nektek is, legalábbis azt a részét mindenképpen, hogy bent ő egy kolléga. Otthon mi is beszélünk a munkáról, ahogy eddig is, hiszen értjük, mit csinál a másik. Mi nem szoktunk odabent találkozni, a munka nem kívánja meg, ebédelni, kávézni is mindegyikünk a saját kollégáival megy. Előfordult, hogy összefutottunk az épületben, vagy nagyobb rendezvényeken, ahol sokan vannak más részlegektől. Ilyenkor a saját ismerőseinkkel, kollégáinkkal vagyunk, de ezek egy része közös. Néha kicsit suták vagyunk,mert nem akarjuk feltűnően kerülni egymást, de néha úgy tűnik. Még a kötetlen eseményeken, év végi vacsorán sem ülünk egymás mellé. Ezen néha mosolyognak, mert látszik rajtunk, hogy zavarban vagyunk, de abszolút jóindulatú mindenki. Mi a magánéletben folyton tapadunk egymásra, de munkahelyen nem lehet fizikailag közeledni, bár ezt tennénk és emiatt kicsit tipródunk. De szerencsére évi 3-4 ilyen alkalom van. Szervezeti kultúrától is függ, hogy mennyire könnyű ezt kezelni, szerintem a ti főnökötök nem tűnik problémásnak, természetesnek kezeli, hogy ha használható tudásod van, dolgozz neki, tök független a párodtól. Ez jónak tűnik. Szerintem ez klassz lehetőség. Nálunk olyan a szervezeti kultúra és a szakmánk elég "belterjes", hogy gyakoriak ebben a körben a házasságok, kapcsolatok kollégák között. A főnököm felesége is kolléga és minimum 3 kolléga párja is nálunk dolgozik csak a közvetlen munkatársaim közül. Mindegyik más részlegen, nem a mienken. De a szervezet egészét nézve sok házaspár van, akár közvetlen kollégák is, nálunk senkit nem érdekel. De ez a szakmánkból is adódik, van ahol direkt tiltják a dolgozók közti kapcsolatot. Nálatok nyilvánvalóan nem. Szóval ne aggódj szerintem, kezeljétek professzionálisan és rendben lesz.
2020. ápr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!