Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan kezelitek, ha a barátnődnek/barátodnak szörnyen rossz a kedve van?

Figyelt kérdés
Régóta ismerjük egymást, de egy ideig se veled, se nélküled kapcsolat volt, január óta vagyunk hivatalosan együtt. Sajnos hamar elvesztette ebben a helyzetben a munkáját és emiatt haza kellett költöznie, amit nagyon rosszul visel. Egyrészt így mi sem tudunk nagyon találkozni, hisz én most is bejárok dolgozni, pluszban 50kmre vagyunk egymástól. Most van egy beugrós átmeneti munkája, de az csak heti néhány óra, a napok nagy részében Xboxozik meg alszik. Ha beszélünk videóhivásban is sokszor rossz kedvű, nem nagyon érdekli akármiről próbálok beszélgetni. Ki van akadva amiért haza kellett költöznie, szerinte 27 évesen ez nagyon kínos. Felajánlottam neki, hogy költözzünk össze, de itt még annyi munkája sem lenne, mint ott és ezt is cikinek érezte volna. Mindig optimista és jó kedvű szokott lenni, így nagyon meglep, hogy most ennyire lehangolt, de megértem, hisz ki tudja mikor fog tudni rendesen dolgozni újra. Szerintetek hogyan kezeljem ezt a helyzetet? Tudja, hogy zavar amiért így elhagyja magát, ezért néhány napja már nem is beszélünk telefonon se, csak írásban. Így, hogy nem tudunk találkozni szerintetek hogyan próbálhatnám felvidítani?
2020. ápr. 7. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha rosszkedvű a párom, kibeszéli magából a dolgokat és nem kell vele úgy kínlódnom, ahogy te írtad. Engem nem löknek el azért, mert próbálok segíteni, téged igen. Őszintén nem hiszem, hogy ez egy jó kapcsolat nálatok.
2020. ápr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1, nem a te dolgod felvidítani, nem házi bohóc vagy. saját magának csinálja a hülyeséget (mindenkinek rossz most)


2, élőben programokkal, így a járvány miatt pl. közös netes játékkal kicsit kilehet szakítani a problémákból, elterelni a figyelmét, de ha nem akar kijönni ebből az állapotból, akkor mindegy mit csinálsz, csak téged is lehúz


Neki kell akarnia változtatni, más szemléletet felvenni - mint mondtam most rengeteg ember ugyanúgy elvesztette a munkáját, lehet az is kérdés meddig tudja kihúzni a hó végéig, neki meg egy kicsit könnyebb így most. Ez egy sz*r időszak mindenkinek.

2020. ápr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sunshinedoll ***** válasza:

Ha látom hogy rossz kedve van, megkérdezem mi bántja, mi a baja. Vagy elmondja azonnal, vagy nem.

Ha nem mondja el azonnal, békén hagyom, hadd érlelje magában, aztán max. másfél nap múlva úgyis kiböki, és megbeszéljük akkor.

Én se szeretem, ha piszkálnak, mikor azt akarom, hogy békén hagyjanak, másrészt nem az én dolgom túllendíteni őt a nehézségein. Max támogatni tudom benne és mellette lenni, amit maximálisan meg is teszek, ha ő erre késznek érzi magát, de nem az én felelősségem az, hogy ő mit mennyi idő alatt dolgoz fel és enged el.

2020. ápr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!